Chceme rozšířit naše školní stravování k dalším dětem v Etiopii, kde vážný nedostatek potravin hrozí přerůst v hladomor.

Udělejte si to jako doma!

Právě procházíte českým webem, ale naše rodina sahá přes celý svět.

Abyste se ujistili, že podporujete místní organizaci Mary's Meals, vyberte prosím svou zemi ze seznamu níže.

Pokud svou zemi nemůžete vidět, nebojte se! Můžete použít naše mezinárodní stránky.

Jemen Header

Rozšiřujeme působnost do Jemenu!

Naše organizace rozšířila koncem loňského roku působnost do další země, do Jemenu. Radost z toho máme obrovskou, a to hned několikanásobně.

Published on

Zaprvé: je to už 20. země, ve které Mary’s Meals poskytuje jedno jídlo denně těm nejchudším dětem v místě jejich vzdělávání. Zadruhé: krize v Jemenu je považována za vůbec největší současnou humanitární katastrofu. A proto je pomoc tak moc důležitá

Co se v Jemenu děje?

Eskalující konflikt a hospodářský úpadek země vedou k tomu, že v Jemenu bude letos trpět akutní podvýživou téměř 2,3 milionu dětí mladších pěti let – tak to alespoň uvádí zpráva čtyř agentur OSN z února 2021. Unicef dokonce označil situaci v Jemenu za největší humanitární krizi na světě, pomoc tam totiž potřebuje přibližně 21 milionů lidí, z toho více než 11 milionů dětí. Pokud se jim nedostane neodkladné péče, může na podvýživu zemřít až 400 tisíc dětí.

Mary’s Meals Jemen

Ve spolupráci s mezinárodní nevládní organizací Yemen Aid Mary’s Meals od prosince 2021 zajišťuje stravování pro více než 4000 dětí ve čtyřech školách v městě Aden na jihu země, a to ve čtvrti Al Mansoora. Tato čtvrť je obzvláště zranitelná, protože v ní žije velké množství vnitřně vysídlených lidí a dalších marginalizovaných skupin obyvatelstva, které trpí hlady. Chudoba a ozbrojené konflikty často brání dětem ve vzdělávání a vedou k dětské práci. Podávání výživného oběda motivuje děti k návratu do bezpečí školních tříd.

Mary’s Meals Jemen

Spolu s Yemen Aid se Mary’s Meals úspěšně daří realizovat programy stravování pro školáky. Ti tak každý školní den dostanou pro tuto oblast typický pita chléb spolu s ovocem a zeleninou.

Mary’s Meals Jemen