Chceme rozšířit naše školní stravování k dalším dětem v Etiopii, kde vážný nedostatek potravin hrozí přerůst v hladomor.

Udělejte si to jako doma!

Právě procházíte českým webem, ale naše rodina sahá přes celý svět.

Abyste se ujistili, že podporujete místní organizaci Mary's Meals, vyberte prosím svou zemi ze seznamu níže.

Pokud svou zemi nemůžete vidět, nebojte se! Můžete použít naše mezinárodní stránky.

Magnus v ČR

Magnusovo vánoční poselství a poděkování

Zakladatel Mary’s Meals Magnus MacFarlane-Barrow se zamýšlí nad současnými výzvami, ve videu shrnuje dění v roce 2023 a děkuje za dar naděje

Published on

Dítě je Boží názor, že svět má pokračovat,“ napsal kdysi jeden básník.

Jsou to povzbudivá slova. I v těch nejtemnějších časech máme mnoho důvodů věřit ve šťastnou budoucnost prostě proto, že na světě je velké množství dětí. A v každém dítěti se skrývá mnoho úžasných schopností, které se mohou rozvinout a proměnit tento svět k lepšímu.

Děti tedy mohou být zdrojem naší naděje na lepší zítřek, zároveň však my můžeme být jejich nadějí pro dnešek. Desítky milionů dětí trpí chronickým hladem a mnoho z nich je v důsledku hladu ohroženo nemocemi a smrtí. Pro ně nemá smysl mluvit o budoucnosti, jestliže dnes nemají jistotu, že dostanou najíst.

Mezi cíle udržitelného rozvoje OSN patřil v r. 2015 také závazek dosáhnout „nulového hladu do roku 2030“. Z této chvályhodné a dosažitelné mety se však ve světle současné reality stal důvod ke kolektivní hanbě. Téměř každý desátý člověk na planetě dnes trpí nedostatkem potravin. Více než 20 % dětí mladších pěti let zaostává v růstu – jsou tak podvyživené, že jejich vývoj bude pravděpodobně trvale narušen. A víme, že mnoho z těchto dětí je také ochuzeno o další důležitý klíč k rozvinutí svého potenciálu: o vzdělání. Desítky milionů dětí kvůli hladu do školy vůbec nechodí nebo se s prázdným žaludkem nedokážou soustředit na vyučování.

Poskytováním každodenního jídla ve školách přináší Mary’s Meals do životů hladovějících dětí zásadní změnu a dává jim naději pro dnešek i pro budoucnost. Náš program funguje díky mnoha tisícům dobrovolných kuchařů, máme také rozsáhlé zkušenosti s hromadným nákupem potravin z místních zdrojů. Díky tomu dokážeme zajistit jedno plnohodnotné jídlo za pouhé 3 Kč, což znamená, že dítě může být celý školní rok stravováno za 550 Kč

Mary’s Meals

Nastává čas, kdy bychom měli přestat jen mluvit, pouze stanovovat cíle a čekat, až někdo jiný něco udělá. Místo toho je potřeba jednat. Pro to se může rozhodnout každý z nás. Vy i já dokonce můžeme zastavit dětský hlad. Můžeme to udělat přinejmenším pro jedno dítě.

Dnes, mnohem víc než kdykoli předtím, je důležité, abychom do tohoto světa přinášeli naději. Bůh Vám žehnej za každou pomoc poskytnutou těm nejchudším dětem světa. Jejich jménem, jménem všech těch dětí a rodin, které díky Vám dnes žijí s novou nadějí, chci popřát velmi šťastné, radostné a požehnané Vánoce.

Magnus MacFarlane-Barrow

Zakladatel a generální ředitel Mary’s Meals