Chceme rozšířit naše školní stravování k dalším dětem v Etiopii, kde vážný nedostatek potravin hrozí přerůst v hladomor.

Udělejte si to jako doma!

Právě procházíte českým webem, ale naše rodina sahá přes celý svět.

Abyste se ujistili, že podporujete místní organizaci Mary's Meals, vyberte prosím svou zemi ze seznamu níže.

Pokud svou zemi nemůžete vidět, nebojte se! Můžete použít naše mezinárodní stránky.

Sudan header

Nová budoucnost pro Jižní Súdán

Občanská válka připravila obyvatele Jižního Súdánu o infrastrukturu a bezpečí, místo toho přinesla strach a hladomor. Teď v Jižním Súdánu po mnoha letech nastal křehký mír. Následky válčení jsou ale hrozné

Published on

Konflikt zničil školy a celé komunity. Lidé byli nuceni hledat nové domovy v odlehlých oblastech, které nebyly útokům tolik vystaveny. Kvůli ozbrojencům bylo nebezpečné obdělávat pole, a tak se teď Jižní Súdán potýká s hladomorem. Dětem v tomto regionu ale konečně začala svítat naděje.

Mary’s Meals v Jižním Súdánu pracuje už od roku 2008, a to díky partnerství s Rumbeckou diecézí. Nyní ale navázala novou spolupráci s místní organizací Mary Help Association (MHA), které se i přes nedostatek finančních prostředků podařilo založit 12 nových výukových center pro děti. V provizorních třídách, ve stínu stromů, teď děti v severozápadním regionu Jižního Súdánu oslavují příchod Mary’s Meals.

Není to jen radost z jídla. Jednoduchý školní oběd z kukuřice a fazolí dává dětem energii, pomáhá se soustředit na vyučování, ale hlavně je signálem pro místní komunitu, že jejich tíživá situace nezůstala bez povšimnutí a že se na ně nezapomíná.

Mary’s Meals Jižní Súdán

Nově navázané partnerství Mary’s Meals s MHA nám umožňuje poskytovat jedno jídlo denně asi 5 000 dětí v této oblasti. Místní komunita podporuje zavedení stravování Mary’s Meals do té míry, že se spojila, aby vybudovala silnici, která umožní snadnější dopravu potravin přes oblast, která je z velké části porostlá stromy a hustým podrostem.

Pan Princy z organizace MHA, která náš program zajišťuje, v tom spatřuje začátek lepší budoucnosti: „Poskytované jídlo je pro děti velkou pomocí, aby mohly pokračovat ve vzdělávání. Mají na učení víc energie. Netrpí podvýživou a nemocemi. Rodiny jsou šťastné, když vidí všestranný růst svých dětí. Děti tak dostávají naději a přivykají myšlence, že jejich budoucnost bude lepší a úspěšná.“