Nedávno jsme se s mým Kájou dozvěděli o Barunce, která podporuje Mary's Meals. Její nelehký životní příběh nás natolik uchvátil, že jsme se rozhodli ji a její rodiče navštívit. Setkání bylo doslova ohromující.

Barunka je člověk, který vám předá velkou RADOST ze života, nabídne úsměv, otevřené srdce. Sama má nádor v hlavě již mnoho let, se kterým statečně ona i její rodiče bojují. Nemoc jí vzala zrak (tak samozřejmá věc pro nás všechny!) a přivodila mnoho jiných zdravotních problémů.

Poslední dva roky se věnuje výrobě korálků a andělíčků, a svůj koníček miluje. Nevěřili byste, kolik korálků doma má :-) Své výrobky nabízí svým známým a kamarádům a každému, kdo projeví zájem, ráda něco vyrobí :-) I my si pár andělů dovezli domů. A rozhodla se, že ze svého „výdělku“ každý měsíc přispěje 100,-- Kč na Mary’s Meals.

Díky Barunce mohou ve své škole dostat jídlo 3 děti ročně každý den!! Když jsem se jí zeptala, co se jí na Mary's Meals tolik líbí, odpověděla mi: "Mně se líbí, že mohu pomáhat". Sedla jsem si z toho doslova na zadek. Že holčička, která má nejistou budoucnost, žije s nemocí, jakou má a ani nevidí, prostě chce pomáhat druhým. Nejde o Mary's Meals (i když jsem vděčná, že díky ní jsme ji poznali), ale o její přístup k životu, k sobě samé, k druhým.

Vím, že podobné nemoci jsou "věci", ze kterých máme strach, neradi o tom mluvíme a podobně. Obzvlášť, pokud se týká dětí. Ale pokud taková nemoc u takové holčičky způsobí to, že dokáže obdarovávat jiné lidi tím, čím včera dokázala obdarovat mě a Káju, je to takový malý zázrak. Protože díky těmto darům dokážeme my sami vnímat lépe své životy, dost možná i lépe žít, zamýšlet se nad sebou a uvědomit si hodnotu a způsob vlastního života.

Každý, kdo Barunku osobně poznal, mi jistě dá za pravdu, že je anděl. Protože tak se s ní opravdu cítíte.

Přidejte se k rodině Mary's Meals a pomáhejte spolu s námi