Humanitární pomoc v místech, kde pomáháme

Hlavním zaměřením Mary’s Meals je náš školní stravovací program, ale dlouhodobě se také soustředíme na poskytování humanitární pomoci v krizových situacích na potřebných místech po celém světě.

Výživa dětí v místě jejich vzdělávání je stěžejním principem při všech našich humanitárních aktivitách a v mnoha případech jsme byli schopni zajistit podporu širším komunitám.

Mary’s Meals má silné vazby s partnerskými organizacemi po celém světě. Když propukne krizová situace v oblasti, kde se nachází taková partnerská organizace, jsme schopni díky naší spolupráci pomoci těm nejpotřebnějším. 

Jsme ochotni pomáhat všude, kde je potřeba a jsme schopni zorganizovat efektivní a okamžitou pomoc.

Předchozí humanitární činnost v krizových situacích

Reakce na krizové situace

Mary’s Meals mělo počátky jako humanitární reakce na válku v Bosně a Hercegovině na začátku 90. let. Od té doby jsme se zapojili během krizových situací do humanitární pomoci v mnoha zemích, včetně Barmy, Haiti, Indie, Keni a Thajska.

Haiti

V lednu 2010 zdevastovalo zemětřesení hlavní město Port-au-Prince a zničilo školy v Cité Soleil, kde Mary’s Meals zajišťuje pokrmy tisícům dětí, které žijí ve strašné chudobě. Díky mimořádné štědrosti našich podporovatelů jsme byli schopni doručit pomoc formou potravin a zdravotnických potřeb skrze naše partnery již pár dní po zemětřesení.

Somálsko

V roce 2011 jsme se spojili s dlouhodobými přáteli v Malawi a s jihoafrickou charitou Gift of Givers, s cílem společně doručit co největší množství potravinové pomoci do Somálska, abychom pomohli udržet naživu více jak 40 000 hladovějících lidí.

Keňa a Jižní Súdán

V roce 2014 jsme zareagovali na humanitární krizi ve východní Africe, kde trpělo přes deset miliónů lidí závažným nedostatkem jídla. Zároveň s naší dlouhodobou pomocí v této oblasti jsme poskytli mimořádné školní stravování v oblastech s naléhavou potřebou v Keni a v Jižním Súdánu.

Filipíny

V roce 2011 jsme poskytli potravinovou, materiální a finanční pomoc dobrovolníkům Mary’s Meals a jejich rodinám, které přišly o domovy vlivem tajfunu.

Indie

V roce 2013 jsme poskytli materiální pomoc lidem postiženým ničivými záplavami a sesuvy půdy. V roce 2014 jsme zorganizovali mimořádnou sbírku poté, co byla Indie zasažena vlnou tsunami. Vlna zničila domy i rybářské lodě a zanechala tak rodiny bez prostředků obživy. Sbírka zajistila pomoc rybářské komunitě v Tamil Nadu. Zpočátku to byly potraviny a přístřeší, a posléze pomoc při znovuvybudování domovů a nákupu nových lodí.