Časté otázky

Časté otázky

Můžu zadávat kilometry před uhrazením startovného? 

Ano, kilometry můžeš zadávat od 1. dubna hned po registraci na serveru Move for Hope. Záznamy se ukládají na server a po připsání startovného na sbírkový účet se kilometry započítají a budou proplaceny.

Jak se mohu zúčastnit jako tým?

Chcete-li sportovat pod jedním jménem jako rodina, skupina přátel či kolegů, domluvte se, kdo provede registraci a zadá svou e-mailovou adresu. Na dotyčném pak záleží, jestli přístupové heslo do aplikace sdělí i ostatním členům týmu, aby mohli zapisovat zdolané kilometry. Diplom pak dostane celá skupina společně.

Jak zaplatím startovné?

Startovné se hradí bankovním převodem. Pokyny k platbě uvidíte po přihlášení do svého účtu Move for Hope. Po zaregistrování Vaší platby údaje pro platbu zmizí, místo nich uvidíte nápis „Startovné uhrazeno“.

Koho podpořím svým startovným?

Žáky školy Nambo v Malawi. Školu navštěvuje 1 083 dětí. Aby všechny děti mohly dostat jedno teplé jídlo každý školní den, je třeba vybrat celkem 595 650 Kč.

Můžete mi na startovné vystavit potvrzení o daru?

Ano. Zašli nám na email info@marysmeals.cz svou adresu trvalého bydliště a datum narození. Jestliže už jsi nám tyto údaje poskytl/a v souvislosti s jiným darem, startovné bude do potvrzení zahrnuto automaticky, není třeba o to žádat.

Jak zjistím, kolik kilometrů jsem uběhl/a nebo ujel/a?

Pokud máš chytrý telefon, můžeš využít některou z aplikací pro sportovce, např. Strava, ….

Další možností je použít měření délky trasy na Google Maps nebo Mapy.cz.

Není-li možné ani to, např. protože běháš cestou necestou, můžeš počet kilometrů odhadnout podle času, který během/chůzí/jízdou strávíš. Hlavně nezapomeň být fér.

Zapojujeme se jako skupina. Máme výsledky zaznamenávat souhrnně nebo každý zvlášť?

Možné je obojí. Všechny kilometry, které budou zadány ve Vašem účtu Move for Hope, se sečtou. Je třeba se ve skupině domluvit, jestli členové skupiny budou své výsledky posílat zodpovědné osobě, která pak výsledky zadá souhrnně, nebo jestli každý člen bude zaznamenávat své kilometry sám. U školních tříd doporučujeme, aby výsledky zadával/a pan učitel/paní učitelka, který/á třídu zaregistroval/a.

Mohu počítat i kilometry za chůzi?

Ano, můžete. Respektujeme takzvanou „sportovní chůzi“, tedy kondiční chůzi v tempu, kterou mnoho lidí v Česku provozuje. Přípustný je i „nordic walking“ s trekingovými holemi. I v tomto případě, stejně jako u běhu a jízdy na kole, se ovšem počítá pouze vzdálenost překonaná kondiční chůzí „navíc“. Proti pravidlům je započítávání chůze po domě, na nákup, po obchodním centru apod. Prosíme o pochopení a respektování.