Chceme rozšířit naše školní stravování k dalším dětem v Etiopii, kde vážný nedostatek potravin hrozí přerůst v hladomor.

Udělejte si to jako doma!

Právě procházíte českým webem, ale naše rodina sahá přes celý svět.

Abyste se ujistili, že podporujete místní organizaci Mary's Meals, vyberte prosím svou zemi ze seznamu níže.

Pokud svou zemi nemůžete vidět, nebojte se! Můžete použít naše mezinárodní stránky.

Krize v Etiopii

Co se právě teď děje v Etiopii?

Současná situace v Etiopii je zoufalá. Kombinace sucha, vysídlení a brutálního konfliktu způsobila, že se rozsáhlé části země ocitly ve vážné krizi.

Dva roky trvající občanská válka, která zuřila v Tigraji a okolí, napáchala rozsáhlou škodu a zanechala na tamních obyvatelích, včetně milionů dětí, fyzické i psychické jizvy. Miliony Etiopanů se teď navíc potýkají s krizovým nedostatkem potravin a ničivým hladem.

(Kliknutím otevřete darovací stránku projektu Donace.cz, jejímž prostřednictvím sbírku pro tento účel pořádáme. Donace.cz si z daru nebere žádnou provizi a hradí i bankovní poplatky. Při darování máte ovšem možnost podpořit portál Donace.cz drobnou částkou.)

Mapa_Etiopie_Tigraj

Jak Mary’s Meals pomáhá dětem v Tigraji?

Po devastujícím období konfliktu se v posledních měsících mnoha rodinám podařilo opustit uprchlické tábory a vrátit se do svých vesnic. To je ale teprve první krok na cestě k relativně normálnímu stavu a obnově komunit v oblasti, která patří k nejchudším a suchem nejvíce ohroženým regionům. 

Díky spolupráci se spolehlivým místním partnerem se nám podařilo obnovit programy školního stravování ve všech 36 školách, kde děti dostávaly jídlo od Maryְ’s Meals už před konfliktem (a předtím, než byly školy uzavřeny v souvislosti s pandemií).

Obnovení školního stravování je záchranným kruhem pro rodiny, které se znovu snaží zakotvit své životy po měsících nebo dokonce letech vysídlení a traumatu. V myslích mnoha lidí stále přetrvává strach a úzkost, zatímco v celém regionu rychle narůstá akutní hlad, který zhoršuje již tak zoufalou situaci.

Školní budovy jsou poškozené a vybavení zničené, ale děti se přesto ve velkém počtu vracejí do tříd, kde mohou dostávat tolik potřebnou stravu z našeho programu školního stravování.

(Každý školní den zajišťujeme stravování už pro 2 429 182 dětí a společně můžeme podat pomocnou ruku dalším dětem, které zatím na jídlo od Mary’s Meals čekají. Pouhých 550 Kč nasytí jedno dítě po celý školní rok.)

Jak mohu pomoci?

Ve spolupráci s naším partnerem chceme v příštích týdnech a měsících zajistit každodenní stravování ve školách pro další desítky tisíc dětí v Tigraji. Vaše pomoc je nyní potřebná více než kdy jindy. 

Poskytnutím daru přinesete naději a stabilitu dětem, které ji zoufale potřebují. Pracujeme na tom, abychom trpícím v tigrajském regionu, v prvé řadě dětem, přinesli úlevu.

Ještě dnes prosím darujte, kolik můžete. Děkujeme, že pomáháte.

(Kliknutím otevřete darovací stránku projektu Donace.cz, jejímž prostřednictvím sbírku pro tento účel pořádáme. Donace.cz si z daru nebere žádnou provizi a hradí i bankovní poplatky. Při darování máte ovšem možnost podpořit portál Donace.cz drobnou částkou.)

Další informace o situaci v Etiopii