Příběhy fundraisingu

Malé skutky lásky našich podporovatelů z celého světa jsou důvodem, proč jsme schopni tolika dětem poskytnout jedno jídlo denně pokaždé, když přijdou do školy.  

Martha ‘NeverSeconds’ Payne

Martha Payne začala psát blog o svých školních obědech. Než se nadála, její blog NeverSeconds měl milionovou návštěvnost.

Martha vycítila příležitost a využila své popularity k založení projektu, jehož výnos přesáhl 140 000 liber.

Tyto dary pro Mary’s Meals byly částečně využity na budování školní kuchyně a dále na stravování dětí v Lirangwe Primary School v Blantyre, Malawi po dobu celého roku, a to  jako součást naší iniciativy Sponzoruj školu.

Z vděčnosti za takovou celosvětovou podporu, pojmenovala Martha tuto kuchyni v Lirangwe “Friends of NeverSeconds”. Měla možnost navštívit Malawi a byla svědkem, jak finanční dary pomohly změnit životy tamních dětí.

„Organizace Mary’s Meals je charitou, založenou na velmi prosté myšlence” říká Martha, „která dokáže tak mnoho s tak málem.”

Velkorysý Charlie

V šesti letech začal Charlie Doherty odmítat narozeninové dárky, a místo toho požádal o peníze, které by mohl darovat Mary’s Meals.

To byl ale jen začátek.

Nyní je teenagerem a jeho osobité fundraisingové akce zahrnují 600 mílovou cestu na kole z Brightonu do Skotska a další napříč Evropou. Jezdí s ním i jeho maminka, ale jenom proto, že - jak ona říká: “ Kdybych s ním nejela, určitě by to chtěl zvládnout sám!”

Charlie sponzoruje základní školu Ipyana v Malawi v rámci projektu Sponzoruj školu.

Je hrdý na to, že se všeho účastní i jeho maminka, ale jak říká: “Jen mě zlobí, že musím jet pořád za ní a padám z kola, protože jede moc pomalu.”

Hlad po dobrodružství

William White a James Hobbs jsou nejmladšími lidmi, kteří během 20 denního treku prošli napříč náročný terén Islandu.

17 letí mladíci měli možnost zjistit, co je to bojovat s nedostatkem jídla, a ukázali velkou statečnost, když čelili vánicím, úpalu i pustině proto, aby získali dary pro naše dílo.

Ellie nás podporuje na památku svého tatínka

Vzpomínka na tatínka, který byl zabit bleskem, inspirovala Ellie Boyd běžet půlmaraton.

Její tatínek Tim Boyd byl uznávaným oceánografem a dlohodobým podporovatelem Mary’s Meals. Tato tragédie se odehrála, když se procházel se svými milovanými psi.

Jeho milující dcera Ellie žijící v americkém Seattlu, k uctění jeho památky vybrala tisíce dolarů v rámci 13 míloveho závodu ve státě New York.

Po ukončení náročného závodu po boku Timovy sestry, své tety Julie tato sedmnáctiletá dívka prohlásila: “Táta si velmi cenil vzdělání a byl velmi zapáleným vědcem. Vím, že by měl radost, jak jeho jménem této charitě pomáháme.”