Tiskové zprávy

15. března 2023                             Tiskové zprávy

Police Symphony Orchestra & Tomáš Klus chtějí získat milion pro hladovějící děti

Police Symphony Orchestra, mladý nadšenecký orchestr z Police nad Metují, a Tomáš Klus, populární písničkář, textař a skladatel. Již poněkolikáté se potkají na jednom pódiu – tentokrát při benefičním projektu, jehož výtěžek bude věnován charitativní organizaci Mary’s Meals. Pokud se naplní celé hlediště, přinese akce více než milion korun, které budou věnovány na pomoc dětem v nejchudších regionech světa. Jídlo na celý školní rok pro jedno dítě stojí 550 Kč, takže vyprodaná hala by znamenala jídlo pro 2 160 dětí.


28. listopadu 2022                             Tiskové zprávy

Využijte Giving Tuesday a prostřete symbolické místo u vánočního stolu jednomu hladovějícímu dítěti

V rámci charitativního úterý (Giving Tuesday), které proběhne již 29. listopadu, mohou dárci přispět na stravování dalším dětem, a to zakoupením symbolického místa u vánočního stolu.


24. listopadu 2022                             Tiskové zprávy

Mary’s Meals: s pomocí pravidelné stravy ve školách zvyšujeme vzdělanost

V rámci rozsáhlé pětileté studie byly potvrzeny významné pozitivní dopady působení dobročinné organizace Mary’s Meals na vzdělanost v nejchudších zemích světa.


20. září 2022                             Tiskové zprávy

Mary’s Meals vyzývá k boji s celosvětovým hladem

Mezinárodní charitativní hnutí, které provozuje školní stravovací programy, upozorňuje na nutnost zintenzivnění boje proti hladu ve světě.


18. srpna 2022                             Tiskové zprávy

Mary’s Meals na 33. ročníku Festivalu mladých v Medžugorje

Atmosféra radosti a nadšení ovládla další ročník Mladifestu, kterého se zúčastnilo přes 50 tisíc mladých lidí. Během festivalu se spojili v modlitbě a díkůvzdání Panně Marii.


14. června 2022                             Tiskové zprávy

7 000 školních batůžků odstartuje na cestu z Brna do Malawi

Po třech letech shromažďování od dárců z řad českých škol, organizací i od jednotlivců vyrazí v úterý 21. června dopoledne z Brna do Malawi přibližně 7 000 školních batůžků naplněných školními potřebami. V Malawi na ně již čekají tamní děti ve věku od 4 do 12 let.


15. května 2022                             Tiskové zprávy

Mary’s Meals v Medjugorje: svět v přepravním kontejneru

Organizace, která má na hlavní třídě v Medjugorje informační centrum v modrém kontejneru, mění svět pomocí mnoha malých skutků lásky.


13. prosince 2021                             Tiskové zprávy

Charitativní kampaň „Místo u vánočního stolu“

Skrze vánoční kampaň jsou pozváni děti z nejchudších částí světa ke štědrovečerní večeři, a to prostřednictvím dárkového poukazu.


8. září 2021                                      Tiskové zprávy

Mary’s Meals sytí více než 2 000 000 dětí po celém světě

Ve středu 8. září 2021 oznámila centrála mezinárodní organizace Mary’s Meals zprávu, že sytí již více než 2 000 000 dětí v 19 státech světa.


22. dubna 2021                               Tiskové zprávy

Benefiční sportování na podporu Mary’s Meals

Mary’s Meals Česká republika organizuje (v rámci kampaně 2 Komenský) benefiční akci Rozhýbej 2 Komenský. Celá kampaň je pořádaná u příležitosti 350. výroční úmrtí Jana Amose Komenského. Sportovní aktivita navazuje na totožnou událost z listopadu loňského roku. 


19. listopadu 2020                           Tiskové zprávy

Kampaň 2 Komenský pokračuje běžeckou výzvou

Dobročinné hnutí Mary’s Meals zahájilo v polovině října ku příležitosti letošního 350. výročí úmrtí Jana Amose Komenského kampaň s názvem 2 Komenský. Na tu se v listopadu rozhodlo navázat výzvou Rozběhni 2 Komenský. Do konce běžecké akce sice zbývá ještě pár dní, už nyní ale příznivci po celé republice uběhli více než 11 tisíc kilometrů.


16. října 2020                                   Tiskové zprávy 

Jídlo pro dítě na celý rok za „dva Komenský“

Dobročinné hnutí Mary’s Meals, které usiluje o zajišťování jídla a vzdělání chudým dětem v zemích třetího světa, spouští osvětovou kampaň s názvem 2 Komenský. Lidem v Česku tak organizátoři chtějí připomenout, že za pouhé dvě dvousetkorunové bankovky lze nakoupit stravu pro jedno dítě téměř na celý školní rok.


26. června 2020                              Tiskové zprávy                                

Hollywoodská celebrita Gerard Butler v unikátním filmu

Mary’s Meals, mezinárodní charitativní hnutí poskytující jídlo ve školách nejchudších zemí světa, spojilo síly s hollywoodskou hvězdou a dlouhodobým podporovatelem Gerardem Butlerem a společně uvádí nový film Láska nezná hranic. Film dokumentuje cestu zmíněného herce a producenta, který společně se zakladatelem hnutí Magnusem MacFarlane-Barrowem navštívil Libérii a na Haiti, aby přiblížil, jak celé hnutí funguje.