Každý školní den sytíme 2 279 941 dětí!

Pamatujete, jakou jsme měli v listopadu radost z 2 milionů? Je neskutečné, jak rychle se nám daří růst a máme obrovskou radost, že naši dárci vidí smysl v tom, co děláme.

Zpět na novinky | 29/04/22 | Země Mary's Meals

Kam se naše působnost rozšířila?

Haiti

BND, čili naše partnerská, haitská nevládní organizace pro výživu a rozvoj, v současné době poskytuje na Haiti více než 100 000 školních jídel. Působí hlavně v oblasti Střední náhorní roviny, což je region s minimální infrastrukturou kvůli špatné dostupnosti, a také v sousedním Západním regionu. Podle nejnovějších údajů je to partner, který momentálně sytí největší počet dětí ze všech našich programových zemí, což je úžasný úspěch. ​​​​​​​​​​​​​

Jižní Súdán

V Jižním Súdánu už dlouhodobě spolupracujeme s diecézí v Rumbeku. Nově jsme uzavřeli spolupráci s Mary Help, což znamená, že teď můžeme poskytovat školní stravování v oblasti města Wau a podávat výživná jídla dalším 5 000 dětí.

Jemen

Země, která prožívá jednu z nejhorších humanitárních krizí na světě. Děti a jejich komunity zde dlouhodobě zoufale potřebují pomoc. Navázali jsme proto spolupráci s organizací Yemen Aid, která nám pomáhá poskytovat jídlo pro více než 4 000 dětí.

Kromě těchto zemí se nám podařilo rozšířit naše programy také v Zambii, Keni, Zimbabwe a Malawi. Současně sytíme více dětí také v Indii a Libanonu.

Tímto vám děkujeme za podporu a věříme, že vás brzy budeme moct informovat o dalším krásném milníku!