Tiskové zprávy

14. června 2022                             Tiskové zprávy

7 000 školních batůžků odstartuje na cestu z Brna do Malawi

Po třech letech shromažďování od dárců z řad českých škol, organizací i od jednotlivců vyrazí v úterý 21. června dopoledne z Brna do Malawi přibližně 7 000 školních batůžků naplněných školními potřebami. V Malawi na ně již čekají tamní děti ve věku od 4 do 12 let.


13. prosince 2021                             Tiskové zprávy

Charitativní kampaň „Místo u vánočního stolu“

Skrze vánoční kampaň jsou pozváni děti z nejchudších částí světa ke štědrovečerní večeři, a to prostřednictvím dárkového poukazu.


8. září 2021                                      Tiskové zprávy

Mary’s Meals sytí více než 2 000 000 dětí po celém světě

Ve středu 8. září 2021 oznámila centrála mezinárodní organizace Mary’s Meals zprávu, že sytí již více než 2 000 000 dětí v 19 státech světa.


22. dubna 2021                               Tiskové zprávy

Benefiční sportování na podporu Mary’s Meals

Mary’s Meals Česká republika organizuje (v rámci kampaně 2 Komenský) benefiční akci Rozhýbej 2 Komenský. Celá kampaň je pořádaná u příležitosti 350. výroční úmrtí Jana Amose Komenského. Sportovní aktivita navazuje na totožnou událost z listopadu loňského roku. 


19. listopadu 2020                           Tiskové zprávy

Kampaň 2 Komenský pokračuje běžeckou výzvou

Dobročinné hnutí Mary’s Meals zahájilo v polovině října ku příležitosti letošního 350. výročí úmrtí Jana Amose Komenského kampaň s názvem 2 Komenský. Na tu se v listopadu rozhodlo navázat výzvou Rozběhni 2 Komenský. Do konce běžecké akce sice zbývá ještě pár dní, už nyní ale příznivci po celé republice uběhli více než 11 tisíc kilometrů.


16. října 2020                                   Tiskové zprávy 

Jídlo pro dítě na celý rok za „dva Komenský“

Dobročinné hnutí Mary’s Meals, které usiluje o zajišťování jídla a vzdělání chudým dětem v zemích třetího světa, spouští osvětovou kampaň s názvem 2 Komenský. Lidem v Česku tak organizátoři chtějí připomenout, že za pouhé dvě dvousetkorunové bankovky lze nakoupit stravu pro jedno dítě téměř na celý školní rok.


26. června 2020                              Tiskové zprávy                                

Hollywoodská celebrita Gerard Butler v unikátním filmu

Mary’s Meals, mezinárodní charitativní hnutí poskytující jídlo ve školách nejchudších zemí světa, spojilo síly s hollywoodskou hvězdou a dlouhodobým podporovatelem Gerardem Butlerem a společně uvádí nový film Láska nezná hranic. Film dokumentuje cestu zmíněného herce a producenta, který společně se zakladatelem hnutí Magnusem MacFarlane-Barrowem navštívil Libérii a na Haiti, aby přiblížil, jak celé hnutí funguje.