Chceme rozšířit naše školní stravování k dalším dětem v Etiopii, kde vážný nedostatek potravin hrozí přerůst v hladomor.

Udělejte si to jako doma!

Právě procházíte českým webem, ale naše rodina sahá přes celý svět.

Abyste se ujistili, že podporujete místní organizaci Mary's Meals, vyberte prosím svou zemi ze seznamu níže.

Pokud svou zemi nemůžete vidět, nebojte se! Můžete použít naše mezinárodní stránky.

Mary’s Meals

Náš punč při biatlonu opět zahřívá

Díky našim dobrovolníkům a velkorysým pořadatelům je i letos možné koupit v prostoru biatlonového stadionu Vysočina Arena punč, jímž přispějete na stravování pro děti v nejchudších zemích.

Published on

Účast dobrovolníků Mary’s Meals na sportovních akcích u Nového Města na Moravě je už téměř tradiční záležitostí a také letos můžete od 7. do 18. února ve Vysočina Areně vidět náš stánek. 

Mary’s Meals, Česká republika

Ve Vysočina Areně poprvé v roce 2020

Letošní mistrovství světa v biatlonu je druhým mistrovstvím, které toto biatlonové středisko pořádá. První zde proběhlo už v roce 2013. Před 11 lety ovšem dobrovolníci Mary’s Meals na mistrovství ještě nebyli. Poprvé byl náš stánek s punčem vidět na Světovém poháru v běžeckém lyžování v roce 2020 a přítomnost na Světovém poháru v biatlonu v témže roce přerušila tehdy nastupující covidová pandemie. Loni jste si mohli náš punč koupit na závodech biatlonového Světového poháru, které navštívilo celkem 86 000 diváků. Tehdy vydali dobrovolníci celkem 2 350 punčů, což přineslo výtěžek, díky kterému jsme mohli po všechny školní dny jednoho roku nasytit 155 dětí!

Mary’s Meals, Česká republika

Moc díky všem za letošní mistrovství 

Letošní mistrovství trvá déle a pokud se dá soudit podle zpráv, které od našich skvělých podporovatelů máme, i divácká účast na něm je výrazně větší a punč opět chutná. jeden z našich dobrovolníků svoji pomoc ve stánku s punčem komentoval slovy: „Na mezinárodním mistrovství … to dneska bylo fajn. A fanouškům velmi chutnal náš punč z boudy a byli k mému potěšení velmi štědří.“ 

Dá se tedy očekávat, že letošní akce znovu přinese nejen skvělé sportovní zážitky, ale navzdory ne zrovna zimnímu počasí i výtěžek, díky němuž bude moct s nadějí pohlížet do budoucnosti několik dalších dětí. O výsledcích celé akce vás samozřejmě budeme po skončení závodů informovat. 

Mary’s Meals, Česká republika

Prozatím přejeme našim biatlonistům hodně úspěchů ve zbývajících závodech, divákům krásný zážitek a děkujeme všem dobrovolníkům za jejich čas a divákům za štědrost, kterou projevili a ještě projeví. Děkujeme také vstřícným pořadatelům, kteří nám opět umožnili se akce zúčastnit.