Nápady na fundraising

Každý má možnost nám pomoci nasytit další dítě, které ještě nedostává pokrmy Mary’s Meals, a to tím, 
že se zapojí do získávání finančních prostředků pro naše dílo.

Nejste si jisti, kde začít? Přinášíme nápady, které se osvědčily ve Skotsku, postupně budeme připojovat i další od podporovatelů v České republice.

Získejte sponzory

Hledáte výzvu, díky níž budete aktivnější? Ať už je to chůze, jízda na kole, plavání nebo maraton, požádejte přátele a rodinu o sponzorování  příspěvkem Mary’s Meals. Pamatujte, nemusíte být sportovci, abyste získali sponzory – co takhle sebezápor, půst, anebo hudební vystoupení?

Velká modrá snídaně

Co takhle pozvat několik lidí na snídani a servírovat teplou kaši? Mohli byste nabídnout nejrůznější posypky, připravit ochutnávku kaše likuni phala, jídla, které vaříme dětem v Malawi, a vybrat příspěvky do Velkého modrého hrnku od Mary’s Meals. Pokud se chcete dozvědět, jak se dá kaše snadno uvařit, jednoduše kontaktujte naši pobočku.

Velký modrý hrnek není pouhou pokladničkou; je to replika hrnků, které používají děti v Malawi pro svá každodenní jídla, a je symbolem naší jednoduché myšlenky projektu školního stravování.

Filmový večer 

Sledování filmu s přáteli sice nezní jako akce, na které lze vydělat, ale pokud připravíte nějaké dobroty a požádáte o dobrovolné vstupné, budete překvapeni, kolik se vám podaří vybrat. Akci můžete zpestřit tím, že promítací místnost upravíte jako kino, nebo  zkuste zavést vstup v kostýmech oblíbených filmových postav.

Jídla z celého světa 

Zkuste zorganizovat akci Jídla z celého světa – ať už obložené stoly ve škole, u vás v práci, nebo večeře u vás doma. Připravte mezinárodní pokrmy a na oplátku požádejte hosty o příspěvek.

Vzdejte se toho pro Mary’s Meals

Proč nevyužít Mary’s Meals jako prostředku ke zbavení se zlozvyku? Našetřete, co byste za svůj zlozvyk obyčejně utratili a uvidíte, jak rychle se peníze nastřádají! Ať už je to cokoliv, vzdejte se toho pro Mary’s Meals!

Zákusky a koktejly

Každý si rád smlsne. Nadýchané bublaniny či čokoládové řezy nejde jen tak odmítnout, a co teprve když také nabídnete zdravé ovocné koktejly? Oblékněte si kuchařskou zástěru, vyhrňte rukávy a pak už jenom sledujte, jak se příspěvky hrnou.

Oblečte se ležérně

Navrhněte v práci nebo ve škole den, kdy je možné se obléct ležérně, a požádejte o příspěvky za toto privilegium. Nebo co takhle tematický den, kdy každý přijde oblečený v modré?

Ať tak či onak, budete překvapeni, kolika dětem vaše snaha v důsledku pomůže.

Další kroky

Jakmile budete vědět, jakou akci chcete zorganizovat, napište nám. Můžeme vám poskytnout propagační materiály.

Pošleme Vám přehledný seznam věcí, na které byste neměli zapomenout a pokusíme se Vám doručit materiály, které se Vám budou hodit. 

Pokud potřebujete pomoc, obraťte se na nás info@marysmeals.cz.