Chceme rozšířit naše školní stravování k dalším dětem v Etiopii, kde vážný nedostatek potravin hrozí přerůst v hladomor.

Udělejte si to jako doma!

Právě procházíte českým webem, ale naše rodina sahá přes celý svět.

Abyste se ujistili, že podporujete místní organizaci Mary's Meals, vyberte prosím svou zemi ze seznamu níže.

Pokud svou zemi nemůžete vidět, nebojte se! Můžete použít naše mezinárodní stránky.

Časté otázky

Mary’s Meals, Move for Hope

Časté otázky

Proč se mám do této sportovní výzvy zapojit?

Pomocí startovného 550 Kč zajistíš jednomu hladovějícímu dítěti jídlo ve škole na celý školní rok. Díky svému pohybu můžeš navíc vysportovat další jídlo a nasytit další etiopské děti, které na tuto pomoc čekají. Společně s kamarády, členy rodiny či kolegy můžeš vytvořit tým, vzájemně se motivovat a proměnit svůj sport v reálnou pomoc. 

Koho podpořím svým startovným?

Děti ve školách etiopského regionu Tigraj (sever země). Před válkou jsme zde pomáhali přibližně 24 000 dětí a na konci roku 2023 se nám podařilo stravování ve všech dříve zapojených školách obnovit. Nyní se snažíme naše stravovací programy v této zemi co nejvíce rozšířit a zároveň upozornit na hrozící humanitární katastrofu v zemi.

Můžu zadávat kilometry před uhrazením startovného? 

Kilometry můžeš zadávat od 1. května hned po registraci na serveru Move for Hope. Záznamy se ukládají na server, ale až po připsání startovného na sbírkový účet se kilometry započítají a budou proplaceny.

Jak se mohu zúčastnit jako tým?

Chcete-li sportovat pod jedním jménem jako rodina, skupina přátel či kolegů, domluvte se, kdo provede registraci a zadá svou e-mailovou adresu. Na dotyčném pak záleží, jestli přístupové heslo do aplikace sdělí i ostatním členům týmu, aby mohli zapisovat zdolané kilometry. Diplom pak dostane celá skupina společně.

Zapojujeme se jako skupina. Máme výsledky zaznamenávat souhrnně nebo každý zvlášť?

Možné je obojí. Všechny kilometry, které budou zadány ve Vašem účtu Move for Hope, se sečtou. Je třeba se ve skupině domluvit, jestli členové skupiny budou své výsledky posílat zodpovědné osobě, která pak výsledky zadá souhrnně, nebo jestli každý člen bude zaznamenávat své kilometry sám. U školních tříd doporučujeme, aby výsledky zadával/a pan učitel/paní učitelka, který/á třídu zaregistroval/a.

Jak zaplatím startovné?

Startovné se hradí bankovním převodem. Pokyny k platbě uvidíte po přihlášení do svého účtu Move for Hope. Po zaregistrování Vaší platby údaje pro platbu zmizí, místo nich uvidíte nápis „Startovné uhrazeno“.

Můžete mi na startovné vystavit potvrzení o daru?

Ano. Zašli nám na email info@marysmeals.cz svou adresu trvalého bydliště a datum narození. Jestliže už jsi nám tyto údaje poskytl/a v souvislosti s jiným darem (a hradíš startovné ze stejného účtu, jako dřív), startovné bude do potvrzení zahrnuto automaticky, není třeba o to žádat.

Jak zjistím, kolik kilometrů jsem uběhl/a nebo ujel/a?

Pokud máš chytrý telefon, můžeš využít některou z aplikací pro sportovce, např. Strava, ….

Další možností je použít měření délky trasy na Google Maps nebo Mapy.cz.

Není-li možné ani to, např. protože běháš cestou necestou, můžeš počet kilometrů odhadnout podle času, který během/chůzí/jízdou strávíš. Hlavně nezapomeň být fér.

Mohu počítat i kilometry za chůzi?

Ano, můžete. Respektujeme takzvanou „sportovní chůzi“, tedy kondiční chůzi v tempu, kterou mnoho lidí v Česku provozuje. Přípustný je i „nordic walking“ s trekingovými holemi. I v tomto případě, stejně jako u běhu a jízdy na kole, se ovšem počítá pouze vzdálenost překonaná kondiční chůzí „navíc“. Proti pravidlům je započítávání chůze po domě, na nákup, po obchodním centru apod. Prosíme o pochopení a respektování.