Chceme rozšířit naše školní stravování k dalším dětem v Etiopii, kde vážný nedostatek potravin hrozí přerůst v hladomor.

Udělejte si to jako doma!

Právě procházíte českým webem, ale naše rodina sahá přes celý svět.

Abyste se ujistili, že podporujete místní organizaci Mary's Meals, vyberte prosím svou zemi ze seznamu níže.

Pokud svou zemi nemůžete vidět, nebojte se! Můžete použít naše mezinárodní stránky.

Libérie header

Libérie

Mary's Meals poskytuje v Libérii každý školní den jídlo 151 968 dětem

Published on

Kde pomáháme

Život v Libérii

Libérie se nachází na západoafrickém pobřeží a sousedí s Guineou, Sierrou Leone, Pobřežím slonoviny a Atlantským oceánem. Patří k nejchudším zemím světa a v současné době je v indexu lidského rozvoje (Human Development Index, HDI) na 178. místě ze 191 zemí a území.

Hlad je zde pro mnoho lidí hluboce zakořeněným problémem; odhaduje se, že 16 % rodin trpí nedostatkem jídla a 1,6 milionu lidí má nedostatečný příjem potravy. Země se také stále hojí z ran po epidemii eboly v letech 2014-2016. Stejně jako v mnoha jiných chudých zemích má i v Libérii přežití často přednost před vzděláním.

Děti v průběhu let velmi trpí a stejně tak trpí i jejich vzdělávání. Během let občanské války bylo množství škol zničeno a děti nemohly ve vzdělávání pokračovat. Země stále čelí velkým problémům se systémem výuky a zápisem do škol; odhaduje se, že 210 622 dětí ve věku základní školní docházky nechodí do školy a více než polovina všech žáků základní školu nedokončí.

Mary’s Meals Libérie

Mary's Meals v Libérii

Mary's Meals poskytuje dětem v Libérii školní stravování od roku 2006. Naše působení v zemi ovšem sahá až do roku 1992, kdy jsme dodávali humanitární pomoc během první občanské války.

V současné době zajišťujeme školní stravování 151 968 dětem v 669 školách v pěti okresech Libérie: Bong, Bomi, Grand Cape Mount, Gbarpolu a Montserrado. V okrese Bong je Mary's Meals jediným poskytovatelem školního stravování.

Mnoho škol, které podporujeme, se nachází v odlehlých a těžko dostupných oblastech. Dodávání jídla do těchto škol, které leží hluboko v džungli a jsou přístupné pouze po terénních cestách, je náročné zejména v období dešťů, kdy dochází k častým záplavám.

Místní produkce potravin je v Libérii nedostatečná, a přestože se snažíme získávat co nejvíce potravin z místních zdrojů, někdy je nutné objednávat suroviny ze vzdálenějších míst. Jen tak můžeme dodržet náš slib, že nakrmíme hladové děti, jimž v Libérii pomáháme.

Kdy jsme začali pracovat v Libérii?

Mary's Meals poskytuje školní stravování v Libérii od roku 2006. V zemi však působíme již od roku 1992, kdy jsme v době první občanské války poskytovali potřebnou pomoc, například v podobě mobilních zdravotních klinik.

Kolika dětem v Libérii pomáháme?

Naše jídlo dostává 151 968 dětí v 669 školách.

Jaké jídlo děti dostávají?

Typické školní jídlo se skládá z rýže, hrachu, rostlinného oleje a soli. V některých případech mohou školy doplnit obědy čerstvou zeleninou ze školních zahrad.

Kde působíme?

V okresech Bong, Bomi, Grand Cape Mount, Gbarpolu a Montserrado. Sídlo máme v Tubmanburgu v okrese Bomi a terénní kanceláře v okresech Cape Mount a Bong.

Jak se jmenuje hlavní město Libérie?

Hlavním městem Libérie je Monrovia.

Jakými jazyky se v Libérii mluví?

Úředním jazykem Libérie je angličtina.

Jaká měna se v Libérii používá?

Liberijský dolar (LRD).

Kolik má Libérie obyvatel?

Žije zde přibližně 5,5 milionu lidí.