Hrneček dětem navařil 31 376 porcí kaše

Jako každý rok měl Den kaše (10. října) upozornit na skutečnost, že tento základní pokrm umožňuje chodit do školy obrovskému množství dětí. Do výzvy se znovu zapojilo mnoho jednotlivců i škol.

Zpět na novinky | 14/11/23 | Domácí zprávy

Díky kaši může v rámci programů Mary’s Meals chodit do školy obrovské množství dětí. Jen v Malawi, Zimbabwe a Zambii se ve školách, kde působíme, každý školní den nasytí kaší aktuálně více než 1,6 milionu dětí.

Celotýdenní akce probíhala od 9. do 15. října a mnozí se do ní zapojovali i v týdnu následujícím. Stejně jako loni jsme akci pojmenovali podle známé pohádky Hrnečku vař pro Mary’s Meals. V tomto případě „hrneček“ sice není pohádkový, ale zázraky se jeho prostřednictvím dějí. Usilujeme o to, aby díky pomoci mnoha dárců a dobrovolníků vařil pro všechny děti, které čekají na jídlo a vzdělání. A to se i letos stalo. 

K výzvě se přidali mnozí jednotlivci. Doma i na pracovištích si uvařili kaši a sdíleli tak poselství o účinné pomoci. Díky levné kaši (i v Česku jde určitě o jedno z nejméně nákladných jídel), mohli ušetřit peníze, které jsou pro nás možná malým obnosem, ale v programových zemích znamenají zásadní pomoc. Ty pak mohli poslat na pomoc hladovějícím dětem. 

Kaše se vařila ve školách i školkách. Ve střední filmové škole ve Zlíně ze Dne kaše dokonce natočili krátké video, na něž se můžete podívat. Výtěžky všech akcí putovaly na dárcovský účet Mary’s Meals. 

Mockrát děkujeme všem skvělým dobrovolníkům a podporovatelům, kteří v rámci Dne kaše obstarali dětem celkem 31 376 porcí kaše.