Rok 2020 byl těžký, ale vše nebylo jen špatné. Ohlédněme se zpět za tím, co se povedlo.

Zpět na novinky | 22. 1. 2021 | Země Mary's Meals

Posledních 12 měsíců bylo trochu jiných. Byli jsme doma, promeškali jsme oslavy, učili jsme se z domova, Zoomovali jsme a přemítali o tom, zda se někdy svět vrátí do původních kolejí. Ale přes to všechno jsme poskytovali podporu, přizpůsobovali jsme se – organizovali jsme pochody, běhali a jezdili na kole, abychom sehnali finanční prostředky, a nadále jsme tu byli pro ty, kteří nás potřebují nejvíce.  

I když nás Covid-19 odřízl od našich nejbližších, pandemie nám pomohla se semknout.

Leden

Rok začal úžasnou zprávou, že už poskytujeme jídlo více než 1,6 milionu dětí ve třídách po celém světě. 

Únor

Štědře jste nás podpořili v naší kampani Společně s Turkanou a pomohli jste nám tak nakrmit více hladových dětí v severní Keni.
S Vaší pomocí jsme začali poskytovat jídlo ve 144 školkách v regionu Turkana a do Mary’s Meals programu jsme tak přivítali více než 18 900 nových dětí.

Březen

Školy a kanceláře se kvůli Covidu-19 začaly po celém světě zavírat, a tak se naši zaměstnanci a dobrovolníci museli rychle přizpůsobit podmínkám práce z domova.
Společně jsme našli nové způsoby, jak šířit osvětu, získat finanční prostředky a krmit děti závislé na Mary’s Meals.

Duben

Navzdory náročným podmínkám ve světě jsme spustili nový stravovací program v Nigeru! Ve spolupráci s naším partnerem Grandir Dignement jsme začali v místních věznicích poskytovat ohroženým dětem jedno jídlo denně jako součást školní výuky. 

Květen

Během tohoto měsíce došlo k několika vylepšením v zemích, které jsou podporovány naším programem. Zaměstnanci a dobrovolníci nepřetržitě pracovali na tom, aby děti mohli dostávat Mary's Meals do svých domovů.

Červen

Velkým hitem byl náš nový film Láska nezná hranic, kde se v hlavní roli objevil hollywoodský herec Gerard Butler!  Doprovodili jsme ho na cestách po Haiti a Liberii, kde se potkal s lidmi v samém srdci Mary's Meals.

Červenec

Ohlédli jsme také zpět k našemu staršímu filmu Dítě 31 (Child 31) a v Malawi jsme se potkali s Lette, kterou si z něj možná pamatujete.

Srpen

4. srpna se přístavní oblastí Beirutu v Libanonu prořítila exploze. Výbuch zabil více než 200 lidí a další tisíce zranil.
Ačkoli kancelář našeho partnera Dorcas byla zničena, nikdo nebyl zraněn. I přes tento zásah jsme společně pokračovali v poskytování stravy dětem syrských uprchlíků a jejich libanonským spolužákům ve školách a vzdělávacích zařízeních ve městě.
Z dalších pozitivních zpráv můžeme zmínit pochod do vesnice Knock v Irsku, který se uskutečnil za dodržení bezpečných rozestupů. Stovky irských příznivců získaly krok za krokem více než 121 612 euro - dost na stravu pro 6 645 dětí na celý školní rok.

Září 

Září byl velmi nabitý měsíc. Byla publikována nová kniha našeho zakladatele Magnuse McFarlane-Barrowa s názvem Give: Charity and the Art of Living Generously (DARUJ: Dobročinnost a umění štědrého života).
Zároveň jsme v Zimbabwe započali spolupráci s novým partnerem Mavambo Orphan Care, čímž se nám podařilo poskytnout jídlo více než 6 000 ohrožených dětí, z nichž je mnoho HIV pozitivních.

Říjen

10.října byl Světový den kaše. Přidali jsme se k oslavám a udělali jsme si jídlo, které každý školní den dostává víc jak milion dětí v Malawi, Zambii, Libérii i Zimbabwe. 

Listopad

V Etiopii v regionu Tigraj, kde poskytujme každodenní jídlo více než 16 000 dětí, byl v důsledku násilných nepokojů vyhlášen nouzový stav. 
Podmínky v tomto regionu jsou stále velmi špatné. Nadále sledujeme situaci a všechny zasažené máme stále ve svých myšlenkách a modlitbách.
Během svátků díkůvzdání se v USA virtuálně semkly stovky podporovatelů a svou chůzí nebo během podpořily nejchudší děti světa v rámci akce Běžíme jako jeden.

Prosinec

Super-podporovatel Felix z Německa uspořádal 4-týdenní sváteční fundraisingovou kampaň pro Mary’s Meals. Tento dva-a-třicátník, který je ochrnutý od krku dolů, vyměnil kolečkové křeslo za chodící stroj a překonal svůj původní fundrasingový cíl již během prvních pár dní. Už získal 136 500 euro – dost na stravu pro 7 450 dětí na celý rok – a další peníze stále přicházejí.

Za českou pobočku Mary’s Meals srdečně děkujeme za vaši přízeň, podporu a nasazení v celém roce 2020.

Děkujeme. Bez Vás bychom to nezvládli.

Přidejte se k rodině Mary's Meals a pomáhejte spolu s námi