Jídlo na celý rok pro 37 dětí díky školním přestávkám

Během několika školních přestávek jednoho jediného dne se studentům Biskupského gymnázia Brno podařil opravdu mimořádný kousek. Naši báječní dobrovolníci z řad studentů zorganizovali v chodbách gymnázia „jarmark“ s prodejem jídla a kulturním programem, na který přilákali své spolužáky. Výsledek předčil jejich očekávání.

Zpět na novinky | 02/12/22 | Domácí zprávy

Akce proběhla ve velmi koncentrovaném čase pátečního dne, ale její realizaci předcházelo několik dní příprav, které koordinovali dva hlavní organizátoři, Honza Hájek a Jirka Konečný. Do přípravy se ovšem zapojila celá jejich třída – studenti pekli, chystali výzdobu a informační stánek a hudebníci nacvičovali svoje vystoupení.

V daný den vše „odstartovalo“ klíčových dvacet minut velké přestávky. Když se gymnazisté vyhrnuli ze tříd, přivítala je na chodbě hudební produkce akordeonistky Kateřiny Julínkové a houslisty Jana Graffeho. Následovalo úvodní slovo, díky němuž mohli dosud nezasvěcení posluchači zjistit to nejpodstatnější o hnutí Mary’s Meals a motivovat se k nákupu nabízených pochutin. Vybírat bylo z čeho, protože na improvizovaných stáncích byly vedle sebe perníky, sušenky, buchty nebo lízátka a pro ty nejméně mlsné a nejhladovější poctivé smažené řízky.

Při konzumaci se kupující mohli o Mary’s Meals více dozvědět u informačního stánku a zároveň se potěšit pohledem na stepařské umění Elišky Králové, která je mistryní České republiky ve stepu. Mezi diváky chodili další dobrovolníci s kasičkami a kdo chtěl přispět bezhotovostně, měl rovněž možnost poslat peníze bezhotovostní platbou. Po zbylé přestávky byl prodej koncentrován v prvním patře budovy, aby jej nebylo možné minout a za jediný den se vybraly finanční prostředky, které zajistí na celý školní rok jídlo pro dalších 37 dětí.

Moc díky všem organizátorům i dárcům!