Biatlonový punč v Novém Městě vynesl jídlo pro 155 dětí

Závody v běhu na lyžích nebo v biatlonu jsou v Novém Městě na Moravě vždy velkým sportovním a diváckým zážitkem. Na začátku března okořenila skupina našich dobrovolníků atmosféru biatlonových závodů punčem a osladila přátelským přístupem ke všem, kdo se toužili zahřát a přitom se třeba i dozvědět něco o tom, jak Mary’s Meals pomáhá dětem v nejchudších regionech světa.

Zpět na novinky | 15/03/23 | Domácí zprávy

Závody biatlonového Světového poháru v Novém Městě na Moravě se letos konaly od čtvrtka do neděle a podle oficiálních údajů je navštívilo celkem 86 000 diváků. Na místě pod tribunou byl mezi jinými také stánek Mary's Meals, kde si mohli diváci koupit punč. Ty, kdo se u něj zastavili, pak zahřál nejen horký nápoj (v alkoholické i nealkoholické variantě), ale také úsměvy dobrovolníků, kteří svůj volný čas věnovali roli prodejců. 

Je přitom potřeba poděkovat nejen našim dobrovolníkům, ale také velkorysým a vstřícným pořadatelům, kteří nás s punčem už potřetí pustili na velké lyžařské závody. Poprvé byl náš stánek s punčem ve Vysočina Aréně na Světovém poháru v běžeckém lyžování v roce 2020 (Zlatá lyže). Domluvenou přítomnost na Světovém poháru v biatlonu v témže roce pak bohužel přerušila tehdy nastupující covidová pandemie. Covid je naštěstí pryč, závody s přítomností diváků zpět, a tak už od čtvrtka byli na místě i naši skvělí dobrovolníci.

Punč šel na odbyt dobře. Po relativně pomalém rozjezdu, kdy se ve čtvrtek prodalo přibližně 100 a v pátek asi 350 kelímků, následoval rychlejší finiš. Se stoupajícím závodním vzrušením i množstvím diváků a klesajícími teplotami se pojil větší zájem o horký punč a zřejmě i menší chuť na studené pivo. Díky tomu bylo v sobotu prodáno 1 000 a v neděli dalších 900 nápojů.  

Dobrovolníci tedy vydali celkem 2 350 punčů, což přineslo výtěžek, díky kterému můžeme po všechny školní dny jednoho roku nasytit 155 dětí! Ve volnějších chvílích probíhaly i rozhovory s kupujícími. Na stánku byla vedle punče k dispozici i kniha „Bouda, která krmí milion dětí“. Ačkoli tedy nešlo o zrovna typickou akci pro náruživé čtenáře, zájemci si kromě hezkého zážitku odnesli domů i 25 knih.

Možná nejvýstižnějším okamžikem prodlouženého víkendu, který charakterizoval celou čtyřdenní akci, byla návštěva fanouška biatlonu z Vysočiny. Když už držel v ruce punč a vhazoval peníze do zapečetěné pokladničky, svěřil se: „Mary‘s Meals znám z Charismatické konference v Brně. Ani nevíte, jakou radost jste mi udělali, že vás vidím v terénu na takovéto akci.“ Ano, dobrovolníci byli ve stánku, aby dělali přítomným lidem radost. A společně s nimi přinesli naději a radost dětem, pro něž je takto uspořádaná sbírka určena. Navíc byla většina dobrovolníků na stánku jak příznivci Mary‘s Meals, tak fanoušky biatlonu a měli tedy ještě radost ze samotné přítomnosti na tomto mimořádném podniku.  

Předseda novoměstského organizačního výboru Jiří Hamza v médiích vzpomněl na výrok suveréna posledních biatlonových závodů, Johannese Thingnes Bö z Norska. Podle hvězdného norského biatlonisty je prostředí v Novém Městě nejlepší na světě, což potvrzujeme. I proto určitě nebudeme chybět na mistrovství světa, které bude Vysočina Aréna hostit v příštím roce.

Tak tedy za rok opět na shledanou v Novém Městě!