Chceme rozšířit naše školní stravování k dalším dětem v Etiopii, kde vážný nedostatek potravin hrozí přerůst v hladomor.

Udělejte si to jako doma!

Právě procházíte českým webem, ale naše rodina sahá přes celý svět.

Abyste se ujistili, že podporujete místní organizaci Mary's Meals, vyberte prosím svou zemi ze seznamu níže.

Pokud svou zemi nemůžete vidět, nebojte se! Můžete použít naše mezinárodní stránky.

Move for Hope

Sportovci zajistili stravování pro celou školu

V dubnu tohoto roku jsme opět vyhlásili pohybovou výzvu Move for Hope, jejíž výtěžek je určen pro děti ve škole Nambo. Přestože dubnové počasí příliš k venkovnímu sportování nelákalo, výsledek předčil naše očekávání

Published on

Sportuj od 1. do 30. dubna 2023 pro děti ze školy Nambo! Tak zněl apel, který jsme vyhlásili na konci března tohoto roku. Doufali jsme, že se do výzvy zapojí co nejvíce pohybumilovných, což se v nebývalé míře stalo. Pomyslná startovní listina se začala rychle plnit a my jsme už někdy v polovině května začali tušit, že letos by Move for Hope mohlo nasytit všech 1 083 dětí, které navštěvují školu Nambo v Malawi.

Běžkyně

Registrovaní účastníci začali hned od 1. dubna běhat, provozovat aktivní chůzi nebo jezdit na kole. Za startovné ve výši 550 Kč sportovci obdrželi dobrý pocit, že už touto částkou uhradili jídlo pro jedno dítě na celý školní rok. Dalším pohybem pak mohli dětem vysportovat další jídlo. Několik sponzorů z řad našich velkorysých českých dárců se totiž zavázalo, že za každý kilometr, který člověk uběhne nebo absolvuje sportovní chůzí či chůzí s holemi, na účet kampaně přispějí třemi korunami. Kilometr jízdy na kole byl oceněn jednou korunou. 

Cyklista Move for Hope

Celkem se do výzvy registrovalo 636 dospělých a 953 dětí, dohromady tedy 1 589 účastníků. Ti naběhali a nachodili zhruba 69 500 kilometrů a na kole najezdili skoro 40 000 kilometrů. Dá se tedy říct, že společně absolvovali vzdálenost, která se blíží trojnásobnému obvodu Země. Přesněji jde o 2,75násobek délky rovníku. Díky tomuto úsilí se podařilo získat jídlo na celý školní rok pro 1 042 dětí a vzhledem k tomu, že od dárců jsme tento rok mimo výzvu Move for Hope dostali na školu Nambo skoro 36 tisíc Kč, podařilo se tak získat finance na jídlo pro všechny děti ve škole Nambo

Škola Nambo

Škola Nambo v regionu Mzuzu v Malawi patří mezi „české školy“, kde je stravování financováno výhradně příspěvky dárců z České republiky. Děti zde chodí do 1. – 8. třídy, učí se v 6 místnostech a na dalších 2 místech pod stromy v areálu školy. K dispozici mají 20 suchých záchodů, místo vyhrazené pro sport a studnu v blízkosti kuchyně. 

Jarní energii českých běžců, chodců a cyklistů jsme pro tyto malawské děti využili a proměnili pohyb, který je prospěšný každému jednotlivě, ve společné úsilí a společné dílo, které přinese naději více než tisícovce dětí. Proto se výzva jmenuje Move for Hope, tedy Pohybuj se pro naději.