Chceme rozšířit naše školní stravování k dalším dětem v Etiopii, kde vážný nedostatek potravin hrozí přerůst v hladomor.

Udělejte si to jako doma!

Právě procházíte českým webem, ale naše rodina sahá přes celý svět.

Abyste se ujistili, že podporujete místní organizaci Mary's Meals, vyberte prosím svou zemi ze seznamu níže.

Pokud svou zemi nemůžete vidět, nebojte se! Můžete použít naše mezinárodní stránky.

Tiskové zprávy

Mary’s Meals tiskové zprávy HEAD

Tiskové zprávy

30. dubna 2024 | Tiskové zprávy

Květnové sportování pro děti v Etiopii, sponzoři proplácí kilometry

Od 1. do 31. května organizuje charitativní organizace Mary’s Meals sportovní výzvu Move for Hope, jejíž výtěžek bude určen na rozšíření stravovacích programů pro děti v etiopském regionu Tigraj. Navíc pořádáme štafetu, která přetne Česko v celkové vzdálenosti symbolických 550 km. Štafeta je naplánována od 9. do 12. května z česko-slovensko-polské trojmezí–Zlín–Brno–Humpolec–Praha.

17. ledna 2024 | Tiskové zprávy

Dárci z ČR pomohli v roce 2023 zajistit jídlo na celý školní rok pro skoro čtvrt milionu dětí! 

České pobočce mezinárodní humanitární organizace Mary’s Meals se od běžných dárců podařilo vybrat prostředky, které zajistily jídlo na celý školní rok pro 86 614 dětí. Kromě toho organizace obdržela na pomoc hladovějícím dětem mimořádný jednorázový dar. Při jeho započítání lze konstatovat, že dárci z ČR zajistili v uplynulém roce jídlo na celý školní rok pro bezmála čtvrt milionu dětí v nejchudších oblastech světa! To je desetina všech dětí, jimž Mary’s Meals celosvětově pomáhá!

8. prosince 2023 | Tiskové zprávy

Místo u vánočního stolu: Petra Burianová, česká ambasadorka humanitární organizace Mary’s Meals, zve k vytvoření nové vánoční tradice

„Na světě jsou i v současnosti miliony hladovějících dětí. Není možné je fyzicky posadit k našim svátečním tabulím, ale prostřednictvím Mary’s Meals jim můžeme nabídnout jídlo, které je nakrmí po celý rok a zajistí jim vzdělání. Pouhých 550 Kč nasytí jedno dítě na celý školní rok,“ říká Petra Burianová, česká ambasadorka hnutí Mary’s Meals, moderátorka a spolutvůrkyně pořadu Pečení na neděli.

20. listopadu 2023 | Tiskové zprávy

Nový výkonný ředitel Mary’s Meals ČR: Dobrovolník, který má odvážnou vizi

Na místo výkonného ředitele české pobočky humanitární organizace Mary’s Meals nastupuje od 20. listopadu 2023 Mgr. Karel Pogštefl, MBA. Vrcholový manažer s bohatými zkušenostmi z bankovního a finančního sektoru bude zodpovědnou pozici zastávat bez nároku na odměnu a s touhou, aby se do projektu, jenž je zaměřený na poskytování jídla nejchudším dětem světa, zapojilo co nejvíc obyvatel České republiky.

9. května 2023 | Tiskové zprávy

Brněnský koncert přináší naději: 1 800 afrických dětí dostane po celý rok teplé jídlo díky výnosu milionu korun!

Jedno hudební vystoupení, jedna velká změna – na benefičním koncertu Police Symphony Orchestra & Tomáše Kluse, který se konal 8. května v Bobyhall v Brně, se podařilo vybrat úžasnou částku – bezmála jeden milion korun! A co je na tom nejlepší? Tato suma znamená, že se nám podaří nasytit 1 800 dětí v nejchudších regionech světa po celý školní rok. 

15. března 2023 | Tiskové zprávy

Police Symphony Orchestra & Tomáš Klus chtějí získat milion pro hladovějící děti

Police Symphony Orchestra, mladý nadšenecký orchestr z Police nad Metují, a Tomáš Klus, populární písničkář, textař a skladatel. Již poněkolikáté se potkají na jednom pódiu – tentokrát při benefičním projektu, jehož výtěžek bude věnován charitativní organizaci Mary’s Meals. Pokud se naplní celé hlediště, přinese akce více než milion korun, které budou věnovány na pomoc dětem v nejchudších regionech světa. Jídlo na celý školní rok pro jedno dítě stojí 550 Kč, takže vyprodaná hala by znamenala jídlo pro 2 160 dětí.

