Chceme rozšířit naše školní stravování k dalším dětem v Etiopii, kde vážný nedostatek potravin hrozí přerůst v hladomor.

Udělejte si to jako doma!

Právě procházíte českým webem, ale naše rodina sahá přes celý svět.

Abyste se ujistili, že podporujete místní organizaci Mary's Meals, vyberte prosím svou zemi ze seznamu níže.

Pokud svou zemi nemůžete vidět, nebojte se! Můžete použít naše mezinárodní stránky.

Dowa 2

Mary’s Meals Dowa II

Dowa 2

Základní škola Dowa 2, Dowa, centrální Malawi

Na podporu více než 1  100 žáků školy Dowa 2 probíhala od 1. září 2023 kampaň nadačního fondu MycoMedica, díky které se podařilo zajistit stravování pro všechny děti ve škole na celý rok 2024. Na podrobnosti o kampani se můžete podívat na stránky společnosti MycoMedica.

 

O škole

V základní škole Dowa 2 je v současnosti zapsáno 1 137 žáků, kteří navštěvují první až osmý ročník. Ve škole je 15 tříd a 34 vyučujících (16 mužů a 18 žen).

Voda je dostupná díky vyvrtané studni, která se nachází v blízkosti kuchyně a v areálu je 15 suchých záchodů, které jsou společné pro dívky a chlapce.

 

Financování

Škola Dowa 2 je sponzorovaná prostřednictvím Soulmates from Czech Republic. Roční stravovací náklady pro celou školu činí 625 350 Kč. Na tuto školu lze přispět převodem při zadání variabilního symbolu 620181101 na oficiální sbírkový účet (44 102 77 / 0100).

Mary’s Meals

„Kaši mám ráda, protože mi dává sílu a umožňuje mi se soustředit během vyučování. Mými oblíbenými předměty jsou matematika a angličtina. Chci být učitelkou.“

Takondwa Chavula, 10 let, 6. třída

Mary’s Meals Dowa 2

„Kaše je vynikající a určitě také výživná. Nejraději mám angličtinu a chtěl bych se stát novinářem.“

Innocent Sibale, 14 let, 7. třída

 

Z kuchyně

Mary’s Meals Dowa 2 kuchyně

„Ráda tu vařím, protože sem do školy chodí moje tři děti.“

Janifa Maxwell, dobrovolná kuchařka

Mary's Meals, logo 2 miliony dětí

Každý školní den poskytujeme jídlo ve školách 2 429 182 dětem.

Na celém světě však stále existuje 67 milionů dětí ve věku základní školní docházky, které kvůli hladu do školy nechodí. A jsou miliony dalších, které ji sice navštěvují, ale hlad je pro ně jednou z největších překážek v soustředění a učení.