Chceme rozšířit naše školní stravování k dalším dětem v Etiopii, kde vážný nedostatek potravin hrozí přerůst v hladomor.

Udělejte si to jako doma!

Právě procházíte českým webem, ale naše rodina sahá přes celý svět.

Abyste se ujistili, že podporujete místní organizaci Mary's Meals, vyberte prosím svou zemi ze seznamu níže.

Pokud svou zemi nemůžete vidět, nebojte se! Můžete použít naše mezinárodní stránky.

Den kaše header

Hrneček navařil kaši pro více než 200 dětí na celý rok

Den kaše (10. října) měl upozornit na skutečnost, že tento základní pokrm umožňuje chodit do školy obrovskému množství dětí. Jen v Malawi, Zimbabwe a Zambii se ve školách, kde působí Mary’s Meals, každý školní den nasytí kaší dohromady 1 470 000 dětí

Published on

Celotýdenní akce probíhala od 10. do 14. října a tentokrát jsme ji na motivy známé pohádky pojmenovali Hrnečku vař pro Mary’s Meals. Zapojili se do ní mnozí jednotlivci, kteří si uvařili kaši a tímto způsobem na pracovištích, v rámci vlastní rodiny i na sociálních sítích, sdíleli poselství o účinné pomoci mnoha lidí dobré vůle. Jelikož je kaše levné jídlo i v Česku, mohli takto ušetřené peníze poslat na další pomoc dětem v programových zemích.

Mary’s Meals Den kaše

A o pomoc dětí v Česku se opíraly četné akce, které organizovali učitelé, vychovatelé nebo rodiče v mateřských i základních školách, farnostech a dětských skupinách. V rámci středních škol byli někdy organizátory sami studenti. 

Mary’s Meals Den kaše

V mateřských školkách a školách se vaření kaše (někdy symbolické, ale většinou zcela reálné) stalo součástí výuky, v níž si děti mohly představit, jak žijí jejich vrstevníci ve vzdálených zemích. Například v dětské skupině Rybičky ve Valašském Meziříčí si děti zatančily i africký tanec a paní učitelky jim mezitím připravili kaši likuni phala. U nachystané pokladničky byly pro všechny štědré dárce připraveny knihy „Bouda, která krmí milion dětí“. 

Mary’s Meals Den kaše

Ve střední filmové škole ve Zlíně dobrovolníci z řad studentů vařili kaši a roznášeli ji po třídách, kde si ji mohli jiní studenti i učitelé koupit. Výtěžek opět putoval na dárcovský účet Mary’s Meals. V rámci farností se kaše podávala například před kostelem.

Do podpory se zapojil také písničkář Pavel Helan, který pro Mary’s Meals nazpíval svoji novou píseň Hrnečku vař.

Díky všem sbírkám se vybraly prostředky, která zajistí školní stravování na celý školní rok dalším 217 dětem.

Mockrát děkujeme všem skvělým dobrovolníkům a podporovatelům, kteří v rámci Dne kaše obstarali dětem celkem 45 455 porcí kaše.