Poutní mše a osobní svědectví

Každý rok 8. května tradičně organizujeme Národní pouť za dílo Mary's Meals na Svatý Hostýn. Tomuto datu zůstáváme věrní, ale pro rok 2023 se pouť přesouvá z Hostýna do Brna.

V netradičním prostředí očekávejte tradiční náplň mše svaté (začíná v 10:00), jíž se tentokrát osobně zúčastní Magnus MacFarlane-Barrow.

Po ukončení mše, tedy přibližně v 11:00 Magnus přednese osobní svědectví o vzniku a poselství organizace Mary's Meals. Vstup volný.

Místo konání

Kostel Panny Marie Pomocnice, Foerstrova 2, Brno-Žabovřesky.

Odkaz na mapu místa

 

Jak se na místo dostanete, když přijedete

Autem

Parkovací místa v bezprostřední blízkosti kostela bývají často obsazená, parkovat je nicméně možné v okolních uličkách, na parkovišti Mozolky nebo třeba u potravin Billa na Makovského náměstí. V případě, že přijedete autem, určitě si vymezte cca 15 minut časovou rezervu před začátkem mše, abyste vše v klidu stihli.

Vlakem

Od hlavního vlakového nádraží tramvají č. 4 (směr náměstí Míru) nebo 12 (směr Technologický park) na zastávku Česká (3. zastávka od hl. nádraží, jízda cca 6 minut), poté přestup na trolejbusy 34 (směr Vychodilova) nebo 36 (směr Komín, sídliště) na zastávku Makovského náměstí (7. zastávka od České, jízda cca 11 minut). Z Makovského náměstí pěšky 5 minut (cca 300 metrů) ke kostelu Panny Marie Pomocnice křesťanů na adrese Foerstrova 2. Viz pěší trasa od zastávky ke kostelu. Ideální spoj z hlavního nádraží najdete na stránkách IDOS. Menší část IDOSem navrhovaných spojů končí na zastávce Přívrat (přestup na Rosického náměstí), která je cca 200 metrů východně od zastávky Makovské náměstí. Jízdenky si můžete koupit přímo ve voze pomocí bezkontaktní platební karty, jak popisují stránky DPMB.

Autobusem

Jestliže přijedete autobusem na ÚAN Zvonařka, je nejjednodušší projít pěšky obchodním centrem Vaňkovka a poté podchodem pod hlavním železničním nádražím. Viz zde zachycená pěší trasa, která zabere cca 10 až 15 minut. Dále pokračujte z tramvajové zastávky u hlavního nádraží stejně jako v případě příjezdu vlakem (viz výše).

Program ke stažení (A4)