28. listopadu 2022 | Tiskové zprávy

Využijte Giving Tuesday a prostřete symbolické místo u vánočního stolu jednomu hladovějícímu dítěti

V rámci charitativního úterý (Giving Tuesday), které proběhne již 29. listopadu, mohou dárci přispět na stravování dalším dětem, a to zakoupením symbolického místa u vánočního stolu.

24. listopadu 2022 | Tiskové zprávy

Mary’s Meals: s pomocí pravidelné stravy ve školách zvyšujeme vzdělanost

V rámci rozsáhlé pětileté studie byly potvrzeny významné pozitivní dopady působení dobročinné organizace Mary’s Meals na vzdělanost v nejchudších zemích světa.

20. září 2022 | Tiskové zprávy

Mary’s Meals vyzývá k boji s celosvětovým hladem

Mezinárodní charitativní hnutí, které provozuje školní stravovací programy, upozorňuje na nutnost zintenzivnění boje proti hladu ve světě.

18. srpna 2022 | Tiskové zprávy

Mary’s Meals na 33. ročníku Festivalu mladých v Medžugorje

Atmosféra radosti a nadšení ovládla další ročník Mladifestu, kterého se zúčastnilo přes 50 tisíc mladých lidí. Během festivalu se spojili v modlitbě a díkůvzdání Panně Marii.

14. června 2022 | Tiskové zprávy

7 000 školních batůžků odstartuje na cestu z Brna do Malawi

Po třech letech shromažďování od dárců z řad českých škol, organizací i od jednotlivců vyrazí v úterý 21. června dopoledne z Brna do Malawi přibližně 7 000 školních batůžků naplněných školními potřebami. V Malawi na ně již čekají tamní děti ve věku od 4 do 12 let.

15. května 2022 | Tiskové zprávy

Mary’s Meals v Medjugorje: svět v přepravním kontejneru

Organizace, která má na hlavní třídě v Medjugorje informační centrum v modrém kontejneru, mění svět pomocí mnoha malých skutků lásky.

13. prosince 2021 | Tiskové zprávy

Charitativní kampaň „Místo u vánočního stolu“

Skrze vánoční kampaň jsou pozváni děti z nejchudších částí světa ke štědrovečerní večeři, a to prostřednictvím dárkového poukazu.

8. září 2021 | Tiskové zprávy

Mary’s Meals sytí více než 2 000 000 dětí po celém světě

Ve středu 8. září 2021 oznámila centrála mezinárodní organizace Mary’s Meals zprávu, že sytí již více než 2 000 000 dětí v 19 státech světa.

22. dubna 2021 | Tiskové zprávy

Benefiční sportování na podporu Mary’s Meals

Mary’s Meals Česká republika organizuje (v rámci kampaně 2 Komenský) benefiční akci Rozhýbej 2 Komenský. Celá kampaň je pořádaná u příležitosti 350. výroční úmrtí Jana Amose Komenského. Sportovní aktivita navazuje na totožnou událost z listopadu loňského roku. 

19. listopadu 2020 | Tiskové zprávy

Kampaň 2 Komenský pokračuje běžeckou výzvou

Dobročinné hnutí Mary’s Meals zahájilo v polovině října ku příležitosti letošního 350. výročí úmrtí Jana Amose Komenského kampaň s názvem 2 Komenský. Na tu se v listopadu rozhodlo navázat výzvou Rozběhni 2 Komenský. Do konce běžecké akce sice zbývá ještě pár dní, už nyní ale příznivci po celé republice uběhli více než 11 tisíc kilometrů.

16. října 2020 | Tiskové zprávy

Jídlo pro dítě na celý rok za „dva Komenský“

Dobročinné hnutí Mary’s Meals, které usiluje o zajišťování jídla a vzdělání chudým dětem v zemích třetího světa, spouští osvětovou kampaň s názvem 2 Komenský. Lidem v Česku tak organizátoři chtějí připomenout, že za pouhé dvě dvousetkorunové bankovky lze nakoupit stravu pro jedno dítě téměř na celý školní rok.

26. června 2020 | Tiskové zprávy

Hollywoodská celebrita Gerard Butler v unikátním filmu

Mary’s Meals, mezinárodní charitativní hnutí poskytující jídlo ve školách nejchudších zemí světa, spojilo síly s hollywoodskou hvězdou a dlouhodobým podporovatelem Gerardem Butlerem a společně uvádí nový film Láska nezná hranic. Film dokumentuje cestu zmíněného herce a producenta, který společně se zakladatelem hnutí Magnusem MacFarlane-Barrowem navštívil Libérii a na Haiti, aby přiblížil, jak celé hnutí funguje.

Co je nového

Přečtěte si nejnovější příspěvky