Chceme rozšířit naše školní stravování k dalším dětem v Etiopii, kde vážný nedostatek potravin hrozí přerůst v hladomor.

Udělejte si to jako doma!

Právě procházíte českým webem, ale naše rodina sahá přes celý svět.

Abyste se ujistili, že podporujete místní organizaci Mary's Meals, vyberte prosím svou zemi ze seznamu níže.

Pokud svou zemi nemůžete vidět, nebojte se! Můžete použít naše mezinárodní stránky.

Mary’s Meals, regionální setkání 2024

Regionální setkání příznivců byla úspěšně završena

Od dubna do června jsme uspořádali sérii setkání, kde jsme ve velmi přátelském duchu měli možnost mluvit s přibližně 240 lidmi. Moc všem děkujeme za účast a těšíme se na celostátní setkání v Brně v lednu 2025 a další setkání v regionech v roce 2026.

Published on

Bezmála čtvrt roku dlouhou jarní šňůru po krajích České republiky jsme odstartovali začátkem dubna v Českých Budějovicích a zakončili ve druhé půlce června setkáním v Hradci Králové. S příznivci a dobrovolníky Mary’s Meals jsme se potkali (včetně setkání na Hostýně) na celkem 15 místech v 10 krajích. (Seznam všech míst najdete pod tímto odkazem.)

Snažili jsme se předat Vám ty nejpodstatnější informací o tom, jak Mary’s Meals v zahraničí i v Česku funguje, jaké výzvy řešíme a co máme v plánu. Cílem úvodních prezentací bylo, aby se i naši stálí příznivci dozvěděli co nejvíc nového a zároveň abychom účastníkům setkání, kteří Mary’s Meals dosud příliš neznali, poskytli průřez toho nejpodstatnějšího, co by měli vědět.

Mary’s Meals, regionální setkání

Díky přednášce Karla Pogštefla, jenž měl možnost navštívit v březnu tohoto roku Malawi, jste se prostřednictvím mnoha fotek a videí mohli detailně dozvědět, jak přesně fungují programy školního stravování v místech, kde pomáháme. Ochutnali jste kukuřično-sójovou kaši likuni-phala, která právě dětem v Malawi pomáhá přežít a získat vzdělání.

Moc děkujeme za to, že na každém setkání byla velmi příjemná a přátelská atmosféra. Máme radost z toho, kolik Vás na setkání přišlo a jaký byl o ně celkově zájem. Moc děkujeme, že jste se s námi podělili o svoje životní příběhy, své aktivity nebo zájem o Mary’s Meals. Vaše svědectví byla jak pro nás, tak pro ostatní velkou inspirací, podporou a motivací.

Mary’s Meals, regionální setkání

Speciálně děkujeme všem, kdo nám pomohli jednotlivá setkání uspořádat!

Těšíme se na celostátní setkání 18. ledna 2025 v Brně a na další sérii setkání v regionech, která proběhnou v roce 2026. 

Podrobnosti včas sdělíme na těchto stránkách a našich sociálních sítích.

Fotky z regionálních setkání