Příběhy fundraisingu

Malé skutky lásky našich podporovatelů z celého světa jsou důvodem, proč jsme schopni tolika dětem poskytnout jedno jídlo denně pokaždé, když přijdou do školy.  

Velkorysý Charlie

V šesti letech začal Charlie Doherty odmítat narozeninové dárky, a místo toho požádal o peníze, které by mohl darovat Mary’s Meals.

To byl ale jen začátek.

Nyní je teenagerem a jeho osobité fundraisingové akce zahrnují 600 mílovou cestu na kole z Brightonu do Skotska a další napříč Evropou. Jezdí s ním i jeho maminka, ale jenom proto, že - jak ona říká: “ Kdybych s ním nejela, určitě by to chtěl zvládnout sám!”

Charlie sponzoruje základní školu Ipyana v Malawi v rámci projektu Sponzoruj školu.

Je hrdý na to, že se všeho účastní i jeho maminka, ale jak říká: “Jen mě zlobí, že musím jet pořád za ní a padám z kola, protože jede moc pomalu.”

manželé Plačkovi

Jak se manželé Plačkovi dostali k tomu, že dnes pomáhají sbírat finanční prostředky pro celou školu v Malawi (škola nese název Namwiri Primary School)?

Myšlenka Mary's Meals se k manželům Janě a Františkovi dostala skrze Batůžkový projekt: jejich známí se jich jednou ptali, zda by nevěděli o někom, kdo by měl doma místo a mohl batůžky skladovat. 

Dnes mají nejen plnou půdu školních tašek, které poputují do školy v Malawi, ale zapojili se i do podpory stravování dětí v jedné ze základních škol v tomto africkém státě. Vytvořili pro ni webové stránky (africkaskola.cz), pořádají různé akce na její podporu, myšlenku propagují na gymnáziu, kde František učí, a na příští rok plánují uspořádání obecního plesu s tematikou Mary's Meals.

Dárek k narozeninám

Paní Pavla si přečetla knihu “Bouda, která krmí milion dětí“ a její srdce zasáhl příběh Mary's Meals. Když se blížila oslava jejích padesátin, příliš se tím nechtěla zabývat, a už vůbec nebyla nadšená z představy množství dárků, které případně dostane. Pak ji napadlo oslavu uspořádat s tím, že v pozvánce všechny poprosí, aby místo dárku přispěli dětem v programu Mary's Meals. Všichni pozvaní se k této iniciativě přidali a díky jejich darům dostalo jídlo ve své škole po celý školní rok dalších 66 dětí.