Správní rada     České republiky  

Marián Janov (předseda správní rady)

Narodil som sa 8. 7. 1960 v Trnave (SR). Vyštudoval som Vysokú školu ekonomickú v Bratislave a 9 rokov som posobil ako vysokoškolský pedagóg a vo voľnom čase ako turistický sprievodca v službách CK. V roku 1992 som sa rozhodol odísť do podnikateľskej sféry. Založil som a riadil investičný fond, pútnicku cestovnú kanceláriu, hotelovú spoločnosť a dnes podnikám v realitnej sfére. 

Vo svojom živote som sa vždy zaujímal o ľudí v mojom okolí i o dianie vo svete. I preto sa spolu s rodinou a priateľmi zapájam do roznych charitatívnych aktivít v našom meste, krajine i zahraničí. Projekt Mary’s Meals ma oslovil na jeseň r. 2017 a spolu s priateľmi sme sa rozhodli zapojiť svoje schopnosti a sily do služieb tejto ušlachtilej myšlienky.

Lucy Nečesalová (členka správní rady)

Narodila jsem se v roce 1978. Mám 2 sourozence, bratra a sestru. Po studiích jsem několik let cestovala a žila v zahraničí, např. v Austrálii, v Německu, v Kanadě. Poté jsem se na 12 let usadila v Praze, kde jsem pracovala většinou ve velkých korporátních firmách v oblasti vedení administrativy a interní komunikace. Ve 33 letech jsem se zamilovala do mého dnes již muže Káji a přestěhovala se za ním do Brna. Nyní spolu vychováváme syna Samuela. Mým osobním životním vzorem a inspirací je babička, která už umřela. Měla velmi laskavé a velké srdce, ráda lidem pomáhala a chovala se k nim s velkou úctou a pokorou. Když jednoho dne Kája přišel domů s nápadem zapojit se do Mary’s Meals, po shlédnutí dokumentů a přečtení knihy jsem neváhala. Doslova jsem se nadchla jednoduchou a geniální myšlenkou, kterou Mary´s Meals představuje. Pomáhat dětem a ještě k tomu takovým efektivním způsobem mi prostě přišlo skvělé. Díky hnutí získávám také nové přátele, kteří mne svým přístupem k životu inspirují podobně jako má babička a to vnímám jako velký dar.

​Dominik Vít (člen správní rady)

Narodil jsem se 15. května 1995 v Trutnově a vyrůstal v malebné vesnici Malé Svatoňovice. Po gymnáziu jsem studoval na Fakultě jaderné a fyzikálně inženýrské v Praze (FJFI ČVUT) a v r. 2020 získal titul v oblasti Aplikované matematicko-stochastické metody. V současné době pracuji ve firmě DataSentics na vývoji umělé inteligence a strojového vidění. Kromě mé práce a techniky mě baví běhání a sport, cestování a vysokohorská turistika a také focení a natáčení.

S Mary’s Meals jsem se poprvé setkal v Medugorji v létě 2016, když jsem slyšel na pódiu přednášet Magnuse MacFarlane-Barrowa a hned se rozhodl také zapojit. V té době u nás o Mary’s Meals vědělo jen pár lidí, takže jsem mohl myšlenku hnutí šířit pouze mezi svými známými, časem pak i pořádáním přednášek. Po vzniku české pobočky jsem začal úzce spolupracovat s manželi Nečesalovými a postupně nacházel uplatnění v tom, co mi jde a baví mě. Na začátku roku 2019 jsem byl požádán, abych se stal členem správní rady. Tuto poctu, ale i závazek jsem přijal a rozhodl se velkou část svého volného času věnovat právě Mary’s Meals.

Nyní mám mimo jiné na starosti tým na sociální média, tvorbu videí, některé marketingové projekty a technické zázemí. Stále rád chodím jako dobrovolník na stánek a občas přednáším.

Karel Nečesal (auditor / dozorčí rada)

Narodil jsem se v roce 1970, jsem ženatý s mojí ženou Lucy. Mám 2 syny, dospělého Daniela (27 let) a Samuela (6 let). Pocházím z malé vesničky z Újezda u Tišnova. Profesně jsem většinu života pracoval ve finančním odvětví na vysokých manažerských a ředitelských pozicích, např. ve firmách Atlantik finanční trhy nebo Volksbank CZ. V roce 2014 jsem si založil vlastní firmu Petrov Investment se sedmi zaměstnanci, která se převážně zabývá zprostředkováním nákupu a prodejem nemovitostí.  

Celý život aktivně dobrovolnicky pomáhám v charitativní oblasti. Často jako odborný konzultant v oblastech financí a managementu, někdy pomáhám i s fundraisingem. Tímto způsobem jsem podpořil např. Papežská misijní díla, Bakhita, Rádio Proglas, TV Noe, Miles Jesu nebo Člověka v tísni. Jsem spoluzakladatelem menšího projektu “Krok za Krokem“, který od roku 2000 až dosud pomáhá potřebným lidem v nouzi v České republice. Od dubna 2013 do dubna 2018 jsem byl členem ekonomické rady brněnského biskupa.  

Na podzim roku 2017 jsem byl hluboce zasažen krásnou myšlenkou Mary’s Meals. Od té doby společně se svou ženou a skupinou dalších přátel, se jako dobrovolník, intenzivně věnuji rozvoji a podpoře této myšlenky nejen v České republice, ale i v dalších evropských zemích. Od roku 2023 jsem také členem Správní rady Mary’s Meals International. 

Přidejte se k rodině Mary's Meals a pomáhejte spolu s námi