Kuchařka Christine ze sebe dává to nejlepší, aby zajistila dětem ve své komunitě dobrý start do života.  

Christine Nabenyo je úžasná! Vaří a podává pokrmy Mary‘s Meals dětem ve školce Kenya Oil Community.

Nemá lehký život. Je ovdovělou matkou tří dětí a v nehostinných podmínkách pouště Turkana je pro ni těžké zajistit základní potřeby pro svou rodinu. Ale i přes všechny překážky věnuje Christine dobrovolně svůj čas přípravě pokrmů Mary‘s Meals, aby malé děti, včetně jejího tříletého syna Jamese, mohly dostávat jedno vydatné jídlo denně v místě svého vzdělávání.

“Doufám, že jednoho dne moje děti dokončí školu a začnou pracovat”, říká. “Chtěla bych, aby byly nezávislé a aby byl jejich život jiný než ten můj.”

Jako mnoho dalších žen v Turkaně nosí Christine barevné korálky kolem krku. Náleží do tradiční komunity pastevců, pro kterou jsou jejich stáda zdrojem obživy. Tento způsob života byl odjakživa těžký, ale teď, kvůli extrémnímu suchu způsobenému roky minimálních srážek, je pro rodiny ještě daleko složitější.

V těchto časech nejistoty je Mary‘s Meals záchrannou sítí pro matky jako je Christine. I když není doma co jíst, Christine ví, že James a jeho kamarádi nebudou ve školce trpět hlady.

Vařit pro celou školku je vyčerpávající práce, především v suchém pouštním vedru, ale Christine je šťastná, že může pomoci, protože ví, jak důležitá jsou vydatná jídla a vzdělávání pro budoucnost dětí v této odlehlé oblasti.

Christine říká: “Jídla Mary‘s Meals přilákávají malé děti do školky, kde se naučí základy, které potom usnadní jejich přechod na základní školu.”

“Kdybych bývala měla možnost chodit do školy, ráda bych byla učitelkou. Vzdělání mění životy dětí a jejich budoucnost, a je stěžejní pro dívky. Když se takové dívce bude ve škole dařit a pak si najde práci, nebude muset být na nikom závislá.”

Díky zápalu dobrovolníků jako je Christine se pokrmy Mary‘s Meals dostanou denně k 6 000 malých dětí v 50 školkách v Turkaně. Její obětavost znamená, že i děti v těch nejchudobnějších a nejodlehlejších částech Keni mají možnost najít naději ve školních lavicích.