Chceme rozšířit naše školní stravování k dalším dětem v Etiopii, kde vážný nedostatek potravin hrozí přerůst v hladomor.

Udělejte si to jako doma!

Právě procházíte českým webem, ale naše rodina sahá přes celý svět.

Abyste se ujistili, že podporujete místní organizaci Mary's Meals, vyberte prosím svou zemi ze seznamu níže.

Pokud svou zemi nemůžete vidět, nebojte se! Můžete použít naše mezinárodní stránky.

Knihy a filmy

Knihy a filmy Mary’s Meals

Knihy a filmy

Někomu možná připadá zvláštní, snad i hloupé ponechat ústředí celosvětově působící organizace v téhle naklánějící se a dlouhým užíváním opotřebované boudě kdesi v odlehlé části Skotska. Být pod touhle střechou mi ale pomáhá nezapomenout na to, jak a proč jsem s touhle prací začal.

Magnus MacFarlane-Barrow, z knihy Bouda, která krmí miliony dětí

 

Jednu z našich knih si můžete koupit pro sebe nebo pro někoho jiného. Jde o jedinečný dárek, ale také o způsob, jak podpořit naši charitativní organizaci

Nahlédněte hlouběji do práce organizace Mary's Meals a zjistěte, jak vzniklo a jak se vyvíjelo naše poslání bojovat s dětským hladem prostřednictvím jídla podávaného ve školách. Magnusovy inspirativní a poutavé knihy nám pomáhají budovat povědomí o našem díle a sdílet příběhy ze škol a komunit, jimž sloužíme. 

Kniha Bouda 2 vydani

 

 

Bouda, která krmí miliony dětí

Příběh o lidech, kteří dali základy celému mezinárodnímu projektu Mary's Meals. Kniha poutavě vypráví o obětavosti a o vynalézavé pomoci lidí, jimž není lhostejný osud těch, kteří hladoví a prožívají utrpení. 

Zakoupením této knihy darujete jednomu dítěti jídlo na celé školní pololetí.

Knihu si můžete rovněž poslechnout na Spotify.

Také je k dispozici zdarma ke stažení jako e-kniha nebo audiokniha.

Už jste knížku četli a chcete se s ostatními podělit o své dojmy? Budeme moc rádi, když zveřejníte stručnou recenzi na Facebookové stránce knihy v záložce Recenze.

Knihu si taky můžete vypůjčit v těchto knihovnách.

Občas slýchám, že někdo mluví o charitě zkresleně nebo ji přímo znevažuje. V takových situacích mívám pocit, jako by byla řeč o mé matce, zatímco ona jen dál mlčky hněte další kus těsta, aby se podělila o chleba, který náleží všem.

Magnus MacFarlane-Barrow, z knihy Štědrost a dobročinnost

Štědrost a dobročinnost

 

Štědrost a dobročinnost

Magnus v této knize píše o všem, s čím štědrost jednotlivců i organizovaná charita souvisejí – o podstatě charity a jejím historickém vývoji, o polidšťujícím potenciálu štědrosti, ale také o všech úskalích, o potřebě zkoumat své motivy a zapojit vždy nejen srdce, ale i hlavu. Součástí knihy je řada inspirativních příběhů z celého světa.

Zakoupením této knihy nejsou přímo podpořeny děti, jimž pomáháme. Poselství knihy a šíření myšlenky o zásadní důležitosti charity v našich životech ovšem považujeme za velmi důležité.

Knihy moc nečtete? Inspirujte se některým z našich dokumentárních filmů

Child 31

Jaký význam má každodenní školní jídlo pro děti v komunitách v Indii a Keni, kde fungují programy Mary's Meals? První dokument o naší práci.

Láska nezná hranic

Hollywoodský herec Gerard Butler se společně se zakladatelem organizace Mary's Meals Magnusem vydává na cestu do Libérie a na Haiti.

Generation Hope

Zástupci nové generace, kteří v dětství dostávali jídlo od Mary's Meals, nyní budují lepší budoucnost pro sebe i své komunity. Výmluvné příběhy z Malawi, Haiti a Indie.

Jídlo mění osudy. Společně můžeme pomáhat!