Chceme rozšířit naše školní stravování k dalším dětem v Etiopii, kde vážný nedostatek potravin hrozí přerůst v hladomor.

Udělejte si to jako doma!

Právě procházíte českým webem, ale naše rodina sahá přes celý svět.

Abyste se ujistili, že podporujete místní organizaci Mary's Meals, vyberte prosím svou zemi ze seznamu níže.

Pokud svou zemi nemůžete vidět, nebojte se! Můžete použít naše mezinárodní stránky.

Biatlon Nové Město

Biatlonový punč v Novém Městě vynesl jídlo pro 155 dětí

U biatlonových závodů v Novém Městě byla na začátku března i skupina našich dobrovolníků, která atmosféru okořenila punčem a osladila přátelským přístupem ke všem, kdo se chtěli zahřát a přitom se třeba i dozvědět, jak pomáháme hladovějícím dětem

Published on

Závody biatlonového Světového poháru v Novém Městě na Moravě se letos konaly od čtvrtka do neděle a podle oficiálních údajů je navštívilo celkem 86 000 diváků. Na místě pod tribunou byl mezi jinými také stánek Mary's Meals, kde si mohli diváci koupit punč. Ty, kdo se u něj zastavili, pak zahřál nejen horký nápoj (v alkoholické i nealkoholické variantě), ale také úsměvy dobrovolníků, kteří svůj volný čas věnovali roli prodejců.

Stánek Mary’s Meals u biatlonu

Je přitom potřeba poděkovat nejen našim dobrovolníkům, ale také velkorysým a vstřícným pořadatelům, kteří nás s punčem už potřetí pustili na velké lyžařské závody. Poprvé byl náš stánek s punčem ve Vysočina Aréně na Světovém poháru v běžeckém lyžování v roce 2020 (Zlatá lyže). Domluvenou přítomnost na Světovém poháru v biatlonu v témže roce pak bohužel přerušila tehdy nastupující covidová pandemie. Covid je naštěstí pryč, závody s přítomností diváků zpět, a tak už od čtvrtka byli na místě i naši skvělí dobrovolníci.

Stánek Mary’s Meals u biatlonu uvnitř

Punč šel na odbyt dobře. Po relativně pomalém rozjezdu, kdy se ve čtvrtek prodalo přibližně 100 a v pátek asi 350 kelímků, následoval rychlejší finiš. Se stoupajícím závodním vzrušením i množstvím diváků a klesajícími teplotami se pojil větší zájem o horký punč a zřejmě i menší chuť na studené pivo. Díky tomu bylo v sobotu prodáno 1 000 a v neděli dalších 900 nápojů.  

Dobrovolníci tedy vydali celkem 2 350 punčů, což přineslo výtěžek, díky kterému můžeme po všechny školní dny jednoho roku nasytit 155 dětí! Ve volnějších chvílích probíhaly i rozhovory s kupujícími. Na stánku byla vedle punče k dispozici i kniha „Bouda, která krmí milion dětí“. Ačkoli tedy nešlo o zrovna typickou akci pro náruživé čtenáře, zájemci si kromě hezkého zážitku odnesli domů i 25 knih.

Stánek Mary’s Meals u biatlonu uvnitř

Možná nejvýstižnějším okamžikem prodlouženého víkendu, který charakterizoval celou čtyřdenní akci, byla návštěva fanouška biatlonu z Vysočiny. Když už držel v ruce punč a vhazoval peníze do zapečetěné pokladničky, svěřil se: „Mary‘s Meals znám z Charismatické konference v Brně. Ani nevíte, jakou radost jste mi udělali, že vás vidím v terénu na takovéto akci.“ Ano, dobrovolníci byli ve stánku, aby dělali přítomným lidem radost. A společně s nimi přinesli naději a radost dětem, pro něž je takto uspořádaná sbírka určena. Navíc byla většina dobrovolníků na stánku jak příznivci Mary‘s Meals, tak fanoušky biatlonu a měli tedy ještě radost ze samotné přítomnosti na tomto mimořádném podniku.  

Předseda novoměstského organizačního výboru Jiří Hamza v médiích vzpomněl na výrok suveréna posledních biatlonových závodů, Johannese Thingnes Bö z Norska. Podle hvězdného norského biatlonisty je prostředí v Novém Městě nejlepší na světě, což potvrzujeme. I proto určitě nebudeme chybět na mistrovství světa, které bude Vysočina Aréna hostit v příštím roce.

Tak tedy za rok opět na shledanou v Novém Městě!