Den kaše

Hrnečku vař pro Mary’s Meals

 

Mary's Meals živí každý školní den 2 279 941 dětí ve 20 zemích světa. V Malawi, Zambii a Zimbabwe se dětem obvykle podává hrnek kaše obohacený o vitamíny, který jim pomáhá v učení a růstu.

10. října proto slavíme Světový den kaše, protože víme, že kaše má moc měnit životy.
Zajištění jídla ve školách dává dětem velkou naději a možnost plnit si své sny.

Znáte pohádku Hrnečku vař? S dílem Mary’s Meals má úzkou symboliku, zvláště v říjnu, kdy slavíme Den kaše. Zázračný hrneček totiž sloužil chudým dětem a hojně vařil kaši a přesně o to se v Mary’s Meals snažíme.  

Zapojte se do výzvy „Hrnečku vař“ a mezi 10. a 14. říjnem si uvařte libovolnou kaši. Když nám za každý hrnec nebo hrneček pošlete 100 Kč, budeme moct nasytit další dítě na 2 měsíce. Tak co, přidáte se?  

Zveme vás i do dalších aktivit, tak si VYBERte:  

Soutěžte s Mary’s Meals  

1. Soutěžte o nejlepší kaši – uvařte si libovolnou kaši (sladkou nebo slanou), ozdobte ji oblíbenými přísadami nebo sdílejte svůj originální recept na kaši, jak ji máte nejraději. Nebojte se být kreativní.  

2. Sdílejte fotky svých kaší na sociálních sítích (IG a FB) a nezapomeňte přidat hashtag #hrneckuvar a označit nás @marysmealscz abyste mohli být slosování a tak soutěžit na konci výzvy. Ze všech fotek vašich pokrmů vylosujeme 3 výherce, kteří od nás obdrží dárek.

3. Přispějte 100 Kč na sbírkový účet 4410277 / 0100 s variabilním symbolem 221010, a zajistěte tak hladovému školákovi jídlo na další 2 měsíce. 

4. Pozvěte své přátele a rodinu, kolegy nebo spolužáky. 

#hrneckuvar #denkase #marysmealscz 

Uspořádejte akci v okolí 

Zorganizujte ve svém okolí (ve škole, v práci, ve farnosti nebo v jiné skupině) “Den kaše”. Řekněte svým přátelům trochu více o Mary’s Meals, uspořádejte sbírku a uvařte si společně s ostatními kaši Likuni Phala. Využijte sloganu “Hrnečku vař”. Pokud byste měli zájem, vyplňte tento formulář a získejte od nás balíček s materiály, který obsahuje recepty, informace o naší práci. Pokud byste chtěli sbírku s ochutnávkou zorganizovat v neděli na faře nebo před kostelem, můžete to uskutečnit 9.října.  

Zapojte se se školou

Letos v říjnu zveme učitele a žáky, aby oslavili Světový den kaše a zapojili se do šíření Mary’s Meals. Pomocí dílčích aktivit, které jsme pro vás připravili, se můžete libovolně. Pokud byste měli zájem o zapojení školy, vyplňte prosím tento formulář.  

Daruj

Darováním můžeš pomoci dalším dětem ke vzdělání, a to odesláním symbolického příspěvku 100 Kč na sbírkový účet 4410277 / 0100 s variabilním symbolem 221010. 

Lze využít také dárcovskou SMS ve tvaru DMS MARYSMEALS 90 na tel. číslo 87 777

Pouhých 459 korun nasytí jedno dítě po celý školní rok, takže i ta nejmenší částka má velký význam.

#denkaše

A v závěru se pojďte podívat pod pokličku toho, jak se v tamějších zemí kaše Likuni Phala připravuje místními dobrovolníky. Věřili byste, že to není jen tak? :)