Milona von Habsburg a Katolická charismatická konference

Hlavním zahraničním hostem na Katolické charismatické konferenci byla Milona von Habsburg, která přijela na společné pozvání Kateřiny Lachmanové a české pobočky Mary´s Meals.

Zpět na novinky | 27. 7. 2022 | Domácí zprávy

Po tříleté pauze se na brněnském výstavišti od 6. července konal již čtrnáctý ročník Katolické charismatické konference, které se pravidelně s Mary´s Meals účastníme od r. 2018. Akce se letos zúčastnilo celkem 6 000 návštěvníků. V neděli 10. července byla konference uzavřena slavnostní bohoslužbou, kterou sloužil nový brněnský biskup Mons. Pavel Konzbul. Letos jste nás mohli potkat na 3 stáncích, přičemž na 2 z nich se rozdávala za dobrovolný příspěvek zmrzlina, kterou na akci věnoval štědrý sponzor. Kromě zmrzliny si účastníci mohli odnést například knihu Bouda, která krmí milion dětí, obdržet tričko s naším logem, vzít si placku nebo další drobné propagační materiály, které nám pomáhají šířit povědomí o naší misi. Většina účastníků konference nás již zná, a proto jsou pro nás dny na výstavišti v Brně také krásnou příležitostí pro osobní setkání s našimi příznivci. Se zajištěním hladkého průběhu na všech stáncích nám pomáhalo celkem 42 dobrovolníků, kterým tímto ještě jednou z celého srdce děkujeme, protože bez nich bychom to nemohli zvládnout. Štědrá podpora účastníků zajistila jídlo pro celkem 754 dětí na celý školní rok! Děkujeme. 

Hlavním zahraničním hostem byla Milona von Habsburg, která přijela na společné pozvání Kateřiny Lachmanové a české pobočky Mary´s Meals. Milona v závěru konference hovořila na téma „Šiřitelé pokoje“. Kromě toho promluvila k příznivcům Mary´s Meals v pátek odpoledne v bazilice na Starém Brně. Tato charismatická osoba je propagátorkou Mary´s Meals a mnoho let úzce spolupracovala s Magnusem MacFarlanem Barrowem. Od r. 2018 je asistentkou velvyslance Lichtenštejnska u Svatého stolce a žije střídavě v Římě, ve Vídni a v Medžugorji. Byla asistentkou a tlumočnicí otce Slavka Barbariče (+ 2000) a nadále překládá poselství vizionářů.

  

Samozřejmě není náhoda, že její jméno zní Čechům povědomě. Milona pochází z Lotrinské dynastie, konkrétně z větve uherských palatinů. Díky příbuzenským vazbám je však také potomkem toskánské větve téhož rodu, a dokonce i císaře a krále Františka Josefa I. (skrze jeho dceru princeznu Giselu). Mezi jejími předky bychom našli i příslušníky známých českých šlechtických rodů jako jsou Chotkové, Kinští, Černínové, Slavatové, Krajířové, Martinicové nebo Soběkurští. Jako členka výše zmíněného dříve vládnoucího rodu je mj. také českou princeznou. Přikládám její rodokmen, který vytvořil jeden z účastníků konference. Milona von Habsburg u nás poprvé byla v listopadu 2017, kdy přijela do Třebíče přednášet právě o Mary´s Meals. Na Moravu se tedy letos jako vzácný host vrátila a věříme, že ne naposled. Z osobních zkušeností mohu říci, že je to velmi charismatická osoba a mnoho z nás s ní navázalo blízké přátelské vztahy. Rozhovory s ní byly vždy inspirativní, hluboké a neuvěřitelně obohacující. V nabitém programu se jí podařilo navštívit pobočku Mary´s Meals, vidět aspoň něco z historického Brna a také si odpočinout při prohlídce kláštera Rosa Coeli v Dolních Kounicích. 

Čtyři dny naplněné duchovním programem, kulturou a setkáními s přáteli, zároveň s prostorem pro osobní ztišení se staly posilou do nadcházejícího období. Další konference je plánována na 5.–9. července 2023. Již nyní vás na ni jménem Mary’s Meals srdečně zveme. 

Pro zájemnce přikládáme rodokmen Mileny von Habsburg