Chceme rozšířit naše školní stravování k dalším dětem v Etiopii, kde vážný nedostatek potravin hrozí přerůst v hladomor.

Udělejte si to jako doma!

Právě procházíte českým webem, ale naše rodina sahá přes celý svět.

Abyste se ujistili, že podporujete místní organizaci Mary's Meals, vyberte prosím svou zemi ze seznamu níže.

Pokud svou zemi nemůžete vidět, nebojte se! Můžete použít naše mezinárodní stránky.

Mary’s Meals Malawi

Poděkování Marie Da Silva dárcům z České republiky

Marie Da Silva provozuje v Malawi školu Jacaranda pro děti, jimž pandemie AIDS vzala rodiče. Dnes posílá speciální poděkování dárcům z České republiky, protože i díky nim mají děti v její škole každý den co jíst

Published on

Marie Da Silva se narodila v Malawi, kde také vyrostla. Jako mladá dívka využila příležitost získat zaměstnání v zahraničí a odjela do USA, kde devatenáct let pracovala jako chůva. Malawi patří k africkým zemím, které jsou výrazně postiženy výskytem viru HIV. V zemi, které má přibližně 21 milionů obyvatel, je dodnes podle aktuálních údajů asi milion dospělých a dětí, kteří jsou HIV pozitivní. V minulosti byla ovšem AIDS ještě mnohem výraznějším problémem a Marie proto během bezmála dvaceti let nepřítomnosti v Malawi ztratila v důsledku pandemie AIDS mnoho členů své rodiny.

Když si v roce 2002 uvědomila, že škola v její vesnici v Malawi bude zavřena, a na vlastní oči viděla, jakou zkázu nemoc AIDS na místě způsobila, založila ve svém rodném domě školu pro sirotky, kterou pojmenovala Jacaranda. Následujících devět let ji sama finančně podporovala tak, že na její provoz posílala do Malawi třetinu svého měsíčního platu.

Kromě mnoha ocenění, která Marie za svou práci obdržela, dostala také cenu za celoživotní dílo od prezidenta Malawi. V roce 2008 byla za práci pro sirotky v Malawi oceněna jako hrdinka CNN a na předávacím ceremoniálu se seznámila s Magnusem MacFarlane-Barrowem, zakladatelem Mary’s Meals. Její škola je dnes jedním z mnoha vzdělávacích zařízení v Malawi, kde děti dostávají jídlo zajišťované naší charitativní organizací.

Mary’s Meals Malawi, Jacaranda

V létě tohoto roku jsme měli možnost se s Marií osobně potkat a povídat si s ní o významu jídla podávaného ve školách nejen v Malawi a ve škole Jacaranda, ale pro všechny hladovějící děti. Maria mimo jiné říká: „V naší škole jsme viděli, jak děti, které začaly do školy chodit v šesti letech (později) vystudovaly vysokou školu a dnes dokonce mají v Malawi práci. Protože měly možnost přijít a získat vzdělání, právě díky jednomu jídlu denně, kterým byla výživná kaše od Mary’s Meals…“

Celé Mariino poselství a její poděkování směřované speciálně k dárcům z České republiky, si můžete poslechnout na přiloženém videu. (Viz výše.)

Mary’s Meals Malawi, Marie Da Silva

Děkujeme, že nám pomáháte budovat svět, v němž žádné dítě nebude hladovět a bude mít příležitost získat vzdělání!