Chceme rozšířit naše školní stravování k dalším dětem v Etiopii, kde vážný nedostatek potravin hrozí přerůst v hladomor.

Udělejte si to jako doma!

Právě procházíte českým webem, ale naše rodina sahá přes celý svět.

Abyste se ujistili, že podporujete místní organizaci Mary's Meals, vyberte prosím svou zemi ze seznamu níže.

Pokud svou zemi nemůžete vidět, nebojte se! Můžete použít naše mezinárodní stránky.

Správní rada České republiky

Mary’s Meals – správní rada ČR

Správní rada České republiky

Spolek Mary’s Meals Česká republika byl založen v roce 2018. Jeho fungování je podřízeno čtyřem členům správní rady, kteří svoji činnost vykonávají bez nároku na odměnu.

Marián Janov

předseda správní rady

Narodil som sa 8. 7. 1960 v Trnave (SR). Vyštudoval som Vysokú školu ekonomickú v Bratislave a 9 rokov som posobil ako vysokoškolský pedagóg a vo voľnom čase ako turistický sprievodca v službách CK. V roku 1992 som sa rozhodol odísť do podnikateľskej sféry. Založil som a riadil investičný fond, pútnicku cestovnú kanceláriu, hotelovú spoločnosť a dnes podnikám v realitnej sfére. 

Vo svojom živote som sa vždy zaujímal o ľudí v mojom okolí i o dianie vo svete. I preto sa spolu s rodinou a priateľmi zapájam do roznych charitatívnych aktivít v našom meste, krajine i zahraničí. Projekt Mary’s Meals ma oslovil na jeseň r. 2017 a spolu s priateľmi sme sa rozhodli zapojiť svoje schopnosti a sily do služieb tejto ušlachtilej myšlienky.

Mary’s Meals, Marian Janov

Lucy Nečesalová

členka správní rady

Narodila jsem se v roce 1978. Mám 2 sourozence, bratra a sestru. Po studiích jsem několik let cestovala a žila v zahraničí, např. v Austrálii, v Německu, v Kanadě. Poté jsem se na 12 let usadila v Praze, kde jsem pracovala většinou ve velkých korporátních firmách v oblasti vedení administrativy a interní komunikace. Ve 33 letech jsem se zamilovala do mého dnes již muže Káji a přestěhovala se za ním do Brna. Nyní spolu vychováváme syna Samuela. Mým osobním životním vzorem a inspirací je babička, která už umřela. Měla velmi laskavé a velké srdce, ráda lidem pomáhala a chovala se k nim s velkou úctou a pokorou. Když jednoho dne Kája přišel domů s nápadem zapojit se do Mary’s Meals, po shlédnutí dokumentů a přečtení knihy jsem neváhala. Doslova jsem se nadchla jednoduchou a geniální myšlenkou, kterou Mary´s Meals představuje. Pomáhat dětem, a ještě k tomu takovým efektivním způsobem, mi prostě přišlo skvělé. Díky hnutí získávám také nové přátele, kteří mne svým přístupem k životu inspirují podobně jako má babička, a to vnímám jako velký dar.

Mary’s Meals, Lucy Nečesalová

Petr Novák

člen správní rady

Narodil jsem se 1. srpna 1965 v Ostravě. Po absolvování střední školy s maturitou jsem pracoval několik let v těžkých provozech: např. ve slévárně nebo na šachtě v dolu Petr Bezruč. Po sametové revoluci jsem nastoupil do Charity Ostrava jako zástupce ředitele. Tři roky nato jsem dostal nabídku jít pracovat do Prahy a tam pomáhat v cestovní kanceláři Vérité, která se zabývala organizováním poutí do Medžugorje. Společně s českými poutníky jsem měl možnost setkávat se jak s vizionáři, tak i s kněžími (františkány), kteří tuto farnost spravují a zároveň se starají o pastoraci poutníků. V roce 1999 jsem nastoupil do organizace Nová šance, která se věnuje pomoci mužům vracejícím se z výkonu trestu. V roce 2021 jsem české pobočce Mary’s Meals nabídl nebytové prostory v Nové šanci jako zázemí pro tzv. Batůžkový projekt a tímto začala moje spolupráce na velmi krásném projektu Mary’s Meals.

Mary’s Meals, Petr Novák

Karel Nečesal

auditor | dozorčí rada

Narodil jsem se v roce 1970, jsem ženatý s mojí ženou Lucy. Mám 2 syny, dospělého Daniela (27 let) a Samuela (6 let). Pocházím z malé vesničky z Újezda u Tišnova. Profesně jsem většinu života pracoval ve finančním odvětví na vysokých manažerských a ředitelských pozicích, např. ve firmách Atlantik finanční trhy nebo Volksbank CZ. V roce 2014 jsem si založil vlastní firmu Petrov Investment se sedmi zaměstnanci, která se převážně zabývá zprostředkováním nákupu a prodejem nemovitostí.  

Celý život aktivně dobrovolnicky pomáhám v charitativní oblasti. Často jako odborný konzultant v oblastech financí a managementu, někdy pomáhám i s fundraisingem. Tímto způsobem jsem podpořil např. Papežská misijní díla, Bakhita, Rádio Proglas, TV Noe, Miles Jesu nebo Člověka v tísni. Jsem spoluzakladatelem menšího projektu “Krok za Krokem“, který od roku 2000 až dosud pomáhá potřebným lidem v nouzi v České republice. Od dubna 2013 do dubna 2018 jsem byl členem ekonomické rady brněnského biskupa. 

Na podzim roku 2017 jsem byl hluboce zasažen krásnou myšlenkou Mary’s Meals. Od té doby společně se svou ženou a skupinou dalších přátel, se jako dobrovolník, intenzivně věnuji rozvoji a podpoře této myšlenky nejen v České republice, ale i v dalších evropských zemích. Od roku 2023 jsem také členem Správní rady Mary’s Meals International.

Mary’s Meals, Karel Nečesal

Jídlo mění osudy

Společně můžeme pomáhat