Chceme rozšířit naše školní stravování k dalším dětem v Etiopii, kde vážný nedostatek potravin hrozí přerůst v hladomor.

Udělejte si to jako doma!

Právě procházíte českým webem, ale naše rodina sahá přes celý svět.

Abyste se ujistili, že podporujete místní organizaci Mary's Meals, vyberte prosím svou zemi ze seznamu níže.

Pokud svou zemi nemůžete vidět, nebojte se! Můžete použít naše mezinárodní stránky.

Jarmark BIGY Header

Jídlo na celý rok pro 37 dětí díky školním přestávkám

Během několika školních přestávek jednoho jediného dne se studentům Biskupského gymnázia Brno podařilo zorganizovat v chodbách gymnázia „jarmark“ s prodejem jídla a kulturním programem, na který přilákali své spolužáky. Výsledek předčil jejich očekávání

Published on

Akce proběhla ve velmi koncentrovaném čase pátečního dne, ale její realizaci předcházelo několik dní příprav, které koordinovali dva hlavní organizátoři, Honza Hájek a Jirka Konečný. Do přípravy se ovšem zapojila celá jejich třída – studenti pekli, chystali výzdobu a informační stánek a hudebníci nacvičovali svoje vystoupení.

Jarmark Mary’s Meals BIGY Brno
Jarmark Mary’s Meals BIGY Brno

V daný den vše „odstartovalo“ klíčových dvacet minut velké přestávky. Když se gymnazisté vyhrnuli ze tříd, přivítala je na chodbě hudební produkce akordeonistky Kateřiny Julínkové a houslisty Jana Graffeho. Následovalo úvodní slovo, díky němuž mohli dosud nezasvěcení posluchači zjistit to nejpodstatnější o hnutí Mary’s Meals a motivovat se k nákupu nabízených pochutin. Vybírat bylo z čeho, protože na improvizovaných stáncích byly vedle sebe perníky, sušenky, buchty nebo lízátka a pro ty nejméně mlsné a nejhladovější poctivé smažené řízky.

Jarmark Mary’s Meals BIGY Brno
Jarmark Mary’s Meals BIGY Brno

Při konzumaci se kupující mohli o Mary’s Meals více dozvědět u informačního stánku a zároveň se potěšit pohledem na stepařské umění Elišky Králové, která je mistryní České republiky ve stepu. Mezi diváky chodili další dobrovolníci s kasičkami a kdo chtěl přispět bezhotovostně, měl rovněž možnost poslat peníze bezhotovostní platbou. Po zbylé přestávky byl prodej koncentrován v prvním patře budovy, aby jej nebylo možné minout a za jediný den se vybraly finanční prostředky, které zajistí na celý školní rok jídlo pro dalších 37 dětí.

Jarmark Mary’s Meals BIGY Brno
Jarmark Mary’s Meals BIGY Brno

Moc díky všem organizátorům i dárcům!