Správní rada České republiky

Marián Janov (předseda správní rady)

Narodil som sa 8. 7. 1960 v Trnave (SR). Vyštudoval som Vysokú školu ekonomickú v Bratislave a 9 rokov som posobil ako vysokoškolský pedagóg a vo voľnom čase ako turistický sprievodca v službách CK. V roku 1992 som sa rozhodol odísť do podnikateľskej sféry. Založil som a riadil investičný fond, pútnicku cestovnú kanceláriu, hotelovú spoločnosť a dnes podnikám v realitnej sfére. 

Vo svojom živote som sa vždy zaujímal o ľudí v mojom okolí i o dianie vo svete. I preto sa spolu s rodinou a priateľmi zapájam do roznych charitatívnych aktivít v našom meste, krajine i zahraničí. Projekt Mary’s Meals ma oslovil na jeseň r. 2017 a spolu s priateľmi sme sa rozhodli zapojiť svoje schopnosti a sily do služieb tejto ušlachtilej myšlienky.

Lucy Nečesalová (členka správní rady)

Narodila jsem se v roce 1978. Mám 2 sourozence, bratra a sestru. Po studiích jsem několik let cestovala a žila v zahraničí, např. v Austrálii, v Německu, v Kanadě. Poté jsem se na 12 let usadila v Praze, kde jsem pracovala většinou ve velkých korporátních firmách v oblasti vedení administrativy a interní komunikace. Ve 33 letech jsem se zamilovala do mého dnes již muže Káji a přestěhovala se za ním do Brna. Nyní spolu vychováváme syna Samuela. Mým osobním životním vzorem a inspirací je babička, která už umřela. Měla velmi laskavé a velké srdce, ráda lidem pomáhala a chovala se k nim s velkou úctou a pokorou. Když jednoho dne Kája přišel domů s nápadem zapojit se do Mary’s Meals, po shlédnutí dokumentů a přečtení knihy jsem neváhala. Doslova jsem se nadchla jednoduchou a geniální myšlenkou, kterou Mary´s Meals představuje. Pomáhat dětem a ještě k tomu takovým efektivním způsobem mi prostě přišlo skvělé. Díky hnutí získávám také nové přátele, kteří mne svým přístupem k životu inspirují podobně jako má babička a to vnímám jako velký dar.

Katka Mokrá (členka správní rady)

Narodila jsem se v Jeseníku v roce 1985, ale své dětství jsem prožila v krásném prostředí Huslenek na Valašsku. Po střední škole jsem žila čtyři roky ve Velké Británii, kde jsem převážně pracovala na různých pozicích v nemocnici Wythenshawe v Manchesteru. Když jsem se vrátila do České republiky, tak jsem rok a půl učila anglický jazyk jako lektorka pro jazykové školy ve Zlíně. V Brně jsem pracovala v oboru finančnictví, úsek vymáhání pohledávek, pro mezinárodní korporátní firmy.  V tomto oboru jsem pak, již jako vedoucí pracovník založila tým v jedné korporátní firmě ve Vsetíně. Při práci jsem vystudovala bakalářský titul na Pedagogické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci a v současné době dálkově studuji Sociální pedagogiku na Univerzitě Tomáš Bati ve Zlíně. 

S hnutím Mary's Meals jsem se poprvé setkala na Mladifestu v Medžugorii. Získalo mě nejen geniálně jednoduché spojení vzdělání a stravy, ale zároveň i neuvěřitelně nízké náklady. Z pasivního podporovatele jsem se v roce 2017 i já stala jedním z aktivních šiřitelů této život měnící myšlenky. Na Mary's Meals se mi moc líbí, že se do této mezinárodní "rodiny" může zapojit úplně každý. Skrze darování svého času, peněz i schopností, se stávám taky obdarována novými přáteli, pocitem sounáležitosti a hlavně úsměvy dětí z programových zemí.

​Dominik Vít (člen správní rady)

Narodil jsem se 15. května 1995 v Trutnově a vyrůstal v malebné vesnici Malé Svatoňovice. Po dokončení gymnázia jsem začal studovat na Fakultě jaderné a fyzikálně inženýrské v Praze (FJFI ČVUT) obor Aplikované matematicko-stochastické metody. V současné době dělám svoji diplomovou práci na zavádění obrazové automatizace v automobilové firmě. Kromě matematiky a techniky mě baví běhání a sport, cestování a vysokohorská turistika a také focení a natáčení.

S Mary’s Meals jsem se poprvé setkal v Medugorji v létě 2016, když jsem slyšel na pódiu přednášet Magnuse MacFarlane-Barrowa a hned se rozhodl také zapojit. V té době u nás o Mary’s Meals vědělo jen pár lidí, takže jsem mohl myšlenku hnutí šířit pouze mezi svými známými, časem pak i pořádáním přednášek. Po vzniku české pobočky jsem začal úzce spolupracovat s manželi Nečesalovými a postupně nacházel uplatnění v tom, co mi jde a baví mě. Na začátku roku 2019 jsem byl požádán, abych se stal členem správní rady. Tuto poctu, ale i závazek jsem přijal a rozhodl se velkou část svého volného času věnovat právě Mary’s Meals.

Nyní mám mimo jiné na starosti tým na sociální média, tvorbu videí, některé marketingové projekty a technické zázemí. Stále rád chodím jako dobrovolník na stánek a občas přednáším.

Karel Nečesal (auditor / dozorčí rada)

Je mi 49 let, jsem ženatý s mojí ženou Lucy a mám 2 syny (Daniel 24 a Samuel 3 roky). Pocházím z malé vesničky z Újezda u Tišnova. Profesně jsem většinu života pracoval ve finančním odvětví na vysokých manažerských a ředitelských pozicích, např. ve firmách Atlantik finanční trhy, IS Evbak, IF Morava, Volksbank CZ nebo Sberbank CZ. V roce 2014 jsem si založil vlastní firmu Petrov Investment s osmi zaměstnanci, která se převážně zabývá zprostředkováním nákupu nemovitostí. 

Aktivně pomáhám celý život v neziskové a charitativní oblasti, často dobrovolnicky jako odborný finanční poradce nebo pomáhám s fundraisingem – např. Charita, Papežská misijní díla, Bakhita, Rádio Proglas, TV Noe, Miles Jesu, Člověk v tísni - zde jsem se např. roce 2016 zaměřil na podporu farmářů ve válkou zničené Sýrii. Jsem spoluzakladatelem projektu “Krok za Krokem“, který od roku 2000 až dosud pomáhá potřebným lidem v nouzi. Od dubna 2013 do dubna 2018 jsem byl členem ekonomické rady brněnského biskupa. Na podzim loňského roku jsem byl hluboce zasažen krásnou myšlenkou Mary’s Meals a od té doby společně se skupinou dalších lidí intenzivně pracuji na rozvoji a podpoře této myšlenky v České republice.

Přidejte se k rodině Mary's Meals a pomáhejte spolu s námi