Novinky a blogy

Jak zastavíme celosvětovou potravinovou krizi?

„Příčinou hladu není nedostatek potravin, ale to, že si velké množství lidí nemůže dostupné jídlo koupit.“

- 15 September 2022

Pozvánka na mezinárodní pouť přátel Mary’s Meals do Medžugorje

Srdečně Vás zveme na tradiční modlitební pouťMezinárodní pouť přátel Mary's Meals do Medžugorje

- 2 September 2022

Mary’s Meals už 20 let pomáhá nejchudším dětem na světě

V letošním roce si Mary's Meals připomíná 20 let od chvíle, kdy začalo poskytovat jídlo v nejchudších regionech světa.Poslechněte si slova zakladatele Mary's Meals Magnuse MacFarlane-Barrowa.

- 15 August 2022

Milona von Habsburg a Katolická charismatická konference

Hlavním zahraničním hostem na Katolické charismatické konferenci byla Milona von Habsburg, která přijela na společné pozvání Kateřiny Lachmanové a české pobočky Mary´s Meals.

- 27 July 2022

Setkání s dobrovolníky Mary’s Meals v krajích ČR

V období od dubna do června jsme uspořádali řadu setkání s koordinátory, dobrovolníky a příznivci Mary’s Meals napříč Českou republikou.

- 19 July 2022

7 000 školních batůžků je na cestě z Brna do Malawi

Po třech letech shromažďování od dárců z řad českých škol, organizací i od jednotlivců vyrazilo v úterý 21. června dopoledne z Brna do Malawi přibližně 7 000 školních batůžků naplněných školními potřebami. V Malawi na ně již čekají tamní děti ve věku od 4 do 12 let.

- 27 June 2022

394 ročních jídel díky Move for Hope

Výzva Move for Hope běžela (a to doslova) v dubnu po celé ČR. Její výsledky nás moc potěšily!Díky výzvě se nám totiž podařilo zajistit 394 dětem jídlo na celý školní rok. Tyto děti tak budou moct další rok bez obav chodit do školy Nambo v Malawi, a díky jídlu od Mary’s Meals budou mít dostatek energie na to, aby se soustředily na učivo.

- 26 May 2022

Národní pouť Mary’s Meals na sv. Hostýn v roce 2022

Po dvou covidových letech, která plnohodnotnému průběhu tradiční poutě na Svatý Hostýn vystavila stopku, se dobrovolníci a příznivci Mary’s Meals mohli na tomto nejnavštěvovanějším poutním místě Moravy opět potkat osobně. Mnoho příznivců z Moravy a Čech se mohlo mimo jiné nechat inspirovat slovy Patricie Friel, která na Hostýn přijela až z Irska.

- 13 May 2022

Každý školní den sytíme 2 279 941 dětí!

Pamatujete, jakou jsme měli v listopadu radost z 2 milionů? Je neskutečné, jak rychle se nám daří růst a máme obrovskou radost, že naši dárci vidí smysl v tom, co děláme.

- 29 April 2022

Farmy místo zbraní

Pytláci v Zambii jsou odměňováni za ochranu divoké zvěře namísto jejího zabíjení, a to prostřednictvím iniciativy oběhového hospodářství, která sytí hladové děti a zároveň motivuje k legálnímu způsobu obživy. 

- 25 March 2022

Pozvánka na národní pouť Mary’s Meals na sv. Hostýn

Pojďte s námi v neděli 8. května 2022 na pouť do Bystřice pod Hostýnem

- 21 March 2022

Magnus k situaci na Ukrajině

Ve chvíli, kdy na Ukrajině zuří válka a nejen v naší zemi se zvedá obrovská vlna solidarity a pomoci uprchlíkům a vnitřně vysídleným lidem, ozývají se dotazy, jak může i Mary‘s Meals v této situaci pomoci a jak se může zapojit každý z nás. 

- 21 March 2022