Magnus MacFarlane-Barrow vyrostl v městečku Argyll ve Skotsku. Víru celé rodiny oživila pouť na mariánské poutní místo Medžugorje v Bosně a Hercegovině v roce 1983, která inspirovala Magnusovy rodiče k tomu, aby proměnili svůj domek pro hosty v centrum obnovy s názvem “Rodinný dům modlitby”.
1983
Medžugorje v Bosně a Hercegovině
1992
Bosenská válka
Magnus a jeho bratr Fergus byli zrovna na pivu v místní hospodě, když v televizi viděli zprávy o bosenském konfliktu a utrpení místních lidí. Cítili potřebu těmto lidem pomoci.
Po noci strávené debatováním, jakými způsoby podpořit humanitární pomoc pro Bosnu, se rozhodli uspořádat místní sbírku. Netrvalo dlouho a jejich dům se začal plnit jídlem, oblečením, léky a finančními dary.
1992
O necelé tři týdny později
Magnus a Fergus si vzali týdenní dovolenou na rybí farmě, kde pracovali, koupili ojetý Land Rover a přidali se k humanitárnímu konvoji. Darovanou pomoc přivezli do Medžugorje, mezinárodního poutního místa v Bosně a Hercegovině.
1992
O týden později
S vědomím dobře vykonané práce se Magnus a Fergus vrátili domů do Argyllu a počítali s tím, že se vrátí zpět do práce na rybí farmě. Ale dary od lidí se nepřestávaly hrnout a brzo zaplnily celý zahradní domek jejich rodičů.
1992
O dva týdny později
Magnus se rozhodl dát v práci výpověď a vzal si roční volno. Prodal svůj domek, aby mohl vozit humanitární pomoc do Bosny a Hercegoviny tak dlouho, dokud lidé budou přispívat. Lidé nepřestávali a Magnus se už nikdy nevrátil ke své původní práci. Netrvalo dlouho a bylo potřeba založit charitativní organizaci, Scottish International Relief (SIR).
1992 - 2002
Během následujících deseti let se organizace SIR rozrostla. Začala budovat domovy pro opuštěné děti v Rumunsku, organizovala mobilní kliniky pro pomoc vracejícím se uprchlíkům v Libérii, pokračovala v doručování materiální pomoci do Chorvatska a Bosny a Hercegoviny a finančně podporovala mnoho dalších projektů.
2002
Magnus se s Emmou seznámil během humanitární akce SIR na pomoc obětem hladomoru v Malawi. Umírala na AIDS a ležela na zemi ve své chatrči obklopena svými šesti malými dětmi. Emma řekla, že se jen modlí za své děti, aby se jich někdo po její smrti ujal.
Magnus se zeptal nejstaršího syna Edwarda, co očekává od života. On jednoduše odpověděl: “Chci mít co jíst a jednoho dne chodit do školy.”
Edwardova slova byla jednou z inspirací pro založení Mary’s Meals, jejímž cílem je zajistit chronicky hladovým dětem jedno vydatné jídlo každý školní den v místě vzdělávání.
2010
Magnus obdržel cenu CNN Hero, která mu byla předána hollywoodským hercem Gerardem Butlerem.
Gerard Butler vyzdvihoval Magnusovu práci těmito slovy: “Každý den Magnus těmto dětem dokazuje, že jsou důležití, že někomu vzdálenému tisíce mil na nich záleží.”
2011
Naše programy stravování podporují půl milionu dětí a naše humanitární pomoc pokračuje.
Spojili jsme se s našimi dlouhodobými přáteli v Malawi a s jihoafrickou charitou Gift of the Givers, abychom doručili co největší množství potravinové humanitární pomoci, která přispěla k udržení více než 40 000 hladovějících lidí v Somálsku naživu.
2012
Programy školního stravování se staly stěžejní náplní naší práce a SIR oficiálně změnila jméno na Mary’s Meals. Naše hnutí je založeno na vzájemné úctě a spojuje všechny lidi bez ohledu na jejich vyznání.
2014
Počet dětí, které se stravují v rámci programů Mary’s Meals, neustále roste díky štědrosti našich dárců. Blížíme se k milionu dětí, které dostávají jídlo každý školní den.
2023
Mary’s Meals dnes
V současnosti sytíme více jak 2 400 000 těch nejchudších dětí každý den, když přijdou do školy.
Náš jednoduchý, ale přitom efektivní přístup nabral na síle a tak dnes zprostředkováváme každodenní jídlo dětem v Africe, Asii, Karibiku a Jižní Americe.