Chceme rozšířit naše školní stravování k dalším dětem v Etiopii, kde vážný nedostatek potravin hrozí přerůst v hladomor.

Udělejte si to jako doma!

Právě procházíte českým webem, ale naše rodina sahá přes celý svět.

Abyste se ujistili, že podporujete místní organizaci Mary's Meals, vyberte prosím svou zemi ze seznamu níže.

Pokud svou zemi nemůžete vidět, nebojte se! Můžete použít naše mezinárodní stránky.

Lidé na pobočce

Mary’s Meals, Lidé na pobočce

Lidé na pobočce

Zaměstnanci a dobrovolníci Mary’s Meals Česká republika z.s., s nimiž se můžete potkat na pobočce v Brně, případně při pořádání některých akcí, které pobočka pořádá nebo se na nich účastní.

Karel Pogštefl

výkonný ředitel (práci vykonává jako neplacený dobrovolník)

Jako rodák žiji v malebném jihomoravském městě Bučovice, jsem 20 let šťastně ženatý, s manželkou vychováváme 3 děti. Mám nepřehlédnutelnou výšku přesahující 2 metry. Rád cestuji, chodím pěšky, jezdím na kole, plavu, zpívám a hraji na kytaru. Podílím se a organizuji jako dobrovolník řadu akcí v místní komunitě. 

Pohyboval jsem se 32 let ve světě financí (z toho 27 let v Komerční bance) na různých pozicích od přepážky až po ředitele regionální pobočky či náměstka retailové divize. Moje pracovní angažmá zahrnovalo pozice napříč celou Českou republikou. Další pracovní zkušenosti jsem čerpal jako výkonný ředitel ve zdravotnictví, v představenstvu obchodníka s cennými papíry, či v řízení obchodní podpory významného moravského developera. Nyní, ke svým padesátinám, jsem přijal jako dobrovolník velkou výzvu a příležitost se jako výkonný ředitel podílet na rozvoji české pobočky Mary's Meals.

Dílo Mary's Meals mě oslovilo svou průzračností, jednoduchostí a spojením jídla se vzděláním. Chtěl bych navázat na šíření povědomí o tomto díle mezi lidmi, zaměřit se na vyladění vnitřních procesů organizace a také vystavět i další pilíř podpory našeho díla zaměřený na korporace, rodinné firmy a nadace.

Mým cílem je umožnit každému Moravanu, Slezanu i Čechovi nalézt ve svém rozpočtu 550 Kč na zaplacení 1 jídla Mary's Meals pro jedno dítě na celý školní rok v těch nejchudších zemích.

Mary’s Meals, Karel Pogštefl

Vlaďka Dudová

S Brnem mě pojí studia na SŠ i VŠ a zaměstnání, ale vyrůstala jsem a bydlím na vesnici, která leží kousek od něj. Ačkoli jsem profesně nejprve mířila do zdravotnictví, konkrétně lékárenství, ukázalo se, že mi zde čím dál víc chybí rozměr služby lidem. Po mateřské jsem si tedy prošlapala cestičku do sociálních služeb, odkud mě vítr zavál do Mary’s Meals.

Na starosti mám péči o dárce, účetnictví i uživatelskou IT podporu kolegů a dobrovolníků.

Mary’s Meals, Vlaďka Dudová

Šarlota Kadaňková

Mary’s Meals je důkazem toho, že každý člověk může přispět malým skutkem a vznikne obrovské úžasné dílo, které skutečně mění životy těch nejzranitelnějších.

V Mary's Meals se věnuji marketingu, sociálním sítím a kampaním. Naplňuje mě spolupráce s mnoha dobrovolníky, kteří jsou mimo jiné i součástí každodenního fungování Mary's Meals a podílí se na jejím rozvoji.

Pokud se na tomto díle chceš podílet i ty, přidej se k nám ještě dnes. 

Mary’s Meals, Šarlota Kadaňková

Marie Nováková

Pocházím z malé vesnice na Slovácku. Do Brna jsem přišla díky studiu na Biskupském gymnáziu a prozatím jsem tady zakotvila. Po absolvování studia na vysoké škole jsem pracovala téměř 3,5 roku ve státní správě. Cítila jsem, že potřebuji změnu a do cesty mi přišel newsletter s nabídkou práce na pobočce Mary’s Meals. Vyšlo to a jsem tady. Prakticky hned v prvních týdnech nové práce jsem se setkala s Magnusem a to je, myslím, dost velká podpora mého začátku působení v této organizaci, která se mi se svým jednoduchým a efektivním řešením hladu ve světě líbí víc a víc.

Na pobočce mám na starost hlavně péči o dobrovolníky. Především se to týká komunikace s nimi a organizační podpory akcí v terénu. Kromě toho spolupracuji také na dalších projektech.

Mary’s Meals, Marie Nováková

Veronika Sojková

Jednoduchá, efektivní a udržitelná myšlenka mě okamžitě nadchla. V naší konzumní společnosti je pro mě mimo jiné upomínkou toho, že žiju v blahobytu a svobodě. Dalším benefitem, kterého si nesmírně vážím, je možnost setkávat se s inspirativními lidmi, kteří svůj čas a peníze obětují ve prospěch druhých. Na pobočce působím jako administrativní podpora.

Mary’s Meals, Veronika Sojková

Marek Telička

Práce v Mary’s Meals, kde jsem dříve působil několik let jako dobrovolník, je pro mě velkým darem. Jednoduchá myšlenka spojuje globální hnutí, v němž každý ochotný člověk může najít svoje uplatnění a která spojuje otevřená srdce a dlaně celého světa. Přináší naději tam, kde je jí nejvíc potřeba. 

Na pobočce spolupracuji na různorodých projektech jak v zázemí kanceláře, tak v terénu. Mimo jiné organizuji nebo pomáhám s organizací větších akcí, starám se o webové stránky, překlady, psaní a editaci nejrůznějších textů nebo komunikaci se zástupci médií. 

Mary’s Meals, Marek Telička

Kristína Třešková 

Narodila jsem se v Bratislavě. Po studiích na Právnické fakultě Univerzity Komenského v Bratislavě jsem pracovala na Ministerstvu spravedlnosti SR a v pojišťovně D.A.S. Spolu s manželem jsme žili v Německu a ve Slovinsku. Od roku 2005 žijeme s rodinou v Brně. Vždy mne zajímalo mé okolí a dění ve společnosti, co jsem uplatnila také i v neziskovém sektoru. Budování díla Mary’s Meals mne oslovuje z mnoha důvodů. Tím primárním je adresní a efektivní pomoc těm nejpotřebnějším na této zemi. Dopřát budoucnost dětem z nejchudších zemí dostávající jídlo v místě svého vzdělání, znamená pro mne doslovně zachránit život a také přispívat ke stabilitě v mezinárodním kontextu. Proto jsem velice vděčná všem lidem sdílejícím podobný náhled na svět. Jsem ráda, že díky kolegům a mnoha lidem dobré vůle má každý den další dítě šanci žít a mít svoji budoucnost. Dějiny jejich životů jsou tak i součástí našich dějin. 

Mám na starosti především budování vztahů s představiteli místních samospráv a firem. Ve spolupráci s dobrovolníky a koordinátory vytvářím lokální příležitosti pro růst Mary’s Meals a její prezentaci v regionu. Zaměřuji se na prezentace na vysokých či středních školách a navazuji spolupráci i se seniory. V neposlední řadě se podílím na duchovní podpoře hnutí.

Mary’s Meals, Kristína Třešková

Jídlo mění osudy

Společně můžeme pomáhat