Den kaše

Kaše za kilo

                                                   

Mary’s Meals každý školní den zajistí jídlo více než 2 milionům dětí v 19 zemích světa v místě jejich vzdělávání. V Malawi, Zambii a Zimbabwe se dětem běžně podává hrnek kukuřičné kaše obohacené o vitamíny, který jim pomáhá v učení a růstu.

10. října slavíme Mezinárodní den kaše, protože víme, že kaše mění životy.

Zajištění jídla ve školách dává dětem velkou naději a možnost plnit si své sny.

„Kaše ve škole od Mary’s Meals mi moc chutná. Díky ní dokážu lépe dávat pozor při hodině a zapamatuju si všechno, co jsem se naučila během testů. Škola je pro mě důležitá, protože se chci stát lékařkou a starat se o nemocné lidi z naší vesnice.“

Jedenáctiletá Precious Tonga chodí do čtvrté třídy na základní škole Nyauzi v Zambii. Kaše Likuni phala, kterou školákům Mary’s Meals zajišťuje, jí dodává nejen potřebnou energii k učení, ale i důležité živiny, aby byla zdravá a mohla hrát netball s kamarády.

Letos v říjnu se můžeš zapojit i ty a pomocí Mary’s Meals nasytit další děti.

Zapoj se do naší výzvy “Kaše za kilo” a soutěž o nejlepší kaši! 

Sleduj naši online výzvu na sociálních sítích od 10. do 17. října. V průběhu těchto dnů přidávej fotky svých pokrmů a označ nás, abychom tě mohli zapojit do slosování.

Co stačí udělat?

1. Zapoj se - uvař kaši podle receptu “Likuni Phala” nebo vymysli speciální recept. Nezapomeň svůj výtvor ozdobit (fantazii se meze nekladou) oblíbenými přísadami - vytvoř obličej anebo uvař svůj oblíbený recept na kaši, jak ji máš nejradši.

2. Pošli 100 Kč na sbírkový účet Mary’s Meals 44 102 77 / 0100 s variabilním symbolem 101021 a předplať tak kaši jednomu dítěti na čtvrt roku.

3. Sdílej fotky svých kaší na sociálních sítích a nezapomeň přidat hashtag #kašezakilo a označit nás @marysmealscz.

4. Pošli to dál! Nominuj své přátele, rodinu, kolegy nebo spolužáky k účasti na výzvě.

#kašezakilo #marysmealscz

Zveme tě i do dalších aktivit, tak si VYBER: 

Uspořádej ochutnávku kaše

Zorganizuj ve svém okolí (ve škole, v práci, ve  farnosti nebo v jiné skupině) “Den kaše”. Řekni svým přátelům trochu více o Mary’s Meals a ochutnejte společně kaši Likuni Phala a tak můžeš uspořádat sbírku. Využij sloganu “Kaše za kilo”. Pokud bys měl zájem, vyplň tento formulář a získej od nás balíček s materiály, který obsahuje recepty, informace o naší práci a kvíz s tématikou kaše.

Daruj

Darováním můžeš pomoci dalším dětem ke vzdělání, a to odesláním symbolického příspěvku 100 Kč na účet 4410277 / 0100 s variabilním symbolem 101021.

Lze využít také dárcovskou SMS ve tvaru DMS MARYSMEALS 90 na tel. číslo 87 777.

Dej vědět svému okolí o Dnu kaše

Zapoj se ke sdílení událostí na sociálních sítích. Pozvi svoji rodinu, přátelé, spolužáky nebo kolegy do výzvy nebo ke společným oslavám Dne kaše. Můžeš si se svými přáteli uvařit kaši a zapojit do výzvy “Kaše za kilo” jako skupina.

Děti mohou své kaše ozdobit pomocí oblíbených přísad a taktéž se zapojit do výzvy “Kaše za kilo”, sdílet své výtvory a soutěžit. Také se mohou zapojit do aktivity „Hrnečku vař“ a vyplnit pracovní sešit.

Zapojit se mohou i školy

Letos v říjnu zveme žáky, aby oslavili Mezinárodní den kaše a zapojili se do šíření Mary’s Meals. Pomocí dílčích aktivit, které jsme pro ně připravili, se mohou zapojit do oslav. 

Pokud byste měli zájem o zapojení školy, dejte nám vědět na e-mail info@marysmeals.cz.

Pouhých 459 korun nasytí jedno dítě po celý školní rok, takže i ta nejmenší částka má velký význam.

#kašezakilo