Chceme rozšířit naše školní stravování k dalším dětem v Etiopii, kde vážný nedostatek potravin hrozí přerůst v hladomor.

Udělejte si to jako doma!

Právě procházíte českým webem, ale naše rodina sahá přes celý svět.

Abyste se ujistili, že podporujete místní organizaci Mary's Meals, vyberte prosím svou zemi ze seznamu níže.

Pokud svou zemi nemůžete vidět, nebojte se! Můžete použít naše mezinárodní stránky.

Dobrovolnická pomoc

Mary’s Meals Česká republika

Dobrovolnická pomoc

Chcete se s námi setkat osobně?

Od dubna do června 2024 jsme organizovali sérii 15 setkání s našimi příznivci a dobrovolníky po celé ČR. V podobném formátu budeme setkání realizovat znovu na jaře 2026

v sobotu 18. ledna 2025 se s námi můžete potkat na celostátním setkání podporovatelů Mary’s Meals, které se uskuteční v Brně na Biskupském gymnázium, Barvičova 85. Půjde o celodenní akci, podrobnosti včas sdělíme na našich stránkách i sociálních sítích.

Konference Mary’s Meals

Jak nám můžete pomoci

Nabídněte nám ve svém volném čase pomocnou ruku – i kdyby mělo jít jen o pár hodin týdně, půjde o nedocenitelnou pomoc, díky které se naše jídlo může dostat k dalším dětem. Pro představu uvádíme několik konkrétních možností, rozhodně ale nejde o kompletní výčet. Rádi se dozvíme o vašich vlastních nápadech, které byste chtěli realizovat.

Pokud máte zájem o více podrobností ohledně možností dobrovolnické práce pro Mary’s Meals, zejména jestliže nám můžete pomoci s přípravou grafických podkladů, fotografováním, natáčením videí a jejich zpracováním nebo správou webových stránek, kontaktujte nás. 

Upozorňujeme, že nemůžeme nabídnout možnosti dobrovolnické práce v zemích, kde se naše jídla podávají (více viz níže).

Uspořádejte přednášku, promítněte přátelům a známým film

Nabídněte školám, farnostem, zájmovým skupinám a různým společenstvím krátkou přednášku o práci, kterou Mary’s Meals dělá. V případě zájmu vám rádi poskytneme již připravenou prezentaci, kterou lze použít či si ji upravit.

V rámci přednášky nebo samostatně můžete zorganizovat promítání dokumentu Child 31 nebo Generation Hope. Jde o pravdivé a inspirativní filmy o díle Mary’s Meals, které jsou dostupné na našem YouTube kanále. 

Promítání může proběhnout v místním kině nebo knihovně, ve školách apod.

Mary’s Meals, Kateřina Lachmanová

Zorganizujte fundraisingovou akci

Chystá se ve vašem okolí nějaký festival, dětský den, farmářské nebo adventní trhy? Zkuste s pořadateli domluvit propagaci Mary’s Meals na některém ze stánků. Rádi vám po včasné domluvě dodáme propagační materiály. Na stánku můžete nabízet ochutnávku kaše Likuni Phala, kterou jedí děti v Malawi. Recept na ni vám rádi poskytneme. V případě větší akce s účastí stovek nebo tisíců lidí vás propojíme se skupinou dobrovolníků, kteří vám s přípravou a podáváním kaše pomohou. 

Propagujte Mary’s Meals např. na místním jarmarku, uspořádejte benefiční koncert, zorganizujte charitativní běh. Při příležitosti svých narozenin můžete místo prosby o hmotné dárky požádat členy rodiny a přátele, aby vaším jménem poslali sponzorský dar na činnost Mary’s Meals. 

Mary’s Meals Vánoční trhy

Rozdávejte propagační materiály

Nabídněte ve farnostech, na festivalech, ve vašem zaměstnání nebo v rámci jakékoliv organizované akce naše základní propagační materiály (knihy, letáčky). Můžete využít i přátelských kontaktů v obchodech, službách (kadeřnictví aj.), knihovnách a jinde. 

Mary’s Meals

Pomozte nám šířit knihu, která popisuje naši práci 

Kniha Bouda, která krmí miliony dětí popisuje vznik a způsob práce Mary’s Meals. Ne náhodou se stala mezinárodním bestsellerem. Budeme moc rádi, když si knihu sami přečtete, případně ji někomu darujete. Knihu si můžete koupit na e-shopu, případně nám napište a nechejte si zaslat výtisk zdarma. Tisk publikace a její rozesílání jsou hrazeny ze soukromých zdrojů.

Kniha je k dispozici i v audio-formátu na Spotify.

V případě, že máte nápad, jak knížku dostat ve větším množství (od 10 kusů výše) mezi další lidi dobré vůle, budeme moc rádi, když nám napíšete na mailovou adresu info@marysmeals.cz.

Pro inspiraci dodáváme, že knihu můžete dát svým příbuzným, kamarádům a známým v práci, ve farnosti nebo ve škole. Také je možné nabídnout ji v oblíbené kavárně, zařadit do knihobudky nebo místní knihovny

Rovněž budeme rádi, když na sociálních sítích budete sdílet vaši fotku s knížkou, nebo když napíšete recenzi na facebookové stránce knihy

Napište o Mary’s Meals článek, pomozte nám na sociálních sítích

Napište do místních novin, zpravodaje nebo časopisu článek o Mary’s Meals. Můžete také oslovit knihovny a další organizace působící ve vašem okolí, které vydávají občasníky nebo jiná periodika. K tomu účelu vám rádi poskytneme vzorové články, obraťte se na nás. Můžete také napsat o propagační akci, která proběhla ve vašem okolí. 

Přidejte si nás na Facebooku, Instagramu, sledujte nás na Twitteru (síti X). Sdílejte, lajkujte a retweetujte to, co zveřejníme. Jednoduché!

Mary’s Meals

Modlitba za naše hnutí 

Mnoho našich podporovatelů se modlí za naši činnost a za komunity, kterým pomáháme.  Můžete se připojit k modlitbě za Mary´s Meals, kterou dáváme k dispozici ke stažení ve formátu PDF.

Magnus MacFarlane-Barrow
Mary’s Meals

Dobrovolnická práce v zahraničí? Bohužel ne

Vezměte prosím na vědomí, že nemůžeme nabídnout možnosti dobrovolnické práce v zemích, kde se naše jídla podávají. Programy Mary's Meals v zemích, kde pomáháme, jsou zajištěny místními komunitami, což je základní a záměrný rys způsobu naší práce.

Podle našich zkušeností je rovnocenné a důvěryhodné partnerství mezi školami, komunitami a organizací Mary’s Meals základem efektivního fungování školního stravování. Angažovanost místních komunit je tedy klíčem k dlouhodobému úspěchu a udržitelnosti našeho programu.

Dobrovolníci mají i v programových zemích zcela zásadní důležitost, ale spoléháme na místní dobrovolné kuchaře, kteří zajišťují, aby děti každý školní den dostávaly tolik potřebnou stravu. 

Mohlo by vás také zajímat