Chceme rozšířit naše školní stravování k dalším dětem v Etiopii, kde vážný nedostatek potravin hrozí přerůst v hladomor.

Udělejte si to jako doma!

Právě procházíte českým webem, ale naše rodina sahá přes celý svět.

Abyste se ujistili, že podporujete místní organizaci Mary's Meals, vyberte prosím svou zemi ze seznamu níže.

Pokud svou zemi nemůžete vidět, nebojte se! Můžete použít naše mezinárodní stránky.

Niger header

Niger

V Nigeru poskytujeme jídlo 204 dětem každý školní den

Published on

Kde pomáháme

Život v Nigeru

V indexu lidského rozvoje (Human Development Index, HDI) je Niger je v současnosti na 189. místě ze 191 zemí a území. Jde o jednu z nejchudších a nejzranitelnějších zemí světa. Podle dostupných údajů nemá 17,5 milionu lidí dostatek jídla a téměř polovina dětí (48,5 %) mladších pěti let trpí chronickou podvýživou. Světová banka odhaduje, že 50,63 % obyvatel Nigeru žije pod hranicí mezinárodní hranice chudoby (cca 50 Kč na den).

Niger je jedním z největších vnitrozemských států v západní Africe. Název země je odvozen od řeky Niger, přitom více než 80 % jejího území se nachází na Sahaře, což z ní činí jednu z nejteplejších zemí světa.

Hlavní součástí nigerijského hospodářství je zemědělství (většina farmářů ovšem pěstuje plodiny pouze pro svoji vlastní potřebu) a vývoz nezpracovaných surovin. Mezi hlavní vývozní artikly země patří olejniny, minerální paliva a chemikálie. Krátké období dešťů a rychle rostoucí populace jsou jen některými z faktorů, které způsobují nedostatek potravin.

Odhaduje se, že v Nigeru nechodí do školy 1,8 milionu dětí. Zoufalé děti se mohou uchýlit ke krádežím jídla a jsou posílány do přeplněných vazebních středisek, kde tráví dlouhou dobu čekáním na soud.

Náš program je realizován prostřednictvím našeho partnera, společnosti Grandir Dignement (Důstojné dospívání), a podporuje mimořádně zranitelné děti ve vazebních střediscích. Jen velmi málo z nich bylo odsouzeno za jakýkoli trestný čin a mnoho z nich stále čeká na soud za drobné přestupky, jako je například krádež jídla. Tyto děti – ve věku 13 až 18 let – buď školní docházku přerušily, nebo nikdy nevstoupily do školní třídy.

Mary’s Meals Niger

Mary's Meals v Nigeru

Školní stravování poskytujeme v Nigeru od roku 2020.

Ve spolupráci s důvěryhodným partnerem, společností Grandir Dignement, podáváme tolik potřebnou stravu 204 dětem v pěti nigerijských vazebních střediscích pro mládež. V těchto centrech není zajištěno stabilní zásobování jídlem, a proto je Mary's Meals pro tyto děti záchranným lanem. Jídlo je podáváno dětem, které se účastní vězeňských vzdělávacích programů, a nabízí jim životně důležitou výživu a možnost učit se.

Kdy jsme začali pracovat v Nigeru?

Od roku 2020 poskytujeme školní stravování zranitelným dětem v detenčních centrech pro mládež.

Kolika dětem v Nigeru pomáháme?

V současné době zajišťujeme jídlo pro 204 dětí v pěti vazebních střediscích pro mládež.

Jaké jídlo děti dostávají?

Typické jídlo se skládá z rýže a zeleniny s fazolemi nebo masem.

Kde působíme?

Naše jídlo se podává v pěti detenčních centrech: jedno je v hlavním městě Niamey, další v Dosso a tři se nacházejí v centrální části jižního Nigeru (ve městech Maradi, Zinder a Tahoua).

Jak se jmenuje hlavní město Nigeru?

Hlavním městem Nigeru je Niamey.

Jakými jazyky se v Nigeru mluví?

Úředním jazykem Nigeru je francouzština, ale nejrozšířenějším jazykem je hausa.

Kolik obyvatel má Niger?

V Nigeru žije přibližně 25,5 milionu obyvatel.

Jaká měna se v Nigeru používá?

Platí se zde západoafrickým CFA frankem (XOF).