Slib daný dětem chceme plnit

Společně plníme sliby, které jsme dali těm nejchudší komunitám na světě.

Magnus MacFarlane-Barrow
Magnus MacFarlane-Barrow
Zakladatel Mary's Meals

Přestože nám Covid-19 působí problémy, jsme odhodlaní zajistit, aby hladovějící děti i nadále dostávaly jídlo, které mění životy. Teď o Velikonocích se s Vámi chceme podělit o několik úžasných zpráv.

Prožíváme čas nejistoty a zmatku. Zdá se, že svět se každým dnem mění, ale každým dnem nacházíme i nové způsoby, jak se těmto změnám přizpůsobit. Na celém světě se zavřely školy, a to i v zemích, kde podáváme jídlo spoustě dětí, které jsou součástí rodiny Mary’s Meals. Protože naše práce je založena na prosté myšlence dát dětem jednou denně najíst tam, kde se vzdělávají, zavření škol se našeho působení podstatně dotklo. Intenzivně však vnímáme svou odpovědnost; dětem jsme slíbili jídlo a tento slib chceme splnit. 

Naši zaměstnanci a dobrovolníci v programových zemích neúnavně hledají způsob, jak slib splnit a jak se k dětem, které na nás spoléhají, dostat. S radostí sdělujeme, že v několika zemích už zavádíme do praxe plány, jak statisícům dětí denně jídlo zajistit. Je těžké být si v dnešní době něčím jistý. Ale slib daný dětem splnit chceme. Proto pokračujeme v pilné práci a zavádíme do praxe další postupy, abychom se mohli dostat ke stále většímu počtu dětí. 

V mnoha zemích, kde poskytujeme jídlo, už naše skvělé týmy navzdory uzavření škol našly nové možnosti, jak dát dětem najíst u nich doma. Ve spolupráci s úřady vlády, regionální správou a našimi úžasnými místními dobrovolníky dostáváme bezpečnými cestami potraviny do míst, kde děti žijí a kde se pak jídlo uvaří. Tímto způsobem se nám daří dostat k statisícům dětí. Každý den se otevírají nová řešení a počet dětí rychle roste.

V této části roku se zdá naše zpráva plná naděje a radosti obzvlášť krásná. Jsme moc rádi, že se o ni můžeme s vámi v této době podělit. V nadcházejících týdnech budeme mít jistě více informací a samozřejmě vás budeme o vývoji našich plánů informovat. Prozatím děkujeme za všechno, čím nám pomáháte dostat jídlo – a s ním naději –
k dětem v těch nejchudších komunitách světa.

Magnus