Panelová diskuse s Tomášem Sedláčkem a Martinou V. Kopeckou

Hlavními diskutujícími jsou Magnus MacFarlane-Barrow a ekonom Tomáš Sedláček. Moderuje Martina Viktorie Kopecká a David Macek. Spolupořadatelem je Meeting Brno.

Akce se koná 9. května v kostele sv. Augustina, náměstí Míru 7, Brno-střed

18:00 Mše sv. za dílo Mary’s Meals

19:00 Panelová diskuse – Jíst, učit se, milovat

Kapacita kostela je omezená, proto si prosím registrujte místo prostřednictvím formuláře na této stránce, kde událost popisuje spolupořadatel panelové diskuze, Meeting Brno.

 

Pro posluchače bude zajištěn simultánní překlad do sluchátek, vítáni jsou tedy i ti, kteří nehovoří anglicky. Mše bude živě přenášena na Radiu Proglas.

Diskuze bude zakončena autogramiádou knih Bouda, která krmí miliony dětí a nové Magnusovy publikace Štědrost a dobročinnost.

Tomáš Sedláček

Je autor mezinárodního bestselleru Ekonomie dobra a zla, patří mezi 100 nejvlivnějších globálních myslitelů. Ve věku 24 let se stal ekonomickým poradcem prezidenta Václava Havla, dnes je členem několika významných mezinárodních i českých organizací, např. Světového ekonomického fóra nebo programové rady nadace Forum 2000. Více o Tomáši Sedláčkovi se dozvíte na jeho oficiálních stránkách, které jsou pouze v angličtině. Články publikuje například v Hospodářských novinách.

Martina Viktorie Kopecká

Je farářka Církve československé husitské v kostele svatého Mikuláše na Staroměstském náměstí v Praze a ve Strašnicích. Vystudovala teologii, psychologii a speciální pedagogiku, věnuje se terapii a krizové intervenci. Od konce roku 2014 zastupuje Církev československou husitskou ve Světové radě církví a předsedá jednomu z jejích poradních orgánů (ECHOS = Ozvěny hlasu mladých). Více si o ní můžete přečíst v jejím blogu Deník farářky, podle kterého vyšla na podzim v roce 2021 stejnojmenná kniha.

Místo konání akce

Kostel sv. Augustina, náměstí Míru 7, Brno-střed

Odkaz na mapu místa

 

Jak se na místo dostanete, když přijedete

Autem

Parkovací možnosti v okolí kostela sv. Augustina na Kraví hoře jsou omezené. V blízkosti je menší placené parkoviště Údolní, rovněž nevelké parkoviště Kraví hora a třetí, poměrně rozměrné parkoviště. Parkovat se s omezením dá i v okolních ulicích. Určitě uděláte dobře, když si pro poklidný příjezd a vyhledání volného parkovacího místa necháte časovou rezervu cca 15 minut před začátkem.

Vlakem

Od hlavního vlakového nádraží tramvají č. 4 (směr náměstí Míru) až na konečnou zastávku náměstí Míru (8. zastávka od hl. nádraží, jízda cca 10 minut). Tramvaj zastavuje přímo u kostela sv. Augustina na adrese náměstí Míru 7. Ideální spoj z hlavního nádraží najdete na stránkách IDOS. Jízdenky si můžete koupit přímo ve voze pomocí bezkontaktní platební karty, jak popisují stránky DPMB.

Autobusem

Jestliže přijedete autobusem na ÚAN Zvonařka, je nejjednodušší projít pěšky obchodním centrem Vaňkovka a poté podchodem pod hlavním železničním nádražím. Viz zde zachycená pěší trasa, která zabere cca 10 až 15 minut. Dále pokračujte z tramvajové zastávky u hlavního nádraží stejně jako v případě příjezdu vlakem (viz výše).

Plakát ke stažení