Korálky od Barunky

„Líbí se mi, že mohu pomáhat.“ 

Korálky od Barunky

Barunka je člověk, který vám nabídne úsměv, otevře srdce a předá velkou radost ze života. Je také jednou z našich skvělých dobrovolnic a velkou bojovnicí. Kvůli vážnému onemocnění přišla o zrak, ale i když krásu světa nemůže vidět tak jako my, je pro nás velkou inspirací, protože i přes životní překážky ráda pomáhá ostatním. 

Jejím velkým koníčkem je výroba korálků a andělíčků. Své výrobky nabízí nejen známým a kamarádům, ale i každému, kdo má zájem.  Ke všem náramkům, korálkům i andělíčkům vždy přidá vzkaz v braillově písmě. Každý měsíc pak Barunka přispívá ze svého „výdělku“ za prodané andělíčky na Mary’s Meals. Sama už tak zajistila každodenní jídlo ve škole pro více jak 6 dětí na celý školní rok. 

Více jejích krásných výrobků si můžete prohlédnout na facebookové stránce: 
Korálky od Barunky

Víte, komu přispíváte?

Díky informacím od více lidí jsme se dozvěděli, že jménem firmy Korálky pro radost neznámý člověk obvolává potenciální dárce. Při nevyžádaném hovoru z čísel začínajících na 2 nabízí pán výrobky z korálků za stovky až tisíce korun a zmiňuje se přitom o postižené holčičce. Firma nemá žádné webové stránky a na čísla, z nichž dotyčný volá, se nelze dovolat zpět. Vzhledem k tomu, že pod názvem Korálky pro radost byl dříve na našem blogu zveřejněn tento článek o nevidomé Barunce, která svými výrobky pomáhá činnosti Mary's Meals, je téměř jisté, že dotyčný náš článek a bohulibou Barunčinu činnost cíleně využil k vlastnímu obohacení.

Chceme se proto od této činnosti jednoznačně distancovat a ujistit všechny oslovené, že nikdo z Barunčina okolí ani nikdo z české pobočky Mary's Meals nikoho s nabídkou korálků neobvolává. Mary's Meals má pouze jeden řádně registrovaný sbírkový účet 4410277/0100