Působení Mary’s Meals v době pandemie

V důsledku pandemie Covid-19 se stal hlad a nouze v zemích, kde působíme, akutní a dosáhl otřesných rozměrů. Členové rodiny Mary’s Meals říkají, že nikdy nezažili, že by se zoufalství šířilo světem tak rychle.

Zpět na novinky | 2. 6. 2020 | Země Mary's Meals

Jak jsme na tom

Hrozí, že pod tíhou globální nejistoty zaniknou hlasy dětí, které trpí důsledky této krize tím nejhorším způsobem. OSN nedávno zveřejnila zprávu, ve které upozorňuje na celosvětově vážnou situaci dětí. Zdůrazňuje katastrofické dopady, které by mohla absence školních jídel během krize Covid-19 v nejchudších zemích mít.

Jsme odhodlaní dostát našim závazkům vůči dětem závislým na Mary’s Meals.

V důsledku Covid-19 nyní organizace Mary’s Meals navštěvuje skoro všechny děti v jejich domovech. Ve spolupráci s vládními představiteli, komunitními lídry a našimi partnerskými organizacemi jsme vyvinuli nové metody distribuce tak, abychom se dostali k dětem v jejich komunitách a poskytli jim jídlo v novém místě výuky.

Tato činnost však musí pokračovat. Nesmíme přestat. Stále slýcháme příběhy o hladovění a strádání. Stále jsou tam někde děti, které potřebují naši pomoc, a my se k nim musíme dostat. Máte-li možnost, prosíme Vás o pomoc – nejen nyní, ale i v budoucnu – aby žádné dítě nebylo opomenuto. 

Uvádíme zde pár příkladů, jak Vaše podpora pomáhá těm nejmenším v zoufalé nouzi:

INDIE

Do měst Dillí a Noida a jejich okolí jsou dodávána balení pšeničné mouky na výrobu tzv. roti (chlebové placky).


KEŇA

Rodinám v komunitách nacházejících se v oblastech Turkana a Eldoret dodáváme jídlo domů.


THAJSKO

Komunitám v provincii Čonburi, okresech Sattahip a Rangsit je poskytováno jídlo včetně rýže, vajíček a sušených ryb.


MALAWI

Ve více než 1000 vesnicích napříč Malawi organizují místní dobrovolníci nezbytnou distribuci jídla. Vybízí rodiče, aby si vyzvedli kukuřičnou kaši a doma ji připravili svým dětem.


ETIOPIE

Rodiče si ve školách vyzvedávají potravinové balíčky s kukuřicí a hráškem, přičemž dodržují odstup.


HAITI

Potravinové balíčky plné rýže a fazolí jsou rozváženy komunitám v oblastech Gonaïves, Port-au-Prince, Mirebalais a Hinche.

Zpráva od Magnuse, našeho zakladatele a ředitele společnosti

„Samozřejmě, že už dlouho víme o základní potřebě každého dítěte, kterou je příjem denního jídla v místě vzdělání. To je důvod, proč Mary’s Meals existuje. Ale tato potřeba denního jídla nyní volá do světa mnohem hlasitěji a naléhavěji než kdy dříve. Musíme udělat vše, co je v našich silách, aby toto volání bylo slyšet i přes všechno ostatní, co se právě ve světě děje.“

Jakým způsobem ochraňujeme komunity

V oblastech, kde byl život už tak dost obtížný, je to nyní mnohem obtížnější. Pro děti, které žijí v jedněch z nejchudších oblastí světa s nízkou úrovní zdravotnictví a komunikačních systémů, bude mít současná situace ničivý dopad. S vaší pomocí však můžeme těmto dětem a jejich komunitám pomoci zůstat v bezpečí.

Existuje mnoho způsobů, jak pomoci – darováním svého času, peněz, dovedností a modlitby.