Chceme rozšířit naše školní stravování k dalším dětem v Etiopii, kde vážný nedostatek potravin hrozí přerůst v hladomor.

Udělejte si to jako doma!

Právě procházíte českým webem, ale naše rodina sahá přes celý svět.

Abyste se ujistili, že podporujete místní organizaci Mary's Meals, vyberte prosím svou zemi ze seznamu níže.

Pokud svou zemi nemůžete vidět, nebojte se! Můžete použít naše mezinárodní stránky.

Povědomí o možných podvodech

Mary’s Meals

Povědomí o možných podvodech

Přestože většina žádostí o příspěvky a dary (pro charitativní účely) je pravá, můžete se setkat rovněž s podvodnými praktikami. Charity Finance Group (Charitativní finanční skupina) odhalila, že v důsledku podvodů se každý rok ztratí stovky milionů liber určených na charitu.

Jestliže máte pochybnosti o pravosti e-mailu, dopisu, zprávě na sociálních sítích nebo telefonního rozhovoru s tvrzením, že pocházejí od Mary´s Meals, neváhejte nás prosím kontaktovat pro ověření pravosti. Je vždy lepší mít jistotu než později litovat.

Nejdůležitější tipy jak se vyhnout podvodům v charitativní oblasti

Na co si dát pozor

  • Zajistěte, aby všechny online dary byly poskytovány prostřednictvím našich oficiálních webových stránek nebo prostřednictvím autorizovaných partnerů, jako je například Darujme.cz. Zda je web bezpečný si můžete ověřit tak, že zkontrolujete webovou adresu, která musí začínat písmeny https a malým obrázkem zámku.  
  • Kontaktovat Vás budeme jen v případě, že od Vás Mary's Meals již obdrželo nějaký dar nebo pokud jste nás požádali, abychom Vás kontaktovali.
  • Všechny e-maily nebo dopisy, které posíláme, zahrnují naše oficiální logo a adresu a charitativní číslo.
  • Zkontrolujte emailové adresy, ze které přicházejí všechny zprávy. Pokud odesílatel nemá e-mailovou adresu s doménou @marysmeals.org, může to být varovné znamení.
  • Nesprávná loga nebo nesprávné odkazy na webové stránky nesouvisející s Mary's Meals mohou být také známkou možného podvodu.
  • Pokud obdržíte podezřelý telefonát od někoho, kdo tvrdí, že vás kontaktuje jménem Mary's Meals, zavěste a neodkladně nás kontaktujte.

Pokud si nejste něčím jisti, nebo si chcete vše s námi před darováním ověřit, neváhejte nás kontaktovat telefonicky, e-mailem na info@marysmeals.cz  nebo prostřednictvím sociálních sítí.

Jak nahlásit podvod

Pokud víte nebo máte podezření, že došlo k charitativnímu podvodu, je mimořádně důležité, abyste incident nahlásili příslušným agenturám. Na koho byste se měli obrátit, závisí na „typu“ podvodu, ke kterému došlo. Podívejte se na níže uvedené pokyny, abyste lépe porozuměli tomu, koho a kdy informovat.

Policie

Pokud víte o charitativním podvodu, který představuje okamžitou nebo významnou ztrátu nebo poškození, měli byste zvážit kontaktování místní policie.

Vaše banka

Pokud se podvod týká internetového bankovnictví, šeků, debetních nebo kreditních karet nebo podvodné činnosti na vašem bankovním účtu, měli byste okamžitě kontaktovat svou banku nebo společnost vydávající kreditní karty. Banka zruší všechny postižené karty a může během vyšetřování zmrazit vaše účty.

Dejte nám vědět

Nezapomeňte, že pokud pochybujete o pravosti  e-mailu, dopisu, zprávy v sociálních médiích nebo telefonního hovoru s tvrzením, že pocházejí od Mary's Meals, prosíme kontaktujte nás pro ověření.