Novinky a blogy

Konference podporovatelů Mary’s Meals

Milí přátelé, rádi bychom Vás pozvali na společné setkání všech příznivců Mary’s Meals, které se uskuteční 21. ledna 2023 od 8:45 na Biskupském gymnáziu v Brně.

- 5 December 2022

Předvánoční slovo od Magnuse

Magnus MacFarlane-Barrow se v předvánočním čase snaží zprostředkovat realitu chudých oblastí. Zdůrazňuje důležitost, jakou Mary’s Meals v těchto místech má a děkuje všem, kdo se do realizace programu, který přináší jídlo a naději nejchudším dětem, jakýmkoli způsobem zapojují.

- 3 December 2022

Jídlo na celý rok pro 37 dětí díky školním přestávkám

Během několika školních přestávek jednoho jediného dne se studentům Biskupského gymnázia Brno podařil opravdu mimořádný kousek. Naši báječní dobrovolníci z řad studentů zorganizovali v chodbách gymnázia „jarmark“ s prodejem jídla a kulturním programem, na který přilákali své spolužáky. Výsledek předčil jejich očekávání.

- 2 December 2022

Dítě mého souseda je i mým dítětem

S Mazubou Mwiinga z organizace Mary’s Meals v Zambii o výrazném nárůstu školních stravovacích programů v zemi a o tom, jak se díky tomu daří přivést děti zpět do školních tříd. Mazuba rovněž hovoří o výzvách, k nimž je právě teď potřeba postavit se čelem. O stravování ve škole s velkým díky hovoří i šestnáctiletá Mary, která se po otěhotnění mohla do školy vrátit právě díky podávanému jídlu. 

- 1 December 2022

Vždycky je naděje

Patnáctiletý Ulemu je kvůli nedostatku jídla, jímž jeho rodina trpí, jedním z nejstarších žáků školy v Chigodi.Nikdy ale není pozdě začít se vzděláním znovu lépe a díky jídlu, které dnes Ulemu ve škole dostává, má jistotu, že se každý den nají a naději, že mu získané vzdělání přinese lepší budoucnost. 

- 22 November 2022

Hrneček navařil kaši pro více než 200 dětí na celý rok

Den kaše, který jsme si i letos připomněli 10. října, měl za úkol upozornit na skutečnost, že tento základní pokrm umožňuje chodit do školy obrovskému množství dětí v těch nejchudších regionech světa.Jen v Malawi, Zimbabwe a Zambii se v rámci škol, kde působí organizace Mary’s Meals, každý školní den nasytí kaší dohromady více než 1 470 000 dětí.

- 25 October 2022

100 lidí, 25 zemí: Setkání řídících pracovníků Mary‘s Meals v Medjugorje

Mezi 3. a 5. říjnem tohoto roku jsme se zúčastnili strategické konference řídících pracovníků Mary‘s Meals z celého světa.

- 21 October 2022

Obědy mění životy na Madagaskaru

Jak školní stravování pomohlo matce zdvojnásobit její příjem.

- 12 October 2022

Opomíjená humanitární krize: Zdrcující zprávy z etiopského regionu Tigraj

Zakladatel Mary’s Meals Magnus MacFarlane-Barrow nedávno dostal dopis od našich stálých spolupracovníků v Tigraji.

- 3 October 2022

Jak zastavíme celosvětovou potravinovou krizi?

„Příčinou hladu není nedostatek potravin, ale to, že si velké množství lidí nemůže dostupné jídlo koupit.“

- 15 September 2022

Pozvánka na mezinárodní pouť přátel Mary’s Meals do Medžugorje

Srdečně Vás zveme na tradiční modlitební pouťMezinárodní pouť přátel Mary's Meals do Medžugorje

- 2 September 2022

Mary’s Meals už 20 let pomáhá nejchudším dětem na světě

V letošním roce si Mary's Meals připomíná 20 let od chvíle, kdy začalo poskytovat jídlo v nejchudších regionech světa.Poslechněte si slova zakladatele Mary's Meals Magnuse MacFarlane-Barrowa.

- 15 August 2022