Dobrovolníci ve světě

Přečtěte si příběhy dvou dobrovolníků ze světa. Máme z nich velkou radost, stejně jako ze všech, kteří pomáhají realizovat naši vizi.

Rose, dobrovolná kuchařka v Malawi

Rose Kadabwa je svobodnou matkou pěti dětí žijící v Malawi. Manžel ji opustil, a tak se o svou rodinu stará sama.

V minulosti se někdy musela celá rodina obejít bez jídla i několik dní po sobě.

Co je ve školách Mary’s Meals, pomáhá Rose jako dobrovolnice ve škole Khola na okraji malawského střediska obchodu Blantyre.

Každý den vstává v pět ráno, aby pomohla vařit školní pokrmy a nasytila tak 1 061 dětí, které navštěvují základní školu.

Příslib teplého jídla každý den znamená, že Rose může poslat své děti do školy a ví, že budou nasyceny, a zároveň se budou moct vzdělávat.

“Jsem moc šťastná, že můžu dobrovolničit, a zároveň vědět, že mé děti chodí do školy a dostávají najíst,“ říká Rose.

“Budu dobrovolnicí navždy,” směje se. “I když mé děti už nebudou chodit do školy, já tady zůstanu.”

Více jak 80 000 dobrovolných kuchařů pomáhá v rámci našich školních stravovacích programů v Malawi. Jejich nezištná láska a podpora pomáhá vzdělávat novou generaci lidí, a tím jim pomoci se dostat z chudoby.

Všichni dobrovolníci významně přispívají k naší práci po celém světě. Tady jsou příběhy některých z nich.

Alastair, dobrovolník ve skladu

Alastair, vystudovaný inženýr, zjistil, že v důchodu má více volného času, se kterým nemá jak naložit. Naštěstí pro nás, začal dobrovolničit ve skladě Mary’s Meals v Glasgow. Začal před 14 lety a pořád je tady s námi!

V rámci Baťůžkového projektu pomáhá v našem skladu vybírat a rozřazovat školní batohy. Přestože se v současnosti na plný úvazek stará o svou starou tetu, dva dny v týdnu věnuje Mary’s Meals. 

„Moc se spolu při práci ve skladu nasmějeme a já si to tady báječně užívám,“ říká Alistair, „ale je pro mě taky důležité, co všechno tato charita dělá.“

„Baťůžkový projekt je mou srdeční záležitostí a mám obrovskou radost, když můžu vidět rozjásané tváře dětí, které obdrží své školní batohy – je to opravdu velmi jednoduchý způsob, jak dětem udělat obrovskou radost, a zároveň jim dát možnost se vzdělávat.“

Přidejte se k rodině Mary's Meals a pomáhejte spolu s námi