Chceme rozšířit naše školní stravování k dalším dětem v Etiopii, kde vážný nedostatek potravin hrozí přerůst v hladomor.

Udělejte si to jako doma!

Právě procházíte českým webem, ale naše rodina sahá přes celý svět.

Abyste se ujistili, že podporujete místní organizaci Mary's Meals, vyberte prosím svou zemi ze seznamu níže.

Pokud svou zemi nemůžete vidět, nebojte se! Můžete použít naše mezinárodní stránky.

Kiango

Mary’s Meals Kiango

Kiango

Základní škola Kiango, okres Kisii, Keňa

Stravování žáků základní školy Kiango financovali čeští dárci od 15. 2. 2019 do 31. 8. 2023. Od 1. 9. 2023 je stravování ve škole zajišťováno místní komunitou. Do programu „Sponzoruj školu“ byla místo školy Kiango nově zařazena škola Matope Primary School v Malawi.

Platby s VS 720190215, které obdržíme po 1. 9. 2023, budou použity na stravování žáků ve škole Matope v Malawi. 

Více informací o změně financování najdete v přiloženém vysvětlujícím dopise.

 

O škole

V základní škole Kiango je v současnosti zapsáno 1 020 žáků, kteří navštěvují první až osmý ročník. Škola má 24 stálých tříd, ve kterých učí 22 kvalifikovaných učitelů.

V areálu školy je dostupná pitná voda z kohoutku, který se nachází v blízkosti kuchyně,
a k dispozici je 18 suchých záchodů. 

 

Financování

Roční stravovací náklady pro celou školu činí 561 000 Kč. Na tuto školu lze přispět převodem při zadání variabilního symbolu 720190215 na oficiální sbírkový účet (44 102 77 / 0100).

Mary’s Meals Kiango

„Většina dětí v naší škole pochází z chudých poměrů a naši rodiče často nemají peníze na ty nejzákladnější věci jako je jídlo. Díky školnímu obědu chodíme do školy rádi, protože třeba u nás doma nemáme dostatek jídla pro mě a moje sourozence. Vynahrazuje mi to, že často nemám snídani nebo večeři.”

Paul, 6. třída

Mary’s Meals Kiango

„Díky školnímu stravovacímu programu se nás hlad netýká. Moc nám to pomáhá, protože často odcházíme z domu bez snídaně a školní oběd je pro nás zážitkem dne. Nechci zameškat jediný den.”

Doris, 6. třída

 

Z kuchyně

Mary’s Meals Kiango

„Napřed bych chtěla poděkovat Mary´s Meals za možnost pomáhat naší komunitě tím, že vařím dětem. Moje děti chodí do této školy a díky stravovacímu programu lépe vycházíme, protože nemusím odkládat peníze na obědy. Díky této možnosti jsou si všechny děti rovny, protože každý dostává stejnou porci, a tak mohou všechny děti rozvíjet mezi sebou pozitivní vztahy bez jakýchkoliv překážek.”

Rose Mongina, dobrovolná kuchařka

Mary's Meals, logo 2 miliony dětí

Každý školní den poskytujeme jídlo ve školách 2 429 182 dětem.

Na celém světě však stále existuje 67 milionů dětí ve věku základní školní docházky, které kvůli hladu do školy nechodí. A jsou miliony dalších, které ji sice navštěvují, ale hlad je pro ně jednou z největších překážek v soustředění a učení.