Inspiruj se

Existuje tolik způsobů, jak pomáhat. Najdi si ten svůj. 

Přemýšlíš, jak bys mohl/a podpořit Mary’s Meals? 

Inspiruj se naším listem nápadů na fundraising a propagaci a najdi si svou vlastní cestu, jak pomáhat. Pokud máš nějaké otázky, potřebuješ poradit nebo máš zájem o tričko a propagační materiály, napiš nám na info@marysmeals.cz

Získej finance

 • Prodej sušenek nebo zákusků – Předveď své dovednosti v pečení. Nemusí se jednat nutně o sladké dobroty, můžeš si připravit i slané tyčinky nebo například pizza šneky. Je to jen na tobě.  
 • Stánek s nápojem – Osvěžující domácí limonáda v horkém letním dni nebo voňavý svařák uprostřed zimy vždycky přijde vhod. Stánek si můžeš zařídit na trzích, hodech, hudebních akcích nebo třeba i ve škole během přestávek.  
 • Bazárek / Bleší trh – Máš věci, které už nepoužíváš, ale ještě nejsou k zahození? Pošli je dál! Projdi knihy, hračky, oblečení, které už nepotřebuješ a uspořádej svůj bazárek, kde je za symbolickou cenu nebo dobrovolný příspěvek prodáš. 
 • Vyráběj a prodávej – Batikovaná trička, eko sáčky, korálky, obrazy, vánoční pohlednice... Pokud rád vyrábíš, využij svůj koníček a nabídni své výrobky ostatním. Z výtěžku pak můžeš část věnovat na pomoc potřebným.  
 • Mytí aut – Scéna, jak z amerického filmu? Vůbec ne! Každé auto potřebuje čas od času umýt. Zkus se poptat v okolí a nabídnout například sousedům umytí aut za příspěvek na Mary’s Meals. Pokud si ale troufneš, můžete s kamarády zorganizovat mnohem větší mycí akci. 

Bav se s přáteli 

 • Přátelská utkání a sportovní výzvy – Sportovní turnaje a atletické výzvy jsou zábavným způsobem, jak zvýšit povědomí o Mary’s Meals a zároveň zapojit hodně lidí. Vytvoř tým a vyzvi své vrstevníky. Ze vstupného nebo účastnického poplatku pak můžeš získat peníze na fundraising. 
 • „Porridge Party” – Že kaše nezní nic moc? Právě naopak. Odvaž se a překvap jedinečným kulinářským zážitkem. Uspořádej akci, kde budeš podávat nejrůznější druhy kaše. Můžeš připravit i kaši likuni phala, kterou podáváme dětem v Malawi a Zambii.   
 • Odříkací challenge – Žádné zbytečné utrácení. Troufneš si odříct například kupování sladkostí nebo fastfoodu a ušetřené peníze pak věnovat na školní jídla pro dětí v rozvojových zemích? Nemusíš do toho jít sám, vyhecuj do challenge i lidi ze svého okolí a vzájemně se podporujte. 
 • Kvíz nebo večer deskových her – Připrav vědomostní kvíz o zemích, kde pomáháme, veď diskuzi o knize Bouda, která krmí milion dětí nebo jen pozvi známé na večer plný deskovek a dalších her. Můžete si zahrát třeba naše pexeso, protože i to jsou způsoby, jak ostatním přiblížit Mary’s Meals.  
 • Filmový večer – Můžeš promítat akčňáky, romantické komedie, filmové klasiky nebo poznat více o příběhu Mary’s Meals skrz naše dokumentární filmy. Child 31, Generace naděje i Láska nezná hranic jsou dostupné s českými titulky na youtube. Přidej dobrovolné vstupné, dobré občerstvení a užij si večer s přáteli. 
 • Benefiční koncert nebo soutěž v karaoke – Uspořádej koncert, pěvecké vystoupení nebo jen pro zábavu soutěž v karaoke. Kromě kulturního zážitku pak můžeš lidem nabídnout, aby přispěli na Mary’s Meals.

Propaguj Mary’s Meals 

 • Podpoř nás na sociálních sítích – Není to žádná věda! Zkrátka sdílej, komentuj, přidávej fotky v tričku Mary’s Meals a označ nás. Pokud chceš něco akčnějšího, můžeš zkusit vymyslet svoji vlastní challenge na sociálních sítích, která nás podpoří.
 • Prezentuj – Pomoz nám dostat Mary’s Meals do povědomí tvých vrstevníků a lidí ve tvém okolí. Připrav a domluv si prezentaci u vás ve škole nebo ve farnosti. Neboj se nás oslovit o pomoc. Rádi ti pomůžeme a dodáme všechny potřebné informace i propagační materiály.
 • Foť a natáčej videa – Rád fotíš, natáčíš videa nebo máš zkušenosti s prací v Adobe? Pomoz nám zachytit práci našich dobrovolníků v terénu a vytvořit materiál pro naše sociální sítě a propagaci.  
 • Překládej – Mary’s Meals je mezinárodní hnutí a spoustu materiálů, včetně nových informací a příběhů dětí, dostáváme v angličtině. Do našeho týmu překladatelů proto hledáme dobrovolníky, kteří by nám texty pomohli překládat. Umíš dobře anglicky? Přidej se!  
 • Piš články – Pořád se něco děje. Pomoz nám psát reportáže a zprávy z akcí v terénu.