Novinky a blogy

7 000 školních batůžků je na cestě z Brna do Malawi

Po třech letech shromažďování od dárců z řad českých škol, organizací i od jednotlivců vyrazilo v úterý 21. června dopoledne z Brna do Malawi přibližně 7 000 školních batůžků naplněných školními potřebami. V Malawi na ně již čekají tamní děti ve věku od 4 do 12 let.

- 27 June 2022

394 ročních jídel díky Move for Hope

Výzva Move for Hope běžela (a to doslova) v dubnu po celé ČR. Její výsledky nás moc potěšily!Díky výzvě se nám totiž podařilo zajistit 394 dětem jídlo na celý školní rok. Tyto děti tak budou moct další rok bez obav chodit do školy Nambo v Malawi, a díky jídlu od Mary’s Meals budou mít dostatek energie na to, aby se soustředily na učivo.

- 26 May 2022

Národní pouť Mary’s Meals na sv. Hostýn v roce 2022

Po dvou covidových letech, která plnohodnotnému průběhu tradiční poutě na Svatý Hostýn vystavila stopku, se dobrovolníci a příznivci Mary’s Meals mohli na tomto nejnavštěvovanějším poutním místě Moravy opět potkat osobně. Mnoho příznivců z Moravy a Čech se mohlo mimo jiné nechat inspirovat slovy Patricie Friel, která na Hostýn přijela až z Irska.

- 13 May 2022

Každý školní den sytíme 2 279 941 dětí!

Pamatujete, jakou jsme měli v listopadu radost z 2 milionů? Je neskutečné, jak rychle se nám daří růst a máme obrovskou radost, že naši dárci vidí smysl v tom, co děláme.

- 29 April 2022

Farmy místo zbraní

Pytláci v Zambii jsou odměňováni za ochranu divoké zvěře namísto jejího zabíjení, a to prostřednictvím iniciativy oběhového hospodářství, která sytí hladové děti a zároveň motivuje k legálnímu způsobu obživy. 

- 25 March 2022

Pozvánka na národní pouť Mary’s Meals na sv. Hostýn

Pojďte s námi v neděli 8. května 2022 na pouť do Bystřice pod Hostýnem

- 21 March 2022

Magnus k situaci na Ukrajině

Ve chvíli, kdy na Ukrajině zuří válka a nejen v naší zemi se zvedá obrovská vlna solidarity a pomoci uprchlíkům a vnitřně vysídleným lidem, ozývají se dotazy, jak může i Mary‘s Meals v této situaci pomoci a jak se může zapojit každý z nás. 

- 21 March 2022

Nová budoucnost pro Jižní Súdán

Občanská válka připravila obyvatele Jižního Súdánu o infrastrukturu a bezpečí, místo toho přinesla strach a hladomor. Teď v Jižním Súdánu po mnoha letech nastal křehký mír. Následky válčení jsou ale hrozné.

- 2 March 2022

Příběhy ze Zambie: Jak kaše dává naději

Někdy je těžké představit si, v jakých podmínkách žijí lidé na naší planetě. Pro nás v ČR jsou vzdálení, nepochopeni, neznámí. Často ani nevíme, jak vypadá země, ve které žijí; čím se živí nebo čím by se živit mohli, kdyby dostali šanci. Proto přinášíme příběhy několika dětí ze Zambie, kterým jídlo a vzdělání dává šanci na lepší život. 

- 11 February 2022

Rozšiřujeme působnost do Jemenu!

Naše organizace rozšířila koncem loňského roku působnost do další země, do Jemenu. Radost z toho máme obrovskou, a to hned několikanásobně. Zaprvé: je to už 20. země, ve které Mary’s Meals poskytuje jedno jídlo denně těm nejchudším dětem v místě jejich vzdělávání. Zadruhé: krize v Jemenu je považována za vůbec největší současnou humanitární katastrofu. A proto je pomoc tak moc důležitá.

- 26 January 2022

Ohlédnutí za rokem 2021

Rok 2021 byl pro mnoho lidí na celém světě náročný. O to větší radost máme v Mary’s Meals z díla, které se nám v minulém roce povedlo. Radost z toho, že jsme mohli pomáhat těm nejchudším a nejzranitelnějším. Pojďte se s námi podívat na ty nejdůležitější momenty uplynulého roku.

- 14 January 2022