Novinky a blogy

Osvobozen od hladu

Jídlo od Mary‘s Meals má v základní škole St Matthew‘s v Turkaně velice pozitivní dopady. V odpoledních hodinách dříve v lavicích zůstávalo jen minimum dětí, protože většinu z nich hlad donutil, aby se vydaly hledat něco k snědku. Nyní žáci ze školy neutíkají a mohou se soustředit a účastnit se výuky po celý den. Boaz je jedním z dětí, jimž každodenní jídlo zásadně změnilo život k lepšímu.

- 29 March 2023

Biatlonový punč v Novém Městě vynesl jídlo pro 155 dětí

Závody v běhu na lyžích nebo v biatlonu jsou v Novém Městě na Moravě vždy velkým sportovním a diváckým zážitkem. Na začátku března okořenila skupina našich dobrovolníků atmosféru biatlonových závodů punčem a osladila přátelským přístupem ke všem, kdo se toužili zahřát a přitom se třeba i dozvědět něco o tom, jak Mary’s Meals pomáhá dětem v nejchudších regionech světa.

- 15 March 2023

Jak Mary’s Meals pomáhá v zemětřesením zničeném Aleppu

V syrském Aleppu jsou následky zemětřesení z 6. února očividné, ale těžko pochopitelné. Mary’s Meals společně s organizací Dorcas mapují rozsáhlé škody a pomáhají potřebným, což do města přináší alespoň záblesk naděje.

- 28 February 2023

Hlad po vzdělání

Sandar se jako učitelka vrací do školy, kde jako uprchlice z Myanmaru dostávala jídlo od Mary‘s Meals. Dnes přemýšlí o tom, jaký význam měla pro její život záruka každodenního jídla v místě vzdělávání. 

- 23 February 2023

Konference podporovatelů Mary’s Meals: Setkání „lidí, kteří existují“

„Vždy, když u nás mluvíme o dárcích a dobrovolnících z Evropy, kteří nám pomáhají, říkáme si, co je to asi za lidi a proč to vůbec dělají. Někdy tak trochu pochybujeme, že existují. A teď tady stojím před vámi a vidím vás. Konečně vidím ty lidi, kteří se uskrovňují a dělají nejrůznější věci, aby mohli pomoci dětem, jež jsou tisíce kilometrů daleko od nich. Děkuju vám za to, že existujete!“

- 31 January 2023

V základních školách v keňské Turkaně byl odstartován program Mary’s Meals

Nedávno jsme se interně dozvěděli, že keňská pobočka organizace Mary’s Meals získala vládní souhlas se zahájením stravovacího programu na základních školách v Turkaně.

- 26 January 2023

Dlouhá cesta batůžků z Brna do Malawi

První kontejner s batůžky vypravený přímo z České republiky se v roce 2022 vydal na svou pouť do Malawi, aby po dlouhých měsících putování konečně dorazil do cíle.

- 12 January 2023

Pozvánka na konferenci podporovatelů Mary’s Meals

Milí přátelé, rádi bychom Vás pozvali na společné setkání všech příznivců Mary’s Meals, které se uskuteční 21. ledna 2023 od 8:45 na Biskupském gymnáziu v Brně.

- 5 December 2022

Předvánoční slovo od Magnuse

Magnus MacFarlane-Barrow se v předvánočním čase snaží zprostředkovat realitu chudých oblastí. Zdůrazňuje důležitost, jakou Mary’s Meals v těchto místech má a děkuje všem, kdo se do realizace programu, který přináší jídlo a naději nejchudším dětem, jakýmkoli způsobem zapojují.

- 3 December 2022

Jídlo na celý rok pro 37 dětí díky školním přestávkám

Během několika školních přestávek jednoho jediného dne se studentům Biskupského gymnázia Brno podařil opravdu mimořádný kousek. Naši báječní dobrovolníci z řad studentů zorganizovali v chodbách gymnázia „jarmark“ s prodejem jídla a kulturním programem, na který přilákali své spolužáky. Výsledek předčil jejich očekávání.

- 2 December 2022

Dítě mého souseda je i mým dítětem

S Mazubou Mwiinga z organizace Mary’s Meals v Zambii o výrazném nárůstu školních stravovacích programů v zemi a o tom, jak se díky tomu daří přivést děti zpět do školních tříd. Mazuba rovněž hovoří o výzvách, k nimž je právě teď potřeba postavit se čelem. O stravování ve škole s velkým díky hovoří i šestnáctiletá Mary, která se po otěhotnění mohla do školy vrátit právě díky podávanému jídlu. 

- 1 December 2022

Vždycky je naděje

Patnáctiletý Ulemu je kvůli nedostatku jídla, jímž jeho rodina trpí, jedním z nejstarších žáků školy v Chigodi.Nikdy ale není pozdě začít se vzděláním znovu lépe a díky jídlu, které dnes Ulemu ve škole dostává, má jistotu, že se každý den nají a naději, že mu získané vzdělání přinese lepší budoucnost. 

- 22 November 2022