Velké DÍKY všem dobrovolníkům, kteří tento rok již stihli uskutečnit různé aktivity na podporu Mary’s Meals.

Zpět na novinky | 2. 7. 2021 | Domácí zprávy

S přicházejícím létem a postupným rozvolňováním epidemických opatření se iniciativy chopili i naši dobrovolníci, aby svojí aktivní účastí na různých akcích nebo pořádáním vlastních aktivit podpořili dílo Mary’s Meals.

A je mnoho způsobů, jakými se zapojují. Například pořádáním přednášek a prezentací ve školách, pro kolegy v práci nebo ve farnostech. Méně viditelné, ale mnohdy daleko účinnější je i obyčejné povídání si s rodinou a známými. Předání osobní zkušenosti s fungováním a prací Mary’s Meals nebo vyprávěním příběhů z knihy Bouda, která krmí milion dětí nám pomáhá šířit myšlenku, že každé dítě na světě si zaslouží jídlo a vzdělání. Nepostradatelná je pro nás také pomoc na stánku během akcí pořádaných pobočkou nebo při realizaci Batůžkového projektu a s ním spojenou logistikou. Kromě šíření povědomí jsou důležité i akce spojené se získáváním finančních prostředků. O některé z nich, které se udály v posledních měsících, si můžete přečíst níže.

Jarmark, ZŠ Staňkova v Pardubicích

V Pardubicích proběhl jarmark pro Mary’s Meals. Do akce se zapojily děti ze tří tříd v rámci základní školy Staňkova. Prodávaný sortiment zahrnoval širokou nabídku vlastnoručně vyráběných pamlsků a výrobků. Prodávaly se například domácí muffiny, bylinky a šťávy, sehnat ale bylo možné i třeba společenské hry, záložky, náušnice, mýdla, svíčky či kalendáře. Dětem se pak tematicky rozdávala kaše likuni phala, kterou dobrovolníci uvařili.

   

Běh do letního kina, Bystřice pod Hostýnem

V Bystřici pod Hostýnem se 25. června konala již 3. rokem akce s názvem Běh do letního kina. Obdobně jako v minulých letech nechyběli nadšenci pro dobrou věc, kteří svým během, stejně tak jako účastí v modrých tričkách, zviditelnili Mary’s Meals.

  

Dobropiknik, Brno

Pod záštitou Diecézní charity Brno se 25. června konal již tradiční Dobropiknik. Jedná se o přehlídku neziskových organizací, kde se zájemci mohou dozvědět více o jejich činnostech a zároveň se do nich zapojit. V letošním ročníku mohl být na místě také náš modrý stánek s dobrovolníky Mary’s Meals, kteří se přišli podělit o své zkušenosti s dobrovolnickou činností.

   

Bleší trh, Hodonín

Již po několikáté se na hlavním náměstí před kostelem sv. Vavřince v Hodoníně konal bleší trh, na němž si místní od našich mladých dobrovolnic mohli zakoupit drobné zboží – od kuchyňských potřeb, přes hračky a knihy až k pokojovým rostlinám. Výtěžek putoval na podporu dětí v rozvojových zemích.

   

Pouť v Modletíně

V obci Modletín nacházející se poblíž Havlíčkova Brodu byla obnovena Svatoanenská pouť, v rámci které jsme mohli 25. července oslovit příchozí návštěvníky s dílem Mary’s Meals. Program byl z části přizpůsoben dětem, které si mohly odnést například placku s logem Mary’s Meals, papírovou skládanku Boudy představující sídlo zakladatele hnutí Magnuse anebo tematické pexeso se zeměmi, zapojenými do programů Mary’s Meals.

 

Děkujeme všem dobrovolníkům, kteří podporují naši misi. Bez jejich nasazení bychom nemohli fungovat.

 

Chcete se také aktivně zapojit jako? Zjistěte více o možnostech dobrovolnictví.

Přidejte se k rodině Mary's Meals a pomáhejte spolu s námi