Chceme rozšířit naše školní stravování k dalším dětem v Etiopii, kde vážný nedostatek potravin hrozí přerůst v hladomor.

Udělejte si to jako doma!

Právě procházíte českým webem, ale naše rodina sahá přes celý svět.

Abyste se ujistili, že podporujete místní organizaci Mary's Meals, vyberte prosím svou zemi ze seznamu níže.

Pokud svou zemi nemůžete vidět, nebojte se! Můžete použít naše mezinárodní stránky.

Kde pomáháme

Mary’s Meals mapa

Kde pomáháme

Zajišťujeme jídlo pro děti v 17 programových zemích

Jídlo mění dětské osudy

Každé dítě na světě by mělo mít dostatek jídla a přístup ke vzdělání. Opakovaně jsme svědky toho, jak velkou změnu může pro zranitelné děti a celé komunity znamenat každodenní stravování v místě vzdělávání. Přitom nezáleží na tom, jestli se toto jídlo podává dětem z částečně kočovných rodin, která navštěvují střediska předškolního rozvoje a vzdělávání v Keňské pouštní oblasti Turkana, nebo si na něm pochutnávají děti syrských uprchlíků, ve snaze znovu obnovit normální život prostřednictvím vzdělávání ve svém novém domově v Libanonu. Jídlo mění osudy hladovějících dětí po celém světě. Bez pomoci v podobě jídla podávaného ve škole, které zranitelným dětem dává šanci učit se, by s velkou pravděpodobností skončily bez základního vzdělání. Aby si zajistily další jídlo, byly by donuceny pracovat nebo žebrat a do školy by se vůbec nedostaly.

Školy financované z České republiky

Čeští podporovatelé Mary's Meals od roku 2018 také sponzorují stravování v konkrétních školách. 

Přečtěte si více o této cílenější formě podpory, do které se můžete rovněž zapojit.

V březnu 2024 byly ukončeny programy školního stravování v Myanmaru a Thajsku. Pod odkazem v této větě si můžete přečíst zdůvodnění tohoto pečlivě zvažovaného kroku. 

Jídlo mění osudy

Společně můžeme pomáhat