Kiango

Základní škola Kiango, okres Kisii, Keňa

O škole

V základní škole Kiango je v současnosti zapsáno 1020 žáků, kteří navštěvují první až osmý ročník. Škola má 24 stálých tříd, ve kterých učí 22 kvalifikovaných učitelů.

V areálu školy je dostupná pitná voda z kohoutku, který se nachází v blízkosti kuchyně,
a k dispozici je 18 suchých záchodů. 

Financování

Roční stravovací náklady pro celou školu činí 468 180 Kč. Na tuto školu lze přispět převodem při zadání variabilního symbolu 720190215 na oficiální sbírkový účet
(44 102 77 / 0100).

Děti

„Většina dětí v naší škole pochází z chudých poměrů a naši rodiče často nemají peníze na ty nejzákladnější věci jako je jídlo. Díky školnímu obědu chodíme do školy rádi, protože třeba u nás doma nemáme dostatek jídla pro mě a moje sourozence. Vynahrazuje mi to, že často nemám snídani nebo večeři.”

Paul, 6. třída

„Díky školnímu stravovacímu programu se nás hlad netýká. Moc nám to pomáhá, protože často odcházíme z domu bez snídaně a školní oběd je pro nás zážitkem dne. Nechci zameškat jediný den.”

Doris, 6. třída

Z kuchyně

„Napřed bych chtěla poděkovat Mary´s Meals za možnost pomáhat naší komunitě tím, že vařím dětem. Moje děti chodí do této školy a díky stravovacímu programu lépe vycházíme, protože nemusím odkládat peníze na obědy. Díky této možnosti jsou si všechny děti rovny, protože každý dostává stejnou porci, a tak mohou všechny děti rozvíjet mezi sebou pozitivní vztahy bez jakýchkoliv překážek.” 

Rose Mongina, dobrovolná kuchařka

Reporty