Rozšiřujeme působnost do Jemenu!

Naše organizace rozšířila koncem loňského roku působnost do další země, do Jemenu. Radost z toho máme obrovskou, a to hned několikanásobně. Zaprvé: je to už 20. země, ve které Mary’s Meals poskytuje jedno jídlo denně těm nejchudším dětem v místě jejich vzdělávání. Zadruhé: krize v Jemenu je považována za vůbec největší současnou humanitární katastrofu. A proto je pomoc tak moc důležitá.

Zpět na novinky | 26. 1. 2022 | Země Mary's Meals

Co se v Jemenu děje?

Eskalující konflikt a hospodářský úpadek země vedou k tomu, že v Jemenu bude letos trpět akutní podvýživou téměř 2,3 milionu dětí mladších pěti let – tak to alespoň uvádí zpráva čtyř agentur OSN z února 2021. Unicef dokonce označil situaci v Jemenu za největší humanitární krizi na světě, pomoc tam totiž potřebuje přibližně 21 milionů lidí, z toho více než 11 milionů dětí. Pokud se jim nedostane neodkladné péče, může na podvýživu zemřít až 400 tisíc dětí

Ve spolupráci s mezinárodní nevládní organizací Yemen Aid Mary’s Meals od prosince 2021 zajišťuje stravování pro více než 4000 dětí ve čtyřech školách v městě Aden na jihu země, a to ve čtvrti Al Mansoora. Tato čtvrť je obzvláště zranitelná, protože v ní žije velké množství vnitřně vysídlených lidí a dalších marginalizovaných skupin obyvatelstva, které trpí hlady. Chudoba a ozbrojené konflikty často brání dětem ve vzdělávání a vedou k dětské práci. Podávání výživného oběda motivuje děti k návratu do bezpečí školních tříd.

Spolu s Yemen Aid se Mary’s Meals úspěšně daří realizovat programy stravování pro školáky. Ti tak každý školní den dostanou pro tuto oblast typický pita chléb spolu s ovocem a zeleninou.